hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Áfatörvény: még július előtt módosítanák?

  • MTI

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) előterjesztést készít a döntéshozók számára annak érdekében, hogy a HR-szolgáltatókra hátrányos új áfaszabályok július elseje előtti életbe lépését megelőzően érdemi megoldás szülessen.

A szervezetek, a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ), a Személyzeti Tanácsadók Magyarországi Szövetsége (SZTMSZ), a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DIÁKÉSZ) és az Iskolaszövetkezetek Országos Szövetsége (ISZOSZ) múlt csütörtökön jelentették be, hogy az új áfaszabályok visszavonását kérik, mert attól tartanak, hogy a munkaerő-kölcsönzők és iskolaszövetkezetek egy része nem lesz képes előre finanszírozni az áfát, ahogy azt a folyamatos teljesítés július 1-jétől érvénybe lépő áfabevallási és befizetési szabályai előírják.

Folyamatos teljesítés esetén a szolgáltatóknak a teljesítést követő hónapban be kell fizetniük a Nemzeti Adó- és Vámhivatal számára szolgáltatásuk áfatartalmát. Így a munkavállalók bérén kívül előre kellene finanszírozniuk az áfa összegét is.

A négy szervezet pénteki közleményében hangsúlyozza: a törvénymódosítás által indukált többletforrás-igényt a szervezetek semmilyen módon nem tudják finanszírozni, ez az év második felétől ellehetetleníti a teljes munkaerő-szervezési szektor működését. A szektor ugyanis a bevétel 85 százalékát munkabér és járulékok megfizetésére használja fel, a bankok pedig a többletforrás-igényt nem hitelezik, ezért törvénymódosítás nélkül cégeik fizetésképtelenné válhatnak, s emiatt több mint százezer munkahely kerül július 1-jétől veszélybe. 

Az NGM munkatársai csütörtökön fogadták a négy érdekvédelmi szervezet elnökét, a több mint százezer munkavállaló szervezett, legális foglalkoztatását biztosító szervezetek szakmai vezetőinek egy kerekasztal-beszélgetés keretein belül lehetőségük volt az egyeztetésre.    "

Az NGM munkatársai nyitottak voltak a szervezetek által ismertetett probléma kezelésére, ígéretüknek megfelelően szakmai előterjesztést készítenek a döntéshozók számára a probléma 2014. július 1. előtti megoldása érdekében, hogy még a hatálybalépést megelőzően érdemi döntés, jogszabály-módosítás születhessen" - írják közleményükben a szervezetek.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink