118 találat a(z) utazási költségtérítés cimkére
Közeli hozzátartozónak fizetett repülőjegy Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéskörben szeretném a segítségét kérni. Külföldön megszervezett ünnepségre/díjátadóra hivatalos az egyik vezetőnk. A meghívás a vezető és házastársa részére szól. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen adóvonzata van, ha a házastárs repülőjegyét is cégünk téríti meg? (nem általunk foglalkoztatott munkavállaló, az egyik vezetőnk házastársa). Segítségét és válaszát előre is köszönöm!
Hazautazás térítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Budapesten működő vállalkozás ukrán-magyar kettős állampolgárokat foglalkoztat, akik havonta egyszer hazautaznak Kárpátaljára. A hazautazásról a társaság nevére szóló számlát hoznak. Kérem, tájékoztassanak, hogy a munkáltató mekkora összeget köteles téríteni, mekkora a maximum összeg, illetve, ha nincs kötelező térítési összeg, akkor belső szabályzatban megállapíthat-e maximumot? Válaszát előre is köszönöm!
Bérlet térítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vidéki dolgozó jár dolgozni Budapestre, a távolsági bérletét a törvényi előírásoknak megfelelően havonta térítette a munkáltató a bérfizetéssel együtt. Egy év munkaviszony után a dolgozónak 1 havi bérletet ki akarnak hagyni, azzal az indokkal, hogy március 20-án vette meg a bérletet, ezért az már áprilisi bérletnek számít, így csak az áprilisi bérrel fizetik ki, májusi utalással. A munkáltató szerint ezzel nem hagy ki időszakot, csak csúsztatja, a dolgozónak viszont nyilvánvalóan így kimarad egy havi térítés és neki sokat számít. A kérdésem az lenne, hogy jogszerűen jár-e el a munkáltató ezzel? Illetve milyen szabályai vannak a kifizetésnek? A bérlet vásárlásának dátuma számít vagy az időszak? Ha két hónap között van, hogy dönthető el, melyik időszakra számolható el? Köszönettel.
BKK bérlet adózása, könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló részére munkába járáshoz (Budapesti lakhelyről Pest megyei munkavégzési helyszín) biztosított BKK bérlet után kell béren kívüli juttatás szerinti ehót és szja-t fizetni? Vagy az az Mt. 52. § (2) szerint (a munkáltató köteles a munkavállalónak azt a költségét megtéríteni, amely a munkaviszony teljesítésével indokoltan merült fel) elszámolható utazási költségként is? Köszönöm a segítséget!
Kiküldetés Kérdés
Egyéni vállalkozó egy kifizetővel köt megállapodást vizsgáztatásra. Azonban a személygépkocsi – ami magánszemély tulajdonában van – költségeit (utazási) külön megbízási szerződés alapján a kft. kiküldetési rendelvény alapján téríti meg neki. Megteheti ezt a kifizető? Válaszukat előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozó utazási költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy egyéni vállalkozóm, aki oktatási tevékenységet is végez. Az oktatási díjon felül a megbízótól utazási költségtérítést is kap, melyről a vállalkozó állít ki számlát. Ilyen esetben ez a költségtérítés az adóalapba beszámít vagy a bevallásban költségtérítésként elég szerepeltetni? A költségtérítés összege nem a NAV által meghatározott üzemanyagnorma alapján kerül megállapításra. Válaszát előre is köszönöm szépen!
Munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdéssel kapcsolatban kérem segítségét: mennyi munkába járási utazási költségtérítést fizethetek kilométerenként adó- és járulékmentesen azon munkavállalóimnak, akik a közösségi közlekedést is igénybe vehetnék, de ők a gépkocsival történő munkábajárást választották közigazgatási határon kívülről? Köszönettel várom válaszát.
Személygépkocsi Kérdés
Kedves Válaszadó! Kölcsönadhatom-e rokonomnak a személygépkocsimat, aki azzal megbízási szerződés keretében vidéki utakat tesz meg, és számol el utána NAV által meghatározott normák szerinti költségtérítést? Azt szeretném tudni, hogy egyikünk részéről sem jár ez hátrányos következményekkel?
Alkalmi foglalkoztatott utazási költsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott munkavállaló, amennyiben bérletet vásárol a cég és munkahelye közötti útszakaszra távolsági buszon, annak az elszámolhatósága hogyan történik? Havi bérlet, cég nevére kiállítva, de csak 15 nap használja...megtéríthető a dolgozó részére a 86 százalék? Köszönettel.
Utazási költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló Budapesten dolgozik és Budapesten is él, de a budapesti tartózkodási címe nincs bejegyezve. Ettől függetlenül a munkavállaló erről e-mailben informálta a munkáltatót, hogy ő Budapesten él. Az állandó lakcíme vidéki. Felmerült a munkavállaló részéről a kérdés, hogy jogosult-e az utazási költségtérítésre, ha minden hétvégén az állandó lakcímére utazik? Amennyiben jogosult, a munkáltató elutasíthatja-e igényét arra hivatkozva, hogy a munkavállaló írásban maga jelezte, hogy Budapesten tartózkodik?
Nyugdíjas munkavállaló utazási költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött nyugdíjas munkavállaló házaspár kaphat-e utazási költségtérítést (9 Ft/km-t), ha a törvényi feltétel fennáll. Kaphatnak-e mindketten költségtérítést, ha egy személyautóval utaznak. A cég hivatkozhat-e arra, hogy ők térítés nélkül utazhatnak. Várom válaszát, köszönettel: Stigrád Andrásné Haladó Bt.
Hazautazás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkáltató munkaviszonyos dolgozójának hazautazásra szeretne költségtérítést fizetni. A munkavállaló állandó lakóhelye harmadik országban van, ezáltal a hazautazás költsége meghaladja az adómentesen havonta kifizethető összeget. Amennyiben a felek megállapodnak arról, hogy egy évben csak kétszer téríti a munkáltató a hazautazás költségeit, abban az esetben összevonható a havonta adómentesen kifizethető összeg?! Tehát egy egész évben fennálló munkaviszony esetén 6*35 200 forint kifizethető adómentesen júniusban?!
Hazautazás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk Budapesten lakik, és innen jár Pest megyei helyszínre dolgozni. Budapesti lakcíme nem hivatalos, lakcímkártyáján csak vidéki lakóhely szerepel. A munkavállaló napi munkába járásához vásárolt vonatbérletet 100 százalékban megtérítjük. Az esetleges vidéki hazautazást meg kell téríteni? Előre is köszönettel
Gépkocsi-költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünk egy központi költségvetési szerv. Egy általunk rendezett szakmai rendezvényre, megbeszélésre vidékről magánszemélyek érkeznek, nem az intézmény alkalmazottai. Utazási költségüket milyen formában, milyen dokumentumok alapján lehet számukra megtéríteni, ha helyközi járattal, illetve saját gépjárművükkel érkeznek? Az szja-törvény 3. számú melléklet II. Igazolás nélkül elszámolt költségek 6. pontja alkalmazható ilyen esetben, vagyis akkor, ha nem saját dolgozóról van szó? Bonyolítja a helyzetet, ha külföldről érkezik résztvevő. Ebben az esetben mi a szabályos eljárás? Előre is köszönjük válaszát! Üdvözlettel.
Ki kaphat több adómentes utazási költségtérítést? Üröm az örömben Cikk
Majdhogynem szenzációként söpört végig a hír, hogy jövőre jelentősen, csaknem hetven százalékkal emelkedik a munkába járáshoz adómentesen adható adómentes költségtérítés összege. Ki jár jól, és ki jár rosszul – legalábbis az adótörvény-módosítási javaslat beterjesztett megfogalmazása szerint?