hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Egyre drágább az albérlet Budapesten

  • MTI

A vidéki árcsökkenés miatt országosan tovább lassult, a fővárosban viszont gyorsult a bérleti díjak év eleje óta tartó emelkedése októberben; országosan 0,4, Budapesten 1,4 százalékkal drágultak a kiadó lakások az előző hónaphoz képest – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A KSH-ingatlan.com-lakbérindex szerint tavaly októberhez képest országosan 8,6 százalékkal nőttek a lakbérek. A fővárosban a januári mélypontot átlagosan 12 százalékkal, az előző év azonos időszaki szintet 7,9 százalékkal haladták meg az árak.

A KSH felidézte, hogy tavaly több hullámban csökkentek, majd idén februártól újra emelkedni kezdtek a lakbérek.

Budapesten leginkább a pesti átmeneti és a belső kerületekben nőttek a kínálati lakbérek, 1,7, illetve 1,3 százalékkal, míg a külső kerületekben gyakorlatilag stagnáltak októberben az előző hónaphoz képest. A lakbéremelkedés a budai oldalon sem érte el az 1 százalékot.

Egy év alatt leginkább a budai hegyvidéki kerületekben nőttek az árak, itt 8,1 százalékkal haladták meg a tavaly októberit, a legkevésbé pedig a pesti külső kerületek drágultak, ahol 5,1 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak.

A januári mélyponthoz képest a pesti belső kerületekben volt a legnagyobb, 13 százalékos a drágulás, a budai hegyvidéki és a pesti átmeneti kerületekben is 11 százalék körüli emelkedést regisztráltak, ugyanakkor a pesti külső kerületekben 8,3, a budai egyéb kerületekben pedig 9,4 százalékot.

Idén az október végéig kiadásra meghirdetett lakások alapterülete Budapesten átlagosan 53, a megyei jogú városokban 56 négyzetméter volt. A kisebb településeken általában nagyobbak a kiadó lakások, átlagos alapterületük az év első tíz hónapjában 65 négyzetméter volt. A legnagyobb alapterületű albérleteket továbbra is Pest megyében hirdették, ezek elérték átlagosan a 73 négyzetmétert.

A főváros dominanciája miatt a megfigyelt hirdetések túlnyomó többsége, csaknem 95 százaléka többlakásos épületben lévő lakásokra vonatkozott, a fennmaradó 5,2 százalék esetében családi házakat hirdettek meg. Budapesten a kiadó lakásoknak csak 2,6 százaléka volt családi ház.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink