hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Brexit: meggátolnák a kiválást

  • MTI

Az Egyesült Királyság Európai Unióból való kilépésének megakadályozását sürgette a Brexit-tárgyalásokért felelős brit miniszter volt kabinetfőnöke. Szerinte a kiválás lenne a legnagyobb csapás a szigetország történetében a második világháború óta.

James Chapman, aki májusig vezette David Davis stábját, új politikai mozgalom létrehozására szólított fel a kilépés meggátolására – idézte a brit sajtó szerdán a Twitter közösségi portálra írt bejegyzését.

A bírálat – mint a sajtó fogalmazott – egy olyan embertől érkezett, aki nemrég még tűzközelben volt a Brexit-tárgyalásokon, és olyan időszakban, amikor a kormányfő kilépési stratégiája szinte nyílt politikai vita tárgya a júniusi előrehozott választásokon meggyengült pozíciója miatt.

„Ideje, hogy a józan képviselők – minden pártban – beismerjék, a Brexit katasztrófa. Ha kell, alapítsanak új pártot, és csinálják vissza!” – szólított fel a volt kabinetfőnök.  

James Chapman a brit európai uniós tagságról szóló 2016-os népszavazás után került David Davis kabinetjének élére. Előtte George Osborne akkori pénzügyminiszter stábjában dolgozott, részt vett a politikus kampányában a tagság fenntartása mellett. Régebben a Daily Mail című – erősen EU-ellenes – tömeglap politikai szerkesztője volt. Jelenleg egy PR-cég munkatársa.

A brit kormány tagjai között komoly ellentétek feszülnek a Brexittel kapcsolatban.

A miniszterelnököt korábban a „kemény Brexit” híveként tartották számon, aki azt szorgalmazta, hogy az Egyesült Királyság az Európai Unióból való kilépéssel távozzon az EU egységes belső piacáról és a vámunióból is. Az előrehozott választások után azonban egyre valószínűtlenebbnek tűnik, hogy Theresa May maradéktalanul érvényesíteni tudja a „hard Brexit” stratégiáját, amellyel egyébiránt a kormánytagok közül sem ért egyet mindenki.

Philip Hammond pénzügyminiszter átmeneti időszakot tart szükségesnek a kilépési feltételek fokozatos életbe léptetésére, és mindenképp el akarja kerülni, hogy az Egyesült Királyság e nélkül, sőt akár úgy váljon ki az Európai Unióból, hogy nem születik megállapodás Brüsszellel – mintha sziklafal pereméről lépne le (ezt emlegetik „cliff edge” Brexitként). A kabinetből azonban többen, köztük Liam Fox külkereskedelmi miniszter azt hangsúlyozzák, hogy az átmeneti időszak, beleértve a személyek szabad áramlásának fenntartását, ellentmond a kilépésről tartott 2016-os brit népszavazás eredményének.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink