hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Ennyivel többet költünk a boltokban, mint egy éve

  • MTI

Júniusban a nyers adat szerint 4,3 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 5,2 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi üzletek forgalma az egy évvel korábbihoz mérve – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 2,1 százalékkal, a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 8,7 százalékkal, az üzemanyag-kiskereskedelemben 7,4 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.

Az idei első fél évben 5,7 százalékkal nagyobb volt a naptárhatástól megtisztított forgalom, mint a múlt év azonos időszakában. Az első negyedévi 6,6 százalék után a másodikban 5 százalékos volt a növekedés. Az első negyedévben a bruttó hazai termék (GDP) módszertanával számolva a háztartások vásárolt fogyasztása 5,2 százalékkal nőtt, amivel 2,6 százalékponttal vette ki részét az 5,3 százalékos GDP-növekedésből.

Júniusban az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 1025 milliárd forint volt.

Az országos kiskereskedelmi forgalom 45 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 38 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 17 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott.

A élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a júniusi forgalom 75 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 2,4 százalékkal nőtt az értékesítés volumene , az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 1,4 százalékkal emelkedett.

A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának összességében 8,7 százalékos növekedésén belül két hónap csökkenés után megugrottak és 13,7 százalékkal nőttek az eladások a textíliát, ruházati cikkeket és lábbelit árusító boltokban, 9,1 százalékkal nőtt a forgalom a gyógyszer-, gyógyászati termék és 3,3 százalékkal az illatszer üzletekben. Csökkent a forgalom volumene a bútor-, műszakicikküzletekben 1,0 százalékkal, és 0,7 százalékkal a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikküzletekben.

Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 5,4 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 37,9 százalékkal emelkedett tavaly júniushoz viszonyítva.

Az első fél évben 2,9 százalékkal nagyobb forgalmat bonyolítottak le az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a tavalyi év azonos időszakához mérve. A nem élelmiszer-kiskereskedelemben 8,5 százalékos volt a növekedés, ezen belül az iparcikk jellegű vegyesboltok 12,7 százalékos, a bútort és műszaki cikkeket árusító üzletek 5,3 százalékos forgalomnövekedést regisztráltak. Az üzemanyag-fogyasztás 7,9 százalékkal nőtt a naptárhatástól megtisztított adatok szerint.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink