hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Nagy-Britanniában vállalna munkát? Nem biztos, hogy menni fog

  • MTI

További intézkedésekre van szükség az Európai Unión belüli munkaerőmozgás szabályozására - mondta csütörtökön a brit miniszterelnök.

David Cameron, aki egy novemberi időközi választás helyszínén, a délkelet-angliai Kentben tett kampánylátogatást, a BBC-nek nyilatkozva úgy fogalmazott: tesz "még egy utolsó kísérletet" arra, hogy ebben a kérdésben a jelenleginél megfelelőbb megoldást érjen el Brüsszelnél.

Cameron nem tért ki arra, hogy ha ez az "utolsó kísérlet" nem hozna eredményt, az milyen következményekkel járna. A The Times című tekintélyes konzervatív brit napilap csütörtökön közölt értesülése szerint azonban London egyik követelése az lesz, hogy ha az uniós társállamokból érkezők száma túllép egy meghatározott szintet, akkor le lehessen állítani a bevándorlást.

A lap forrásai szerint Cameron megígérte a kormányzó Konzervatív Párt alsóházi frakciójának, hogy hamarosan "sorsformáló horderejű" új bevándorlási politika terveit ismerteti.

A The Timesnak nyilatkozó kormányforrások szerint még nincs döntés sem a bejelentés pontos tartalmáról, sem időzítéséről, de "az szinte biztos", hogy a miniszterelnök még karácsony előtt közzéteszi a kormány elképzeléseit az EU-bevándorlás szigorításáról.

A lap értesülései szerint a komoly megfontolások alatt álló tervek egyike, amelyet Downing Street-i körökben csak "vészfékként" emlegetnek, felhatalmazná a kormányt az EU-társállamokból érkezők betelepülésének leállításra bizonyos szint elérése után, azon az alapon, hogy a további bevándorlás elfogadhatatlan terheket róna a közszolgáltatási rendszerre és a társadalmi kohézióra.

A Konzervatív Párton belül ismét felerősödtek az EU-bevándorlás korlátozását szorgalmazó hangok azután, hogy az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja (UKIP) - amelynek politikai programja Nagy-Britannia kiléptetése az EU-ból és az uniós állampolgárok szabad munkavállalásának megszüntetése -  májusban megnyerte a brit európai parlamenti választásokat, nemrégiben, egy időközi választáson pedig megszerezte első képviselői mandátumát a londoni alsóházban.

Boris Johnson, London polgármestere - aki a brit sajtó és a politikai elemzők egybehangzó véleménye szerint Cameron legesélyesebb utódjelöltje a Konzervatív Párt élén - a BBC televíziónak nyilatkozva a minap kijelentette: el kell érni, hogy a jelenlegi korlátlan munkaerőmozgást feltételekhez kötött rendszer váltsa fel az EU-ban. Hozzátette: olyan pontrendszer-alapú uniós bevándorlási szabályozást tartana megfelelőnek, amilyent Ausztrália is alkalmaz, szakképesítési és egyéb kritériumok alapján elbírálva a letelepedni szándékozók folyamodványait.

Ha ezt nem sikerül Brüsszellel elfogadtatni, akkor Nagy-Britanniának "semmi félnivalója nem lenne" attól, hogy otthagyja az Európai Uniót - mondta a londoni polgármester.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink