hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Csökkent a befektetési alapok vagyona, a vegyes alapok a legvonzóbbak

  • adozona.hu

A befektetési alapokban kezelt vagyon januárban 2,6 százalékkal, 125 milliárd forinttal csökkent. A hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) tagjai 7650 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban – közölte a szervezet.

A tőkeáramlások eredője mínusz 125 milliárd forintot mutat. Bár egyes kategóriáknál (vegyes, részvény és árupiaci alapok) volt tőkebeáramlás is, a kiáramlások messze felülmúlták azokat.

A kötvényalapoknál 61,8 milliárd forint tőkekiáramlást mértek. A legnagyobbat a rövid futamidejűeknél, 51 milliárd forinttal. A tőkeáramlások hatására a kötvényalapok vagyona 4,2 százalékkal mintegy 1500 milliárd forintra csökkent.

A pénzpiaci alapok esetében csaknem 2 milliárdnyi tőke távozott. A hozamok nem tudták segíteni a csökkenést, így összességében 7,8 százalékos volt a vagyonvesztés. Százalékban kifejezve ez a második legnagyobb vagyonvesztés  a kategóriák között, január végén eszközértékük 28 milliárd forintra apadt.

A vegyes alapoknál 21 milliárdnyi tőkebeáramlás volt januárban, amely a legmagasabb érték a kategóriák között. A hozamok ezúttal nem tudtak hozzájárulni a növekedéshez, így a kategória vagyona 1,3 százalékkal csökkent, 1750 milliárd forint volt január végén

A részvényalapoknál a tőkebeáramlás 1,4 milliárd forint volt, azonban a növekedést az árfolyammozgások nem segítették. Így a részvényalapok vagyona 4,2 százalékkal 835 milliárd forintra csökkent.

Az ingatlanalapokból 7,1 milliárd forintnyi tőke távozott. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 0,6 százalékkal lett kevesebb, 1689 milliárd forintra csökkent.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapok esetében jelentős tőkekiáramlás volt tapasztalható 61 milliárdos értékben. A hozamok ezen érdemben nem tudtak változtatni, így a vagyon 7,2 százalékkal 772 milliárd forintra csökkent.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink