222 találat a(z) veszteség cimkére

Pótbefizetés kft.-nél Kérdés

Tisztelt Cím! Adott egy kft. 3 milliós törzstőkével, 1 millió forint eredménytartalékkal és a 2019. évi beszámoló szerint (benyújtva 2020. május 31.) 10 millió forint veszteséggel. Egyéb saját forrás hiányában -9 millió lesz a saját vagyona. A létesítő okirat szerint a tagok pótbefizetésre kötelezhetők, melyet törzsbetét arányosan készpénzben szándékoznak teljesíteni. Mi ennek a lehetséges végső határideje? Amennyiben legalább egy évvel (vagyis 2021. május 31-iég) elhúzható, adódik a következő kérdésem. Tegyük fel, hogy már ezen nap előtt benyújtotta a cég a 2020. évi beszámolóját, mely 9 milliónál nagyobb nyereséget tartalmaz, s az eredménytartalékot fogja növelni, tehát újra pozitív a saját tőke. Így is teljesítendő a pótbefizetés, vagy okafogyottá válik-e? Segítőkészségüket ezúton is köszönöm, mert hiába kerestem a választ a Ptk.-ban (különösen a 3:182-183-ban, ha jól emlékszem). Tisztelettel: Kisházi Sándor

Emelkedett a Rába csoport bevétele, csökkent a vesztesége Cikk

A Rába csoport 12,9 százalékos növekedéssel 27,6 milliárd forint árbevételt ér el az idei év első hat hónapjában, adózott nyeresége 854 millió forint volt, 33,7 százalékkal magasabb, mint az előző év azonos időszakában – közölte a győri székhelyű járműipari vállalat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT)honlapján.

Új lehetőség: egyéni vállalkozóból kft. – Feltételek és teendők Cikk

2019. július 23-án kihirdették az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2019. évi LXXIII. törvényt (Mód tv.), amely az egyéni vállalkozó által alapított kft.-t érintően módosítja a számvitelről szóló, illetve a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény egyes előírásait.

Bajban a Boing Cikk

A 737 MAX-okkal kapcsolatos problémák miatt 800 millió dollár adózott veszteséget jelentett az amerikai Boeing repülőgépgyártó az első fél évben.

Fióktelep, áfa kérdés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar kft. Szlovéniában fióktelepként kereskedelmi üzletet nyitott. A fióktelep Szlovéniában adószámmal és közösségi adószámmal is rendelkezik. A következő kérdésekben kérem tájékoztatásukat: - A magyar kft.-től árut szállítanak ki a Szlovéniai boltba, későbbi értékesítésre. A kiszállításnál tényleges értékesítés nem történik.Közösségi értékesítésként a kiszállítás időpontjában keletkezik-e áfakötelezettség? Ha keletkezik áfakötelezettség, milyen bizonylatot kell kiállítani, mi a teljesítési időpont? Tényleges értékesítés nélkül, hogyan kell ezt a magyar társaságnál könyvelni? - A szlovén fióktelep tevékenységének könyvelése a magyar társaságban elkülönítetten történik. A fióktelep veszteséges tevékenysége esetén a magyar társaságnak ezzel meg kell-e emelni?

Határidős devizaügyletek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. határidős devizaügyleteket köt, ezeknek hogyan történik a könyvelése? A társaság eredményében hogyan jelentkezik ezen ügyletek nyeresége, illetve vesztesége? Amennyiben a társaságnak nem ez a fő tevékenysége, ezen ügyletek esetleges vesztesége teljes mértékben elszámolható az évvégi teljes eredményben? Köszönettel.

Kicsalt pénzösszeg elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég tulajdonosát/ügyvezetőjét megtévesztették, eredeti céglogóval ellátott e-mail-ben akciós termékeket kínáltak neki megvételre egy nagymúltú cég nevében, akivel egyébként mindennapi üzleti/kereskedelmi kapcsolatban vannak. A csalók kérték, hogy az egyszeri rendkívül akciós kiárusítás ellenértékét utalja el egy bankszámlára. Mivel máskor is céges logóval ellátott e-mail-ben kapott értesítéseket az akciókról, ezért az ügyvezető jóhiszeműen eljárva, elutalta a pénzt. Majd két nap múlva, miután nem kapott értesítést a megvásárolt áru érkezéséről, elkezdett telefonálni, és akkor jött rá, hogy csalás áldozata lett. Rendőrségi feljelentést követően derült ki, hogy nem egyedi esetről van szó, más kereskedőktől is csaltak ki pénzt. A rendőrség időközben lezárta az ismeretlen tettesekkel szemben folytatott nyomozást, az átutalt pénzt így elvesztette a cég. A nyomozást lezáró jegyzőkönyvvel egyidőben a kicsalt összeget ráfordításként elszámoltuk a cégnél. Kérem segítségüket abban, hogy az összeget egyéb követelésként kell-e kimutatni mindaddig, amíg el nem évül, vagy helyesen tettük-e a ráfordításként való elszámolást? A ráfordításként elszámolt összeggel meg kell-e növelni a társasági adóalapot, tekintve, hogy így is nagy veszteség érte a céget?

Személygépkocsi-beszerzés kivás időszakban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kivás társaság új személygépkocsit szeretne vásárolni. A gépkocsit céges ügyben és magáncélra is fogja használni. A taós időszak alatt keletkezett, még el nem számolt veszteséggel szemben elszámolhatja-e a személygépkocsi vételárát? Vagy erre vonatkozóan van valamilyen tiltó szabály? Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel: Léderer Györgyné

Ingatlan-bérbeadás adózása több ingatlan esetében Kérdés

Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat: Magánszemély bérbe ad kettő lakóingatlant. Az egyik esetében felújíttatta korábban a fürdőszobát. Ebből adódóan több kiadása keletkezett ezen ingatlan esetében, mint amennyi bevétele. Viszont a másik ingatlannál több volt a bevétel, mint a kiadás. Azt tudom, hogy összességében nem lehet több a kiadás az önálló tevékenységből származó jövedelem esetében, mint a bevétel. Az után szeretnék érdeklődni, hogy külön-külön az ingatlanok tekintetében sem lehet több a kiadás, mint a bevétel, vagy az egyik ingatlan-bérbeadás veszteségét a másik ingatlan-bérbeadás nyereségébe be lehet számítani? Köszönöm megtisztelő válaszukat!

Üzletrész-értékesítésből származó jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy magánszemély több cégben lévő részesedéseit értékesíti, és egyik értékesítésből nyeresége, a másikból vesztesége keletkezik, akkor az szja-bevallás készítésekor a nyereségből levonhatja-e a veszteséget a jövedelem számításakor? Köszönettel: Jancsó Katalin

Követelésengedményezés adózvonzata Kérdés

Egy társaság a befektetései között nyilvántartott üzletrészt, valamint e társaság jegyzett tőkéjének csökkentéséből eredő követelést bekerülési értéken tartott nyilván több éve. Még a 2017. évi mérleg készítésekor is úgy értékelte a társaság vezetése, hogy értékvesztés elszámolása nem indokolt. 2018. évben az üzletrészt értékesítette, a követelést pedig engedményezte a másik tulajdonos társaság részére egy jelképes összegért, mely engedményezésből 37 millió forint veszteség jellegű különbözete keletkezett. Kérdés, hogy ez a 37 millió forint a társaságiadó-bevallás készítése során esetleg adóalap-növelő tétel-e valamilyen jogcímen, vagy ily módon az adózásban elismert költség?

Kártérítés Kérdés

Betéti társaság részére a könyvelőjével szemben indított perben a bíróság kártérítést ítélt meg. A döntés 2018.01.12-én emelkedett jogerőre. A könyvelő nem fizetett, ezért az ügy bírósági végrehajtóhoz került, de 2018-ban még bevételt nem realizált a társaság ebből. A számviteli elszámolás szempontjából helyesen jártunk-e el, ha a jogerőre emelkedés napjával bekönyveljük, és nem határoljuk el a kártérítés összegét (T36 - K96). E nélkül a könyvelési tétel nélkül a társaság veszteséggel zárta volna a 2018. évét, így viszont nyereségessé válik. Igényel-e ez a helyzet további teendőket a nyereségadók megállapítása során? Válaszukat köszönöm.

Veszteség elhatárolás 2018 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2017-ben 1 537 000 forint veszteséggel zárt. Ezt a veszteséget nyilvántartásba vette, valamint a 1753 bevallás 81. sor és 83. soraiban is szerepeltette. A 2018-as évben a 3,6 millió forint nyereséget ért el. Kérdésem, hogy milyen feltételekkel tudja felhasználni az előző évek veszteségét? Köszönöm.

Közös őstermelői igazolvánnyal rendelkező adózása Kérdés

Tisztelet Szakértő! Háromtagú családnak közös őstermelői igazolványa volt, mely a férj nevére szólt. Tevékenységük erdőgazdálkodáshoz kapcsolódott. A korábbi két évben veszteségük volt, mert csak költségeik merültek fel, mivel fakitermelésből bevételük nem volt. A veszteséget elhatárolták. A férj – akinek a nevére az igazolvány szólt – 2018 decemberében elhunyt. Azt tudom, hogy az ő adóbevallásását a NAV fogja elkészíteni. Számomra az a kérdés, hogy a rá jutó továbbvihető veszteség – mely a korábbi adóbevallásában megjelent – elveszett-e, vagy esetleg az újonan helyette belépő családtagnál (mivel újra három fő tartozik a közös igazolványhoz, csak az most az elhunyt feleségének nevére lett kiváltva), vagy a korábban vele közös igazolvány alá tartozó két másik családtagnál érvényesíthető-e? Várom szíves válaszát! Köszönettel: Molnár Lajosné

Magyarországi fióktelep vesztesége, adóalapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi fióktelep veszteséggel zárta a 2018. évet. Fióktelepeknél van-e a veszteséggel kapcsolatban valamilyen különleges eljárás számvitelben vagy adózásban, vagy ugyanúgy kell eljárni, mint bármely más gazdasági társaságnál? Van-e a fióktelepnél minimum társasági adó, illetve a veszteséget el lehet határolni? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink