hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Holnap startol az 5. PénzSztár

  • adozona.hu

1240 négyfős, 14-22 évesekből álló középiskolás csapat részvételével, október 12-én indul a PénzSztár verseny. Az idén már ötödik alkalommal – a Budapest Bank főtámogatásával és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal kiemelt szakmai partnerségével – megrendezendő megmérettetés neve megváltozott.

A PénzSztár Hazai és Határon Túli Magyar Középiskolák Pénzügyi, Gazdasági és Vállalkozási Versenye elnevezés ugyanis jobban kifejezi, hogy évről évre egyre több Kárpát-medencei csapat jelentkezik a versenyre – indokolták közleményükben a megmérettetés szervezői. A fő cél azonban változatlan: játékos formában mérni a diákok tudását, fejleszteni pénzügyi műveltségüket, egyúttal segíteni a középiskolákat pénzügyi oktatási innovációs törekvéseik megvalósításában. A győztes csapat tagjai – az elmúlt évekhez hasonlóan – ezúttal is fejenként 100-100 ezer forinttal és egy-egy okostelefonnal gazdagodnak.

„Örömünkre szolgál, hogy ötödik évébe lépve, kisebb jubileumhoz érkezett a PénzSztár, amelynek szakmai elismertsége folyamatosan növekszik. Ezt jelzi a szakmai együttműködő partnerek számának bővülése is, akik között immár 11 egyetem található. A verseny – a pénzügyi, gazdasági és vállalkozói ismeretek mellett – a kognitív kompetenciák fejlesztését, az elméleti tudás gyakorlati alkalmazását is igyekszik segíteni. A különféle (PISA, OECD stb.) felmérések azt mutatják, hogy elméleti ismeretek terén nem állunk rosszul, de a gyakorlati alkalmazásban igen. E versennyel mi is szeretnénk hozzájárulni ahhoz, hogy ez változzon. Ezért a helyszíni fordulók feladatai között növeltük azok arányát, amelyek kifejezetten az elméleti ismeretek gyakorlati alkalmazását szolgálják – közölte a PénzSztár Versenyközpont vezetője, Kerekes György István az idei PénzSztár verseny indulása alkalmából tartott sajtótájékoztatón.

A 2017-es győzelem reményében 1240, egyenként négyfős csapat jelezte részvételi szándékát. Közülük 1088 magyarországi, 81 erdélyi, 33 vajdasági, 32 felvidéki és 6 kárpátaljai. A legtöbb, 196 csapat budapesti, Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből 139, Pest megyéből pedig 119 csapat regisztrált.

Az október 12-én és 19-én tartandó, kétfordulós internetes előselejtező eredménye alapján dől el, hogy a 19 hazai megyéből és Budapestről, illetve a határon túli magyarlakta területekről melyik 5-5 – összesen 115 – csapat kerül be a helyszíni fordulókba. Az október 26-án, 23 helyszínen párhuzamosan megrendezendő selejtező eredménye alapján a 100 hazai csapatból 35, míg a 15 határon túliból 5 mehet tovább a november 9-ei középdöntőbe. A hazaiak közül a budapesti és a megyei győztesek, illetve rajtuk kívül 6 régióból a további két, a közép-magyarországi régióból pedig a további három legmagasabb pontszámot elért csapat jut tovább, míg a határon túliak közül a három helyszíni győztes és a további két legmagasabb pontszámot elért csapat. A középdöntő a hazai csapatok számára a 7 magyarországi régióban lesz, míg a határon túliaknak egy külön magyarországi helyszínen. Innen a legjobb 7 hazai és 1 határon túli csapat kap meghívást a november 23-ai budapesti elődöntőbe, majd közülük a legsikeresebb 4 team mérkőzhet meg egymással december 7-én, a Magyar Nemzeti Múzeum dísztermében megrendezendő országos döntőben.

„A fiatalok számára a digitális eszközök használata és az online térben történő tájékozódás természetes, így a Budapest Bank is elkötelezett a digitalizáció mellett, legyen szó a fiatalok pénzügyi edukációjáról vagy éppen a nekik szóló banki szolgáltatásokról. Fontosnak tartjuk, hogy kövessük a legfrissebb trendeket és ezekhez igazodva olyan platformokon és nyelven szólítsuk meg őket, amelyet nemcsak befogadnak, hanem meg is értenek. A PénzSztár versenynek is éppen ez a célja: játékosan, online felület segítségével megismertetni a fiatalokat a pénzügyek világával, és rávezetni őket a helyes, tudatos és felelős pénzügyi döntésekre” – hangsúlyozta Fatér Gyula, a Budapest Bank Zrt. lakossági üzletágvezetője.

„Azok a fiatalok, akik tisztában vannak a mindennapokhoz szükséges pénzügyi ismeretekkel, reálisabban tervezik a jövőt, nagyobb esélyük van az egzisztenciális biztonságra. A közteherviselés lényegét és fontosságát felismerő diákok nagyobb esélyt jelentenek az egész országnak a biztonságos gazdasági fejlődésre. A NAV sok csatornán keres kapcsolatot a fiatalokkal, hogy kialakítsa a jövő generációjában a tudatos pénzügyi tervezés, a felelősségteljes és tudatos adózás attitűdjét. A NAV-nak, feladatai végrehajtásához kapcsolódóan is érdeke, hogy a felnövekvő nemzedék tagjai számára már ne legyen kérdés, hogy be kell-e fizetniük a rájuk eső közterheket” – fogalmazott Sinkáné dr. Csendes Ágnes, Nemzeti Adó- és Vámhivatal adóügyi szakfőigazgatója.

„A Versenyhivatal munkatársai rendületlenül hisznek abban, hogy a verseny elfogadottságát, a fogyasztói tudatosság növelését úgy lehetséges a leghatékonyabban elérni, ha a diákok már a középiskolában találkoznak a versenyjog alapfogalmaival és általában a pénzügyi-gazdasági ismeretekkel. Meggyőződésünket az elmúlt évek tapasztalata messzemenőkig alátámasztja: valóban a jövő gazdasági szakembereivel, vállalkozóival találkozunk minden évben e versenyeken, ezt a korábbi győztesek pályaválasztása, további életútja is alátámasztja. A középiskolások pénzügyi, gazdasági és vállalkozási versenye hiánypótló kezdeményezés, és az ismereteiket összemérő fiatalok nagyobb eséllyel válnak a versenyjog tudatos alkalmazóivá, akik vezetőkként maguk is befolyásolják majd a versenyfolyamatokat és hozzájárulhatnak a versenykultúra fejlődéséhez is” –mondta Tevanné dr. Südi Annamária, a Gazdasági Versenyhivatal főtitkára.

A nyertes csapat minden tagját a Budapest Bank 100 ezer forinttal díjazza, míg a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) egy-egy okostelefonnal jutalmazza. Ezek mellett a versenyzőkre további értékes nyeremények, illetve tudásalapú szakmai díjak – továbbképzések és tréningek – is várnak. Az a három középiskola, ahonnan a legtöbb csapat kitölti az előselejtező két online tesztjét – az elért eredménytől függetlenül – különdíjban részesül. Nyereményük egy-egy oktatási szimulációs szoftverlicenc, amely további segítséget nyújthat számukra a pénzügyi, gazdasági és vállalkozási ismeretek elsajátításában.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink