adozona.hu
Engedély nélküli potencianövelőt vontak ki a forgalomból
//test-adozona.hu/altalanos/Engedely_nelkuli_potencianovelot_vontak_ki__1KPSUO
Engedély nélküli potencianövelőt vontak ki a forgalomból
Hong Kong-ban gyártott afrodiziákumot kellett kivonni a forgalomból a termék nem engedélyezett új élelmiszer-összetevő (Epimediumból származó icariine), valamint gyógyszerhatóanyag (sildenafil és tadalafil hatóanyag) tartalma miatt. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a francia hatóság bejelentése alapján, a RASFF-on keresztül értesült az esetről.
Az Epimedium nem engedélyezett új élelmiszer, ezért nem bizonyított, hogy élelmiszerként történő fogyasztása nem jelent egészségügyi kockázatot. A sildenafil és tadalafil a férfiak merevedési zavarainak, más néven impotenciájának kezelésére szolgáló vényköteles gyógyszerek hatóanyaga. A francia hatóság tájékoztatása szerint a kifogásolt termékből az EU több tagállamába, köztük Magyarországra is szállítottak.
A termék azonosító adatai:
♦ A termék neve: „HORNY LITTLE DEVIL”
♦ Kiszerelés: 5 gr
♦ A termék tételszáma: RC1416
♦ RASFF referenciaszám: 2018.0403
Mivel a nem engedélyezett összetevőt és gyógyszer hatóanyagot tartalmazó készítmény fogyasztása kockázattal jár, illetve összetétele veszélyeztetheti a fogyasztók egészségét, a termék az uniós élelmiszerjog értelmében nem forgalmazható. Mindezek értelmében a hatóság kivonta a forgalomból a kifogásolt terméket.
Amit az új élelmiszerek vagy élelmiszer-összetevők szabályozásáról tudni kell: Új élelmiszernek nevezzük azokat az élelmiszereket vagy élelmiszer-összetevőket, amelyek emberek által történő fogyasztása 1997. május 15. előtt az Európai Unió területén nem volt számottevő. Ezek lehetnek új élelmiszerforrások, újonnan kifejlesztett, innovatív élelmiszerek, új technológiák és feldolgozási eljárások felhasználásával gyártott élelmiszerek, illetve az EU-n kívül hagyományosan fogyasztott élelmiszerek.
Az új élelmiszerek csak szigorú engedélyeztetési eljárást követően hozhatók forgalomba az EU területén. Engedélyezésüket – a gyártó vagy forgalmazó kérelmére – az Európai Bizottság végzi, a tagállamok szoros közreműködésével.
Az új élelmiszerekről és az engedélyezés folyamatáról bővebb információk találhatóak a Nébih honlapján.
Hozzászólások (0)