8 találat a(z) vámjog cimkére
Módosult az áruk uniós vámjogi státusának igazolásáról szóló rendelet Cikk
Megjelent A BIZOTTSÁG 2023. december 14-i (EU) 2024/634 FELHATALMAZÁSON ALAPULÓ RENDELETE az (EU) 2015/2446 felhatalmazáson alapuló rendeletnek az áruk uniós vámjogi státusának igazolása és az elektronikus rakományérzékelő eszközökkel kapcsolatos vámalakiságok tekintetében történő módosításáról.
NAV-útmutató a vámjogszabályokban meghatározott szankciókról Cikk
Újabb útmutatót tett közzé pénteken honlapján a NAV.
Új törvény az uniós vámjog végrehajtásáról, módosított jogszabályok Cikk
Megjelent az uniós vámjog végrehajtásáról szóló új törvény a 49. számú Magyar Közlönyben, amely még számos más fontos gazdasági jogszabály-módosítást tartalmaz.
Fontos változások jönnek az uniós vámjogban Cikk
Az elmúlt évtizedek tendenciáihoz alkalmazkodva jövő májustól jelentősen megváltozik az uniós vámszabályozás, ami komoly kihívások elé fogja állítani a vállalkozásokat. Már most érdemes elkezdeni a felkészülést a változó szabályokra – hangzott el az EY Magyarország napokban megrendezett szakmai rendezvényén.
Szlovák importőr cég Magyarországon vámkezelt árujának áfája Kérdés
„X” szlovák cég Taiwanból importál terméket. A szállítást a termék feladási helyéről „X” szlovák cég rendeli meg, és fizeti. A megrendelt termék rendeltetési helye Magyarország, „Y” kft. A terméket „X” szlovák cég Magyarországon vámkezelteti, a termék Magyarországon kerül szabadforgalomba. Az áfatörvény szerint az import teljesítési helye Magyarország lesz, az adó megfizetésére az importáló szlovák cég kötelezett. A szlovák cég az importtal kapcsolatos ügyintézésre közvetett vámjogi képviselőt bíz meg, így ebben az esetben az „X” szlovák cégnek nem kell magyar adószámot kiváltania, mert minden adót (áfa, vám) a képviselő rendez a magyar adóhatóság felé. Az adóköteles termékimportot követően a szlovák cég Magyarországon teljesít adóköteles értékesítést, melyre a magyar áfaszabályok vonatkoznak. Kérdéseim: milyen bizonylat-kiállítási és bevallási kötelezettségei vannak az ügylet szereplőinek az adóköteles termékimporttal és az azt követő adóköteles magyarországi értékesítéssel kapcsolatban? Hogyan, kinek és milyen címen keletkezik áfabevallási kötelezettsége? A magyar közvetett vámjogi képviselőnek milyen áfabevallási és számla-kiállítási kötelezettsége van az adóköteles importtal és a Magyarországon, „Y” kft. felé teljesített értékesítéssel kapcsolatban? Például a magyar közvetett vámjogi képviselőnek a szlovák importőr nevében a magyar szabályok szerint számlát kell kiállítani az adóköteles értékesítésről, a kiállított számlában a vevő az „Y” magyar cég, a teljesítés helye Magyarország, adókulcs 27 százalék: ki lesz a számlában az eladó, a magyar közvetett vámjogi képviselő? A magyar közvetett vámjogi képviselő hogyan szerepelteti az adóköteles importot és az import utáni levonható áfát, majd az értékesítést az adóbevallásában? „X” szlovák cég: importőrként milyen bevallási és számla-kiállítási kötelezettsége van?
Közvetett vámjogi képviselő számlája 2013 Kérdés
A társaság közvetett vámjogi képviselő által terméket importál Kínából. A terméket Németországban helyezik szabadforgalomba, a végleges rendeltetési hely szerint Magyarországon történik az áfafizetési kötelezettség megállapítása. Hogyan kell a vámjogi képviselő számláját az áfabevallásban szerepeltetni?
Ítélkezési gyakorlat a vámjogban Cikk
A közösségi vámjognak a szállítóeszközök behozatala során alkalmazandó behozatali vámok alóli teljes mentességét érintő rendelkezéseit értelmezte az Európai Unió Bírósága.
Közvetett vámjogi képviselő áfa-bevallása Kérdés
Kedves Szakértők!Hogyan kell értelmeznem a következőket:"7. Bevallási gyakoriság közvetett vámjogi képviselı és adómentes termékimportotmegalapozó közösségi termékértékesítést végzı személy eseténAz Art. 1. melléklet I/B/3. am) pontja alapján, a jelen útmutató 2. pont c), illetve d) pontjaiszerinti havi bevallást elsı alkalommal arról a hónapról kell benyújtani, amelyben az adózó azArt. 22. § (1) bekezdés f) vagy g) pontjában meghatározott nyilatkozat vagy a termék vámjogiszabad forgalomba bocsátására irányuló árunyilatkozat tételére köteles. A havi elszámolásra valóévközi áttérés esetén az áttérést megelızı, bevallással le nem fedett idıszakról az adózó az elsıalkalommal benyújtandó havi bevallással egyidejőleg tesz bevallást és az adót a bevallássalegyidejőleg fizeti meg, illetve ettıl az idıponttól igényelheti vissza."Esetünkben az első 2 negyedév Áfa bevallással lezárt. Közvetett vámjogi képviselőként eljárt(nyilatkozat, szerződés) első ízben 2012. 07.16-án. Meg kell-e bontani a 07.hónap áfa bevallását 15-éig és azt követő időszakra? Azaz 07.15-éig "8"-as kóddal lezárni az időszakot, majd újabb bevallás 07.hóra havi bevallóként?vagy nem kell megbontani a 07.hónapot és a 2.negyedéves bevallást már a "8"-as kóddal kellett volna küldeni a bevallás gyakoriság változása miatt?Válaszukat előre is köszönöm! :)