hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Befolyhat a kormány által tervezett játékadó-bevétel

  • dr. Marosi Andrea

Befolyhat a kormány által tervezett játékadó-bevétel, ha átállhat a szerencsejáték-piac a szerver alapú üzemeltetésre - írja közleményében a Magyar Szerencsejáték Szövetség.

Már idén kalkulálhat a szerver alapú üzemeltetésből származó játékadó-bevételekkel a kormány, amennyiben a lehető leghamarabb kiadja a szerencsejáték-törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendeletet - véli a pénznyerő ágazat több mint kilencven százalékát huszonegy éve képviselő érdekképviseleti szervezet, a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ).

"Egyes szélsőséges piaci hangoktól eltekintve" az MSZSZ szerint a kormány által tervezett 37,2 milliárd forint játékadó akár be is érkezhet a költségvetésbe, ha a szerencsejáték-törvény hétfői módosítását gyors ütemben a végrehajtási rendelet kiadása követi.

„Felkészültek a startra a pénznyerő ágazat szereplői, hogy a legutóbbi törvénymódosítást követően reményeik szerint hamarosan megjelenő végrehajtási rendeletnek mindenben a lehető leggyorsabban meg tudjanak felelni” - emelte ki Schreiber István, a szövetség elnöke. Az elnök úgy látja, az aggályok a játékadó bevétel felől csak akkor igazolódhatnak, be, ha a rendelet nyilvánosságra hozatala sokat csúszik, hiszen a szerver alapú üzemeltetésre való átállás alapfeltételeit az teremti meg.

Az MSZSZ szerint a rendelet nyilvánosságra hozatalától számítva, ha a hatóságok is érdekeltek a gyors és kiszámítható ügyintézésben, három hónap alatt startolhat az új rendszer az engedélyezési eljárásokat követően. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha ebben a hónapban kijön a végrehajtási rendelet és a jelenlegi engedélyeztetési gyakorlatot meggyorsítják.

A törvénymódosításból és Matolcsy György írásbeli válaszából a szervezet szerint egyértelmű, hogy a kormány szándéka realizálni az új üzemeltetési formához kötött adóbevételeket. A piaci szereplők garanciának tartják a rendelet mielőbbi megjelenésére azt, hogy a második félév stabil játékadó bevételeit a szerver alapú rendszertől várja a nemzetgazdasági miniszter - írja közleményében a szövetség.

Az MSZSZ szeretné felhívni a kormány figyelmét arra, hogy a sürgős intézkedés a költségvetési és a piaci szempontokkal megegyező érdek. Az adóbevételek teljesülése az iparági szereplőknek azért érdeke, mert ha tudnak fizetni, az azt jelenti, hogy az új rendszerben ők is bevételekhez juthatnak.

A többnyire kifizethetetlen nagyságú havi fix, gépenkénti 500 000 forintos adóval a piac gyakorlatilag be lett tiltva, ezért is esett tavaly november óta 21 000-ről 4000-re a gépek száma.

Ha a szerver alapú üzemeltetés elindul, a törvény százalékos adózási elven működő játékadót irányoz elő (a bevétel 33 százaléka, plusz az iparág egyéb terhei), mely arányosabb terhet jelent a különböző árbevételű játéktermek és vendéglátó helyek számára.

Igazságosabb lesz a rendszer, mert egyértelműek lesznek a különbségek a nagy és kis forgalmú helyek között. Az MSZSZ szerint az ágazat kész az átállásra, ezért arra kéri a kormányt, tegyen meg mindent a végrehajtási rendelet mielőbbi megjelenése érdekében.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink