80 találat a(z) védett kor cimkére
Adózási határidők 2020. június 8-14. Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.
Adatszolgáltatási határidő Esemény
Felmentési idő nyugdíjba vonulás előtt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenlegi munkahelyemen (költségvetési intézményben közalkalmazottként) próbaidőmet töltöm, véglegesíteni májusban fognak. A jelenlegi nyugdíjszabályok szerint már igényelhetném a "nők 40 éves" munkaviszonyára a kedvezményes nyugdíjamat, mivel az arra jogosító szolgálati időt már elértem. Ahhoz, hogy 2%-kal magasabb legyen a nyugdíjam, október 13-áig kellene dolgoznom. A jelenlegi munkahelyemen az a gyakorlat, hogy aki a „nők 40 éves kedvezményes nyugdíjával” megy nyugdíjba, annak 4 hónap felmentési időt adnak, aki pedig az öregségi nyugdíjjal megy nyugdíjba, annak viszont nem jár felmentési idő. Kérdésem arra vonatkozik, hogy – amennyiben a munkáltatóm nem véglegesíti a munkaviszonyomat, abban az esetben is jár-e a 4 hónap felmentési idő, ha a "nők 40-re vonatkozó" nyugdíjazás mellett döntök? – amennyiben viszont véglegesíti a munkáltatóm a munkaviszonyomat, viszont október 30-án úgy döntök, hogy a „nők 40 éves munkaviszonya alapján” kérem a nyugdíjazásomat, kérhetem-e a 4 hónap felmentési időt? Köszönöm a válaszát.
Adatszolgáltatási határidő Esemény
Adatszolgáltatási határidő Esemény
Munkaviszony megszűntetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy 61 éves (férfi) munkavállaló munkaviszonyának munkáltató részéről történő megszüntetése esetén a védett kor miatt milyen szabályok vonatkoznak a megszüntetés esetére?
Adatszolgáltatás Esemény
Nők 40 - munkajogilag nyugdíjas leszek? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jövőre - ha jól számolom - meglesz a 40 év jogosultsági időm, 16 éves korom óta dolgozom, tehát jóval 65 és valamivel 60 alatt vagyok. Engem is ugyanúgy elküldhet majd jövőre a munkáltatóm, mint a 65 éves munkavállalókat, végkielégítés és indoklás nélkül? Vagy ahhoz meg kell állapíttatnom, hogy jogosult vagyok erre a kedvezményes nyugdíjra? Vagy ez eleve megállapításra kerül? Jelenleg védett korú munkavállalónak számítok? Segítségét köszönöm.
Szocho-kedvezmények: további pontosítások az adócsomaghoz Cikk
Kiegészítéseket és pontosításokat terjesztett be 2018. november 6-án az egyes adótörvények uniós kötelezettségekhez kapcsolódó, valamint egyes törvények adóigazgatási tárgyú módosításáról szóló T/2931. számú törvényjavaslathoz az Országgyűlés gazdasági bizottsága. A következőkben a bizottság a szocho-kedvezményekkel összefüggő javaslatait ismertetjük.
Nyugdíj előtt álló munkavállaló – munkaviszony megszüntetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló idén töltötte be 60 éves életkorát és nő. Raktárosként két ember dolgozik a cégnél. A cégben leépítés van/lesz, mely alatt a cég vezetősége tervezi a nyugdíj előtt álló munkavállalóval megszüntetni munkaviszonyt, azzal az indokkal, hogy egy ember elég a raktárban. Mivel a másik munkavállaló férfi és egy férfi hatékonyabban tudja a munkát elvégezni, így ő maradna a cégnél. A nyugdíj előtt álló nőnek készülnek felmondani, vagy közös megegyezéssel a munkaviszonyát megszüntetni. Mire kell odafigyelni? Lehet-e ezzel az indokkal az ilyen munkavállalónak a munkaviszonyát megszüntetni? Nem számít-e ez megkülönböztetésnek? Köszönettel.
Így lehet felmondani nyugdíj előtt álló, védett korú munkavállalónak Kérdés
Így lehet felmondani nyugdíj előtt áll .... április 15-ei cikkükkel kapcsolatban az alábbi eset fordult elő. Lakásszövetkezetnek van egy takarító védett korú munkavállalója, aki most tér vissza egy éves betegállományból. Munkaköri feladata: tízemeletes lépcsőház takarítása (napi felmosás). A táppénzról úgy jönne vissza, hogy az orvostól hozott egy igazolást, amely szerint nehéz fizikai munkát nem végezhet. Ki vagy mi dönti el, hogy a lépcsőház takarítás nehéz fizikai munka-e. Lakásszövetkezetnél a takarításnál könnyebb feladat csak irodai munka lehet, de arra sem képesítése nincs a munkavállalónak, sem üres álláshely nincs. Mi a teendő ebben a helyzetben? Hogyan mondhat fel a lakásszövetkezet törvényesen? Ki kell-e fizetni a végkielégítést? Köszönöm.
Határozott idejű munkaszerződés, védett kor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Határozott idejű szerződéses, védett korban lévő munkavállaló munkaviszonya megszüntethető a határozott idő lejártával? A munkavállaló szerződése 2018.01.01-2018.05.31. időszakra szól. Időközben védett korba kerül. Tudomásom szerint a munkaviszony megszűnik, ha azt nem hosszabbítják meg, vagy nem válik határozatlan idejűvé, de attól, hogy a munkavállaló eléri a védett kort a szerződés nem válik határozatlan idejűvé, május 31-én megszüntethető? Köszönöm a segítségét! Tisztelettel Temesvári Éva
Munkavállalók védett korban – kérdések és válaszok Cikk
Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséhez közel álló munkavállalók egyre inkább kiszorulnak a munkaerőpiacról. Hiába szeretnének dolgozni, sokszor terhet jelentenek a munkáltatók számára, még ma is, amikor munkaerőhiánnyal küzd a gazdaság.
Felmondás védett korú munkavállalónak Cikk
A védett korban lévő munkavállaló esetén a munkáltatót terhelő kötelezettségek azt hivatottak biztosítani, hogy a jogviszony lehetőleg az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig fennmaradjon. Ugyanakkor a nyugdíjasnak minősülés önmagában nem lehet jogszerű indoka a jogviszony megszüntetésének, ez ugyanis az egyenlő bánásmód követelményébe ütközne. Kérdés-válasz útján tekintjük át a legfontosabb rendelkezéseket.
Védett korban munkaviszony megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1955. január 30-án születtem, 2 év korkedvezménnyel 2017. január 30. napjával szeretnék nyugdíjba menni. Jelenlegi munkahelyemen 2013. április 22. óta dolgozom határozatlan idejű munkaszerződéssel. Ez év november 2. és november 8. között szeretnék elmenni szabadságra, gyógyfürdőbe. Október 19-én a szabadság engedély kérelmet beadtam az üzemirodába. Írásos választ nem kaptam, de az ügyvezető szóban közölte, hogy most nincs szabadságolási időszak, csak 1-1 napot lehet kivenni. Elmehetek, de számoljak a következményekkel. Márciusban kiadtak egy szabályozást a szabadság igénybevételére, melyben szerepel, hogy a szabadságolási időszak ebben az évben május 15. és szeptember 15. között van. A nyári leállás július 25. és augusztus 5. között, ami még egy héttel meghosszabbítható. Az év elején szabadságolási tervet kellett leadni, ahol bejelöltem a november 2. és november 8. közötti időszakot is. A kérdésem a következő: ha írásos engedély nélkül elmegyek szabadságra, akkor megszüntetheti-e a munkáltató a munkaviszonyomat? Ha igen, akkor jár-e részemre a 2 hónap végkielégítés és a 30 napos felmondási időre járó távolléti díj?