hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Ilyenkor fogy jobban a SZÉP-kártya

  • MTI/Adózóna

Idén július végéig több mint 10 százalékos növekedést mutat a SZÉP-kártya költések összege az előző év azonos időszakához képest, a kártyakibocsátók adatai szerint a nagyobb összegeket a nyári szezonban költik el a kártyabirtokosok, a legnépszerűbb a vendéglátás alszámla – derült ki az MTI által megkérdezett kártyakibocsátók csütörtöki tájékoztatásából.

Július végéig mintegy 16 százalékkal többet, 43 milliárd forintot költöttek az OTP SZÉP-kártyások, mint tavaly az első hét hónapban. Az összeg több mint egyharmadát, mintegy 16,5 milliárd forintot a nyári hónapokban költötte el a több mint egymillió ötvenezer kártyabirtokos, akik az elfogadóhelyek számának folyamatos növekedésével már több mint 53 ezer felhasználási lehetőség közül választhatnak – közölték. A bank adatai szerint az augusztus minden évben kiemelkedő hónap volt, várhatóan idén is így lesz.

Az MKB SZÉP-kártyákkal az idén 7,8 milliárd forintot költöttek július végéig. A felhasználás aránya nem változott az előző évhez képest: szállásra az összeg 19 százalékát, vendéglátásra 68 százalékát, szabadidő alszámláról 13 százalékát költötték. Az adatok egyértelműen tükrözik, hogy a munkáltatók és a munkavállalók körében egyaránt a vendéglátás alszámla a legközkedveltebb. Kiemelik: míg a május végéig eltelt 5 hónapban a kártyabirtokosok 5 milliárd forintot költöttek el, addig júniusban és júliusban már 2,8 milliárdot fizettek ki a kártyákkal. Július végére már több mint 178 ezer MKB SZÉP-kártyabirokos kapott 9 milliárd forint munkáltatói támogatást, az arányok a tavalyihoz hasonlóak: szállásra 21 százalékát, vendéglátásra 66 százalékát, a szabadidőre 13 százalékát fizették be a munkáltatók.

A K&H SZÉP-kártyatulajdonosok 2015 azonos időszakához képest idén az első hét hónapban 14 százalékkal többet, 5,189 milliárd forintot költöttek. A szálláshely alszámla költései 13 százalékkal, a vendéglátásé 15 százalékkal, a szabadidőé pedig 9 százalékkal nőttek – közölte a bank.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink