hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Itt vannak az uniós pályázatok legújabb nyertesei

  • MTI/Adózóna

Mintegy 4,2 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós forrást nyert el 207 fejlesztés a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) három pályázati felhívásán – tájékoztatta Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára szerdán az MTI-t.

Hangsúlyozta: újabb 196 mikro-, kis- és középvállalkozás nyert el több mint 1,3 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást a pályakezdők támogatását célzó gyakornoki program keretében.

A program elsődleges célja a közvetlen munkahelyteremtés elősegítése, a fiatalok korai munkahelyi tapasztalathoz segítése, ezzel a későbbi foglalkoztathatóságuk növelése, valamint az iskolai rendszerű képzésben, felnőttoktatásban vagy felnőttképzésben megszerzett szakképesítés hasznosulásának elősegítése – mondta az államtitkár.

Kifejtette: a nyertesek bér- és járuléktámogatást kapnak a gyakornok foglalkoztatásához kapcsolódóan kilenc hónapon keresztül, és lehetőségük lesz a vállalati gyakornoki kapcsolattartó tevékenység ellátására és szükség esetén az új munkahely tárgyi és infrastrukturális feltételeinek kialakítására is. A vállalkozásoknak a program megvalósítására 9-15 hónap áll rendelkezésére.

Az iparjog című felhívás keretében 9 mikro-, kis- és középvállalkozás nyert el több mint 25 millió forintot. A mikro-, kis- és középvállalkozások, költségvetési szervek, illetve azok jogi személyiséggel rendelkező intézményei, nonprofit gazdasági társaságok 1-6 millió forintot nyerhettek el. A cél a szellemitulajdon-védelem eszköztárának tudatos, versenyképességet fokozó, minél szélesebb körű alkalmazásának támogatása, így biztosítva a hazai vállalkozások és kutatóintézetek piaci érvényesülését és K+F+I tevékenységre fordított forrásainak megtérülését. A projekt végrehajtására a kezdéstől számítva legfeljebb 24 hónap áll rendelkezésre – ismertette az NGM államtitkára.

A nemzeti parkok komplex turisztikai fejlesztése című felhíváson ez alkalommal a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság és a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság nyert el vissza nem térítendő forrást, összesen 2,7 milliárd forint értékben. A pályázatok elbírásánál fontos szempont minden esetben, hogy a fejlesztés hozzájáruljon a nemzetközi és országos jelentőségű természeti és kulturális örökség védelméhez, bemutathatóságának és hasznosításának fejlesztéséhez hálózati és térségi szempontok figyelembe vételével. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Miskolcra tervezett a „A Bükk Keleti Kapuja” – A Szeleta Park Látogatóközpont kialakítására 1,4 milliárd forintot nyert el, míg a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság a Dunakanyar Látogatóközpont létesítésére nyert el 1,3 milliárd forintot, amelyet Dömösön alakítanak ki – közölte az államtitkár.

A nyertesek listája a palyazat.gov.hu oldalon olvasható.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink