hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Erősödött a beszerzésimenedzser-index

  • MTI

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított augusztusi értéke 56,6 pont, az index nagyobb a júliusi 54,2 pontnál, és az 1995 óta mért második legmagasabb augusztusi érték – közölte pénteken a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) az MTI-vel.

A közlemény szerint a válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be. A növekedési ütem visszatért az elmúlt egy évben leggyakrabban megfigyelt 56-57 pontos sávba. A foglalkoztatottság indexe 50 pont fölött maradt a múlt hónapban is.

A termelési mennyiség indexe nőtt a júliusihoz képest, és 50 pont feletti értéke a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve, már huszonnegyedik alkalommal. A mostani érték átlag feletti, 1995 óta kétszer volt magasabb az index augusztusban.

Az új rendelések indexe enyhén nőtt, és 50 pont felett maradva jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva. Az index átlag felettinek tekinthető 1995 óta, eddig háromszor mértek magasabb augusztusi értéket a korábbi években.

Az augusztusi szállítási átfutási idő rövidebb lett júliushoz képest, az index értéke továbbra is 50 pont felett maradt. A korábbi augusztusi értékek közül az idei a legmagasabb.

A vásárolt készletek nyolcadik hónapja bővülnek, most némileg erősödő ütemben. Az idei augusztusi érték az elmúlt huszonkét év értékei alapján átlag feletti, és az ötödik legnagyobb augusztusi.

A beszerzési mennyiség indexe nőtt júliushoz képest, 50 pont fölött maradt, így továbbra is a beszerzési mennyiség emelkedésére utal. A mostani érték felülmúlja az elmúlt három év átlagát, és a legmagasabb augusztusi adat.

A beszerzési áraknál az index értéke magasabb lett, és 50 pont felett maradva további árnövekedést jelez.

A késztermékkészletek szintje augusztusban alacsonyabb volt az előző hónaphoz képest, az indexérték közelebb került az 50 ponthoz. A korábbi augusztusi értékeket tekintve az idei átlag alattinak mondható, és a nyolcadik legkisebb 1995 óta.

A külpiaci mutatók közül az importindex értéke nőtt júliushoz képest, és továbbra is 50 pont fölött maradt. A szezonális kiigazításnak köszönhetően huszonhat hónapja folyamatosan jelzi az import mennyiségének növekedését az előző hónaphoz képest. Az exportindexnél némileg eltérő folyamat figyelhető meg, ugyanis az index értéke ez esetben gyengébben csökkent az előző hónaphoz képest, de azáltal, hogy 50 pont fölött maradt az export mennyiségének enyhébb ütemű bővülésére utal.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink