hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Kovács Árpád: a jegybanki tranzakciós adóval kapcsolatos számokat elfogadja a KT

  • MTI

A tranzakciós adónak a jegybankra való kivetésével kapcsolatban Kovács Árpád úgy fogalmazott: neki magának is vannak aggályai ezzel kapcsolatban, de a parlament meghozta ezt a törvényt. Lehet vitatni ennek ésszerűségét, de nem lehet megtenni azt, hogy egy gazdasági alátámasztó számításban a tranzakciós adóból származó bevételt nem veszik figyelembe. Amíg az Országgyűlés, akár a nemzetközi szervezetekkel történő tárgyalás kapcsán nem dönt másképp, addig ezt tényként kezelik - közölte a testület elnöke.

A jegybanki tranzakciós adóval kapcsolatos számokat elfogadja a Költségvetési Tanács, de vannak olyan intézkedések, amelyek bevételeivel kapcsolatban további számításokat kérnek az adóhivataltól - mondta Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács (KT) elnöke szerdán a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

Ezt a testület elnöke azzal kapcsolatban közölte, hogy a tanács kedden áttekintette a jövő évi költségvetéshez kapott kiegészítő adatokat és háttéranyagokat.

Kovács Árpád kedden az ülés után azt mondta: a tanács úgy döntött, további adatokat, információkat kér a Nemzetgazdasági Minisztériumtól a jövő évi költségvetés hátteréről.

Kovács Árpád a 180 percben közölte: a tanács megnyugtató képet szeretne kapni arról, hogy az adóbevételek beérkeznek, illetve hogy a gazdasági fejlődéssel arányosan meglesz a munkahelyvédelmi program végrehajtásához szükséges 300 milliárd forint fedezete.
    
   
Azzal kapcsolatban, hogy mikor hozzák nyilvánosságra álláspontjukat, Kovács Árpád azt közölte: a tanácsnak a költségvetés zárószavazása előtt kell nyilatkozni arról, hogy a költségvetés megfelel-e az adósságszabály tartásának.
   
A KT szerint a gazdasági fejlődés eltérő pályája esetén a hiány növekedésének megvan a kockázata - mondta Kovács Árpád. Hozzátette: a tanács korábban kétszer is állás foglalt arról, hogy a stabilitási törvény előírásai, ha kockázatokkal is, de betarthatók, illetve a 3 százalék alatti hiány tartásának megvannak az esélyei. Ehhez azonban a kormány által tervezett gazdasági pályát kell befutni, ellenkező esetben további átrendezésekre lesz szükség.
   
A tanács korábban információkat és hatástanulmányokat kért a Nemzetgazdasági Minisztériumtól, miután megállapította: a költségvetési törvényjavaslat benyújtása óta az Országgyűlés számos, a költségvetés bevételi és kiadási oldalát, valamint az adórendszert több esetben jelentős mértékben módosító javaslatot fogadott el. Az elfogadott módosító javaslatok következtében a 2013-as költségvetési törvény, amelynek sarokszámait 2012. július 12-én rögzítette az Országgyűlés, alapjaiban különbözik attól a költségvetési törvénytervezettől, amit a tanács vizsgált, és amivel kapcsolatban alapvető ellenvetése nem volt.

 

 

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink