26 találat a(z) záró bevallás cimkére
Egyszerűsített végelszámolás: mikor kell benyújtani a záró bevallásokat? Cikk
Egyszerűsített végelszámolás esetén a záró bevallások benyújtását is a végelszámolás kezdő időpontjától számított 150 napon belül kell benyújtani, vagy a 150 nap letelte után kell beküldeni a záró bevallásokat? – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Egyszerűsített végelszámolás határidői Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített végelszámolás esetén a záró bevallások benyújtását is a végelszámolás kezdő időpontjától számított 150 napon belül kell benyújtani, vagy a 150 nap letelte után kell beküldeni a záró bevallásokat? Amennyiben a 150. nap letelte után, abban az esetben hány nap áll rendelkezésre a bevallások benyújtására? Köszönöm előre is segítségét!
Katás bevétel megszűnés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a katás egyéni vállalkozó 2016.12.31-én megszűnik, és van még be nem folyt kimenő számlája, akkor ezen összeget be kell vallani a záró bevallásban? Köszönettel.
Szakképzési hozzájárlás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelemmel foglalkozó betéti társaságunk 2016 nyarán együttműködési megállapodással foglalkoztatott nyári gyakorlatra két tanulót 10-10 napig. A jogszabályok alapján részükre összesen 69 700 forint juttatást adtunk. Az adott nyári hónapban e juttatás összegét nem tudtuk egyszerre visszaigényelni, mert csak a szakképzési hozzájárulás bruttó értékéig, 8000 forintig "engedte" a bevallás levonni a csökkentő tételt. Most kft.-vé alakultunk, ezért a bt. záró bevallását elkészítjük. Ebben a szakképzési hozzájárulást is le kell zárnunk. Így a záró éves bevallásban már az egész juttatás 70 000 forintos összegével számol a program, tehát így most tudjuk visszaigényelni a fennmaradó összeget. Kérdésünk, hogy jogos-e a záró bevalláskor az említett visszaigénylésünk?
Őstermelői igazolvány bevonása Kérdés
Egy őstermelőnél a Nébih ellenőrzést tartott, és 2 évre bevonták az őstermelői igazolványát. A bevonás napjával kell-e bármilyen záró bevallást készíteni, vagy majd 2017. 02. 25-ig kell az 53-as bevallásban az adatokat bevallani?
Végelszámolás befejezése Kérdés
2015.10. 08-án ezzel a címmel névtelen kérdező tett fel kérdést, amelyre dr. Verbai Tamás válaszolt (http://adozona.hu/kerdesek/2015_10_8_Vegelszamolas_befejezese_wxi). A válaszból továbbra sem derül ki, hogy miként lehet a törlési kérelmet a nyugdíjra vonatkozó igazolásokkal egyszerre úgy benyújtani, hogy a záró bevallások szintén ezzel egyidejűleg történt benyújtása után kérhető az igazolás. A kérdésem nekem is az, hogy követhető-e törvényesen a logikus sorrend: záró bevallások beküldése és záró beszámoló közzététele, majd igazolás kérése, majd az igazolás kézhezvételét követően (amelyre a NAV-nak 30 napja van a rendelkezésre álló 60-ból!) törlési kérelem a cégbíróságra?
Egyéni vállalkozás áfája, szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozás bejövő átutalásos számlájának áfáját mikor lehet levonásba helyezni, illetve kimenő átutalásos számla esetében mikor keletkezik az adófizetési kötelezettség? Továbbá kérdezném, ha szünetel az egyéni vállalkozás, és a szüneteltetés kezdő napján vannak olyan bejövő és kimenő számlák is, amelyek még nem kerültek kiegyenlítésre, abban az esetben záró bevallásokat kell benyújtani. A ki nem egyenlített tételeket hogyan kell kezelni áfa tekintetében? A válaszuk nagyon sürgős lenne! Köszönettel.
Egyéni vállalkozásból ügyvédi iroda Kérdés
Tisztelt Szakértő! Működő egyéni ügyvéd (egyéni vállalkozás keretei közt működő) ügyvédi irodává alakult 2016. 01. 01-jével. Erről van egy, az ügyvédi kamara által kiadott határozat, mely leírja, hogy az XY egyéni ügyvéd jogutódja az XY Ügyvédi Iroda és a változás időpontja 2016. 01. 01. Azt tudom, hogy az egyéni vállalkozásra záró bevallásokat kell beadni, és jogutódként az ügyvédi irodára már a taotörvény és a számviteli törvény vonatkozik. Viszont a NAV-törzset nézve az adószám nem változott, az adóalanyok közti lekérdezésnél is azt látom. Az egyéni vállalkozók nyilvántartásában azonban már nem látok nyilvántartási számot. Kérdéseim a következők: Milyen induló nyomtatványokat kell benyújtanom az ügyvédi irodára? Az esetlegesen új adószámot honnan tudom meg? Ha az adószám változik, akkor feltételezem, hogy a már meglévő dolgozókat újként be kell jelentenem (nekik a jogviszony kezdő időpontja 2016. 01. 01-je lesz?) Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kriszti
Katabevétel megszűnés után (egyéni vállalkozó) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakra szeretnék választ kapni: Katás egyéni vállalkozó megszüntetné tevékenységét, előreláthatólag lesz olyan bevétele, amit nem fog megkapni a megszűnés napjáig. Ez esetben a megszűnés után befolyt bevételek adózása hogyan történik? A záró, 15KATA bevallásában ennyivel több bevételt kell bevallania? Válaszát előre is köszönöm!
Katából evába áfával Kérdés
Katás egyéni vállalkozó, aki bejelentkezett az áfa hatálya alá, 2016. 01. 01-től át akar lépni az evába. Miután az evában megszűnik az áfaalanyisága, ezért kérdezném, hogy milyen adóalany-nyilvántartással összefüggő nyomtatványon, és azon hol kell ezt az akaratot bejelenteni, illetve a 1565-ös "záróbevallásban" hol kell jelölni, milyen kódszámmal, hogy ez a záróbevallása az egyéni vállalkozónak?
Alapítvány végelszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2006-ban alakult, 0 forint vagyonnal rendelkező, körülbelül 5 éve nem működő alapítványt szeretnék megszüntetni. Összeszedtem az interneten, hogy mit kell csinálni, miket kell beadni. Azt szeretném kérni, hogy, ha valami hiányzik, vagy kérdésként írtam le, arra válaszoljon. Alapító kérelmet ad be a törvényszékhez. Melléklet: közgyűlési jegyzőkönyv 2 tanú aláírásával, jelenléti ív a közgyűlésről 2 tanú aláírásával. (MIT KELL MÉG MELLÉKELNI?) Kapok egy végzést, melyben felhívják az alapítót, hogy kezdeményezze a végelszámolást. 30 napon belül kuratóriumi ülést kell összehívni, mely dönt: – az alapítvány megszüntetéséről, – a végelszámolás kezdő időpontjáról, – a végelszámoló személyéről, – a végelszámoló díjazásáról, – a végelszámolás költségeinek megtérítéséről. A végelszámoló kérelmet nyújt be a törvényszékhez. Be kell jelenteni a végelszámolás megindítását elrendelő határozat keltét, a végelszámolás kezdő napját, a végelszámoló nevét, lakóhelyét. Mellékelni kell: – végzést, – kuratóriumi ülés jegyzőkönyvét, – jelenléti ívet, (EZEKET IS ALÁ KELL IRATNI 2 TANÚVAL?) 30 napon belül el kell készíteni a tevékenységet lezáró mérleget, záró bevallásokat. Végelszámoló feladata: – NAV értesítése (A T201-ES NYOMTATVÁNYON JELENTEM, VAGY VAN MÁS NYOMTATVÁNYON?) – bank értesítése, – végelszámolási nyitómérleg készítése, (EZT EL KELL FOGADTATNI A KÖZGYŰLÉSSEL?) – végelszámolási zárómérleg készítése – vagyonfelosztási javaslat – záró adóbevallások. Köszönettel: Fidler Gáborné