hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

A kkv-k adóelőnyeiről beszélt Pankucsi

  • MTI

A kis- és középvállalkozások (kkv) fejlődését elősegítő adópolitika fontosságát hangsúlyozta Pankucsi Zoltán pénteken, az Adózás Európában címmel megrendezett VIII. Nemzetközi Adókonferencián, ahol elmondta, hogy a foglalkoztatást és a beruházást ösztönző elemek bővítése mellett folyamatosan törekedni kell az adó- és az adminisztrációs terhek csökkentésére.

A Budapesten tartott adókonferencia középpontjában a kis- és középvállalkozások adózási, számviteli, ellenőrzési és finanszírozási kérdései álltak, a rendezvényre Európa és Ázsia 22 országából érkeztek adószakértők.

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkára a szaktárca tájékoztatása szerint előadásában kiemelte: a vállalkozások döntő többségét, több mint 98 százalékát a kkv-k képviselik, segítésük a magyar gazdaságban betöltött kimagasló szerepük miatt elemi érdeke az országnak.

Emellett munkaintenzitásuk is kimagasló, az alkalmazottak majdnem kétharmadának ez a szektor ad állást.

A kkv-k a kedvezményes hitelek lehetősége, az export ösztönzése, a foglalkoztatás és beruházás ösztönzése mellett az adórendszerben már most is számos kedvezményt kapnak, illetve többféle adónem közül választhatnak, s kifejezetten e vállalkozói kör számára kialakítottak egy különösen egyszerű számviteli beszámolási formát is.

A helyettes államtitkár kifejtette: céljuk a kkv-k munkahelyteremtő beruházásainak támogatása, minél több új munkahely létesítése, elsősorban a hátrányos helyzetű térségekben, minél több álláskereső foglalkoztatásával. Az elmaradott térségek fejlesztését, a foglalkoztatás regionális különbségeinek mérséklését az alaptámogatáson kívül juttatott kiegészítő támogatásokkal segítik. A pályázati program keretében 2013-ban 13 milliárd forint keretösszeg felhasználása több mint 1100 kkv-nál 6500 új munkahely létesítéséhez járult hozzá.

A 2013. január elseje óta élő új adónemekkel kapcsolatos tapasztalatok is kifejezetten kedvezőek a helyettes államtitkár szerint. A kisadózók tételes adója (kata) népszerűségnek örvend a szolgáltatásnyújtásra specializálódott, illetve az alacsony költséghányadú vállalkozások közében.

A kisvállalati adót (kiva) választók száma azonban elmarad azon vállalkozások számától, akiknek kifejezetten megérné az alkalmazása - hívta fel a figyelmet Pankucsi Zoltán, aki az utóbbi adónemnél érdemi bővülésre számít. A szakmai fórumokon kapott visszajelzések alapján ugyanis a vállalkozások lassan kezdik felismerni az új lehetőség előnyeit, például, hogy a beruházást ösztönző kivát választó vállalkozások oly módon növelhetik a foglalkoztatást, hogy közben a munkaerő létszámának és költségeinek növelése nem eredményez adóteher-emelkedést.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink