hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Egészségipari vállalkozások kapnak csaknem 3 milliárd forintos támogatást

  • adozona.hu

Válsághelyzetben is jól működő magyar egészségiparra van szükség, amellyel Magyarország képes lehet az önellátásra a kritikus, egészségügyi termékek terén is – jelentette ki Varga Mihály az Egészségipari Támogatási Program első három szerződésének aláírási ünnepségén. A pénzügyminiszter kiemelte: a vállalkozások összesen 2,7 milliárd forint támogatást nyertek el, amelyekkel 4,2 milliárd forintnyi beruházást tudnak megvalósítani.

Magyarországnak az az érdeke, hogy az egészségügyi védőeszközök terén is képes legyen az önellátásra, ennek hiányában kiszolgáltatott helyzetbe kerülhet az ország, ha a globális ellátási láncok megszakadnak, lelassulnak – emelte ki Varga Mihály. Emlékeztetett: a kormány júliusban döntött úgy, hogy ötvenmilliárd forintos kerettel támogatási programot indít a hazai egészségipar megerősítésére, az egészségügyi gyártókapacitások fejlesztésére. A pályázatot augusztusban írta ki a Pénzügyminisztérium, a támogatási szerződések aláírására először került sor.

A hazánkban forgalmazott egészségügyi termékeknek jelenleg a 18 százalékát gyártják itthon, míg egyes nyugat-európai országokban ez az arány eléri a 70-80 százalékot – részletezte Varga Mihály. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlásai alapján meghatároztuk az egészségügyben használt kritikus termékköröket, amelyekre természeti, ipari vagy biológiai katasztrófa, veszélyhelyzet esetén egy országnak szüksége lehet – fejtette ki a miniszter hozzátéve, hogy a programnak köszönhetően ezekből önellátó lesz Magyarország.

A tárcavezető hangsúlyozta: többről van szó, mint eredményesen működő hazai vállalkozások fejlesztéseinek támogatásáról, ezzel hozzájárulunk a gazdaság újraindulásához is.

A különböző orvosi eszközöket gyártó Sanatmetal Kft. 1,47 milliárd forint összértékű projektjének megvalósításához több mint 720 millió forint támogatást nyert el. Az EU-FIRE Kft., amely az egészségiparban is használt high-tech fém- és műanyageszközök megmunkálásával foglalkozik, 1,88 milliárd forint összértékű beruházásának megvalósításához 1,5 milliárd forinttal járul hozzá a program. Az ExtractumPharma Zrt. 866 millió forint összértékű fejlesztésének megvalósításához több mint 510 millió forintot nyert el.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink