adozona.hu
Földnélküli János esete a gabonacsempésszel és a revizorokkal
//test-adozona.hu/altalanos/Foldnelkuli_Janos_esete_a_gabonacsempesszel_8PTH9M
Földnélküli János esete a gabonacsempésszel és a revizorokkal
Nagy tételben, kedvező áron vásárolt árut? Lehet, hogy a szállító költségvetési csalást követett el? Tanulságos történet, néhány tippel, hogyan ellenőrizheti üzleti partnerét.
A kegyetlenségéről elhíresült, középkori angol király azért kapta a „földnélküli” jelzőt, mert születésekor apjának már egy morzsányi birtoka sem volt, felosztotta azt idősebb fiai közt.
A „földkérdés” az, ami közös pontnak nevezhető a szóban forgó uralkodó, és címszereplőnk között.
Főhősünk – pontosabban főhőseink – azért kerültek a gazdasági lapoknak, ha nem is a címoldalára, de a „gazdasági bűnügyek” rovatának vezető hírei közé, mivel tényleg nem volt egy zsebkendőnyi földecskéjük sem.
Ez azonban nem gátolta meg őket abban, hogy őstermelőként több százmillió forint értékű gabonát értékesítsenek – legalábbis papíron, pontosabban felvásárlási jegyen – egy békéscsabai cég tulajdonosának, akit költségvetési csalás bűntettének gyanújával az adónyomozók őrizetbe is vettek.
Mielőtt bárki felháborodna a vállalkozót ért igazságtalanságon, gyorsan kiegészítem fentieket néhány fontos információval!
Békéscsabai barátunk illegálisan („feketén”) szerzett be jelentős mennyiségű gabonát, versenytársainál lényegesen olcsóbban. Annak érdekében, hogy az áru eredetét igazolni tudja, nehéz körülmények között élő, és termőfölddel még bérlőként sem rendelkező emberekkel őstermelői igazolványt váltatott ki, majd – némi ellenszolgáltatásért cserébe – aláíratta velük az akcióhoz szükséges felvásárlási jegyeket.
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy megtudja, mi minősül költségvetési csalásnak, és hogyan ellenőrizhet üzleti partnereit!
Hozzászólások (0)