adozona.hu
Leleményes adócsalók – bűncselekmények a könyvelésben
//test-adozona.hu/afa/Lelemenyes_adocsalok__buncselekmenyek_a_kon_G8FV9A
Leleményes adócsalók – bűncselekmények a könyvelésben
Toplistás adócsalások: cégtemető, körhintacsalás, őrzés-védelem, munkaerő-kölcsönzés, de élre törnek új elkövetési módok is. Hogy mennyire voltak, vagy inkább nem voltak leleményes adócsalók a magyarok, azt megtudhatja cikkünkből.
A költségvetési csalás bűncselekménye évek óta vezeti a NAV bűnügyi listáját (40,3 százalék) ez után jóval lemaradva következik a felszámolásokhoz kapcsolódó csődbűncselekmények száma (9 százalék), majd a magánokirat-hamisítás bűncselekménye (8,3 százalék) – derül ki a NAV bűnügyi nyomozó szerve által idén kiadott 2015. évről szóló statisztikából. Még mindig kevesen tudják, hogy a valótlan, hamis bevallás beadása magánokirat-hamisítás, ezért tartozik az ilyen jellegű bűncselekmény a NAV bűnügyi osztályához. A bűncselekménnyel „megtakarított” adóforintokkal a cégvezetők gyakran különféle színlelt pénzügyi tevékenységeket végeznek azért, hogy annak eredetét leplezzék. Ezért általában nem csak költségvetési csalás, magánokirat hamisítás, de pénzmosás miatt is felelniük kell. Azt, hogy pontosan milyen bűncselekményeket takarnak a fenti statisztikai adatok és hogy, mennyire voltak, vagy inkább nem voltak leleményes adócsalók a magyarok, azt a cikkünkből megtudhatja.
A bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás tavalyi évi legnagyobb fogása, az úgynevezett „Egri ügy” volt. A csalók a klasszikus őrzés-védelemmel, takarítással, munkaerő-kölcsönzéssel, szállítmányozással foglalkoztak. A nyomozás 160 gazdasági társaság ellen indult, szolgálataikat 351 társaság vette igénybe. A cégek színlelt munkaerő-kölcsönzési szerződést kötöttek a bűnszervezet által működtetett gazdasági társaságokkal, amelynek célja a járulékok befizetésének elkerülése volt. A kár, több mint 5 milliárd forint.
A 2015-ös év bűnügyi statisztikája szerint a toplistás helyeken a klasszikus adócsalások állnak, mint a cégtemetők, körhintacsalások, őrzés-védelem, munkaerő-kölcsönzés, de megjelentek az új elkövetési módok is, amelyek főleg az EKAER-hez kapcsolódnak.
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy betekinthessen a különféle bűnesetek kulisszatitkaiba!
A teljes cikkhez előfizetőink és az oldalunkon próbaregisztrálók (korlátozott ideig) férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)