adozona.hu
Így fest a NAV-vezető feleségének kínai kapcsolata
//test-adozona.hu/altalanos/Igy_fest_a_NAVvezeto_felesegenek_kinai_kapc_5RL58R
Így fest a NAV-vezető feleségének kínai kapcsolata
Nem a közös cég a fő kapocs a kínai plázát üzemeltetők és a NAV elnökhelyettesének felesége között. Kovácsics Éva már bedolgozott a CECZ-nek, amikor megkereste őt egy régi ismerőse, hogy bevegye őt egy kínai-magyar kereskedőház alapításába - írja az origo.hu.
Egyelőre nem működik az a cég, amellyel a cégadatbázis szerint összeköthető Kovácsics Iván NAV-elnökhelyettes feleségének vállalkozása és a China Mart pláza, közölte mindhárom társtulajdonos. Az origo az Átlátszó cikke után kereste meg az érintetteket. A cikkben az állt, hogy a China Martot üzemeltető CECZ cégcsoport és Kovácsics Iván NAV-elnökhelyettes feleségének, Kovácsics Évának a cége, az Eurobusiness közösen tulajdonosai a Kínai-Magyar Kereskedőház Kft-nek. A lap szerint visszás, hogy magasrangú NAV-vezető családja olyan céggel üzletel, amelynek köze van ahhoz a plázához, melyben a 444.hu rejtett kamerás felvételei szerint feketekereskedelem is folyik.
A CECZ és Kovácsics Éva is azt közölte az origo kérdéseikre, hogy a Kínai Magyar Kereskedőház Kft. nem végzett a megalapítása óta semmilyen tevékenységet. Mindkettejük válaszaiból kiderült ugyanakkor az is, hogy az Eurobusinessnek szerződéses kapcsolata van a CECZ Trade Center Zrt-vel, Kovácsics cége kiállítások, rendezvények szervezésénél, ezek előkészítő munkáiban vesz részt.
A Kereskedőház Kft. ügyvezetője és harmadik, de legnagyobb résztulajdonosa Bercsényi László. Az üzletember, aki évekkel ezelőtt a 2008-ban megszűnt Agrármarketing Centrum Kht-t is vezette, kétmondatos közleményben reagált megkeresésünkre: "Az Első Magyar-Kínai Kereskedőház Kft. eddig semmilyen üzleti tevékenységet nem végzett. A cikkben szereplő ügyhöz semmi köze", írta.
Az Origo úgy tudja, Bercsényi ötlete volt a kft megalapítása, és ő kereste meg Kovácsicsot, hogy szálljon be pénzzel a vállalkozásba. Mivel Kovácsics dolgozott a kínai CECZ-nek, a kereskedőházzal kapcsolatos egyeztetéseken felmerült, hogy a CECZ is legyen tulajdonos, és a kínai piac ismeretével segíthet majd a cégnek. Végül Bercsényi cége, a Brand Mission információink szerint 50 százalékos tulajdonrészt szerzett a tavaly májusi bejegyzéssel, a másik két vállalkozás pedig kisebbségi tulajdonosként osztozik a többin. Kovácsics és a kínaiak menedzsmentjogokat nem kaptak, az ügyvezetés egyedül Bercsényié. Ezt a CECZ is megerősítette: "a CECZ közép-európai Kft nem hoz döntéseket, mivel az ügyvezetést alapításkor ezért nevezték ki a tulajdonosok", írták. A kereskedőház a tervek szerint Kínába vinne ki magyar termékeket, az ázsiai országból nem importálna semmit - írja az origo.hu.
Hozzászólások (0)