hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Internetadó, cafeteria-drágulás – újabb tiltakozások

  • MTI
1

A Vasas Szakszervezeti Szövetség szerint a kormány az állami többletbevételeket ismét a munkavállalók rovására, a munkáltatói terhek növelésével kívánja megteremteni, ráadásul az érdekegyeztetés teljes mellőzésével, a szervezet ezért felszólítja a kabinetet: vonja vissza a béren kívüli juttatások tervezett adónövelési tervét, "ne tegyen további terheket a munka világa szereplőire sem cafeteria adó, sem internetadó formájában" - közölte Balogh Béla, a szövetség elnöke az MTI-vel csütörtökön.

Emlékeztetett arra, hogy a " Fidesz-kormány által a béren kívüli juttatások adójának emelése megtörtént 2012-ben, amikor a 10 százalékos egészségi hozzájárulás bevezetésével annak adóterhe 30,94 százalékra nőtt, 2013-ban a 10 százalékos egészségügyi hozzájárulást 14 százalékra emelték, így tovább nőtt az adóteher 35,7 százalékra".

Hozzátette, hogy ma sok család költségvetésének nélkülözhetetlen részét képezik a cafeteria-juttatások. "Így a magát család- és munkavállaló-barátnak mondó kormány és parlament ismét szorítani fog egyet azokon, akik jövedelme alig, vagy el sem éri a létminimum összegét, akik számára az étkezési utalvány vagy a beiskolázási támogatás nélkülözhetetlenné vált" - fogalmazott Balogh Béla.

Az MTI-t korábban a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ) arról tájékoztatta, hogy az internetadó bevezetése és a cafeteria adójának emelése ellen tiltakozó akcióegység szervezését kezdték meg.
A szövetség szerint az új adócsomag és az annak hatására kialakult társadalmi feszültség miatt elengedhetetlenül szükség van az adókról egyeztető Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács (NGTT), valamint a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) rendkívüli összehívására. A VDSZ továbbá azt is szorgalmazza, hogy határozott javaslat is szülessen a megoldásra.

A szakszervezet tájékoztatása szerint a cafeteria megemelt adójának áthárítása évente átlagosan nettó 120 ezer forint jövedelem kiesést jelenthet a dolgozóknak, a cafeteria egykor nagyon fontos társadalompolitikai célok - mint például nyugdíjtakarékosság, egészségi ellátás javítása, meleg étkeztetés - támogatásáért született.
Olvassa el a 2015-ös adóváltozásokról megjelent korábbi írásainkat is!
Szigorodó előírások a társasági adóban. Itt vannak a részletek!
Családi kedvezmény: ők a vesztesei a hiányos adócsomagnak
Így nőnek az egyéni és társas vállalkozók tb-terhei
Új adók elburjánzására lehet számítani a településeken

Internetadó: átalányadó, felső korlát is szóba jöhet
Drágábban és kevesebb cafetériát adhat. Számoljon velünk!

Előleg, időszakos ügylet – így változik az áfatörvény

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (1)
Agnes Baranyai

Annyira család barátok, hogy a családi pótlékot egy büdös forinttal sem emelték, amióta ők vannak porondon. Semmivel sem segítik a gyerekeseket. Csak szorítanak mindenen. Legszívesebben én a nyakukat szorítanám az összes parasztnak!

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink