35 találat a(z) uniós értékesítés cimkére

Távértékesítés és szolgáltatásnyújtás az EU-ban: az elektronikus piacterekre vonatkozó szabályok Cikk

Korábbi cikkeinkben bemutattuk a távértékesítéshez és a szolgáltatásnyújtáshoz kapcsolódó adókötelezettségek teljesítését egyszerűsítő és támogató egyablakos rendszereket, mostani írásunkban a platformokra vonatkozó szabályozást tekintjük át.

Közösségi távértékesítés és szolgáltatásnyújtás: az uniós egyablakos rendszer Cikk

Előző cikkünkben a távértékesítéshez és szolgáltatásnyújtáshoz kapcsolódó adókötelezettségek teljesítését egyszerűsítő és támogató egyablakos rendszerek közül a nem uniós egyablakos rendszert mutattuk be. Jelen írásunkban az uniós egyablakos rendszer szabályait ismertetjük.

Uniós értékesítés, angol partner Kérdés

Uniós értékesítés magyar adószámra Kérdés

Uniós értékesítés Kérdés

A teljesítés igazolása uniós értékesítéskor Cikk

Egyszemélyes kft. gyártással foglalkozik. Az elkészült termék értéke és sérülékenysége miatt a szállítást is a gyártó végzi, magántulajdonban lévő személygépkocsijával. A vevő lengyel cég. Mindkét cég rendelkezik EU-s adószámmal. Milyen dokumentum kiállítására van szükség ahhoz, hogy a gyártó igazolja a teljesítést és adómentesen értékesíthessen az EU-ban? – kérdezte olvasónk. Bunna Erika adótanácsadó válaszolt.

Bérelt készülék uniós értékesítése Kérdés

Magyar jogi személy, EU-s adóalany termékértékesítése más EU-tagországon belül Kérdés

Alanyi mentes áfa levonás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A mi ügyletünk a következő: harmadik országbeli szolgáltatást értékesítünk uniós partnernek. A harmadik országbeli szolgáltatás igénybevételkor a szolgáltatásra jutó áfát a 1965A lap 27. sorában fizetendő áfa összegeként és a 67. sorban a levonható részben szerepeltetjük (áfatörvény 195. § (2) d). Az uniós partner felé nulla áfával kiállított számlák összegét a 91. és 92. sorban szerepeltetjük. Helyesen járunk el, ha a harmadik országbeli szolgáltatás igénybevételére eső áfa összegét alanyi mentesként levonásba helyezzük? Válaszát előre is köszönve: AdóŐr

Uniós értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar cég értékesített szlovák cégnek uniós adózással (áfamentesen). A szlovák cégnek volt uniós adószáma, viszont a magyar cégnek sajnos nem volt. Az értékesítés és számlázás már megtörtént tavaly decemberben, a NAV visszadobta az áfabevallást a nem létező uniós adószám miatt. Ilyenkor mi a teendő? UI: az uniós adószámot megkérték, ami csak januártól él, viszont a számla decemberi. Köszönettel, várom válaszát.

Személygépjármű-értékesítés külföldre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar kft. Magyarországon vásárol továbbértékesítés céljából – áfásan – új személygépjárműveket. Ezeket az autókat Lengyelországban értékesíti, EU-s adószámmal rendelkező cégnek. Kérdésem az lenne, hogy EU-s fordított áfával értékesíthet-e? Illetve van-e jelentősége annak az áfa szempontjából, hogy a lengyel cég képviselője Magyarországon veszi-e át az autót vagy Lengyelországba viszik ki neki, és ott veszi át? Köszönettel.

Kkv – EU-s értékesítés Kérdés

Kedves Adószakértő! Gyors válaszra lenne szükségünk a tekintetben, hogy ha egy 300 ezer forint értékű árut szlovákiai EU-s adószámmal rendelkező cég vásárol meg tőlünk, hogyan tudjuk leigazolni, hogy a termék elhagyta az országot? Futárcég az áru terjedelme (kemence) miatt nem fogja kivinni, fuvarozó céggel vitetni pedig többe kerülne, mint kifizetni az áfát! Mi a megoldás, hogy áfamentesen kivihető legyen az áru? Szerződésbe belevenni stb. nem elég? Esetleg milyen kinti hatóság tudná ezt leigazolni úgy, hogy ne legyen "drágább a leves, mint a hús"? Köszönettel.

Katás áfahatár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó nagyrészt uniós adóalanynak és harmadik ország adóalanyának teljesít szolgáltatást. Ezen árbevétel alapján átlépné az alanyi mentesség határát. Beleszámítanak-e ezek az összegek a 8 milliós értékhatárba, vagy működhet tovább alanyi mentesen, és az említett összegeket a területi hatályon kívüli sorban kell feltüntetnie? Nagyon várom a válaszát. Köszönettel.

Háromszögügylet Kérdés

Magyar cég árut vásárol lengyel cégtől, amelyet továbbértékesít egy szlovák cégnek, az áru közvetlenül a lengyeltől a szlovák céghez kerül, a fuvart a lengyel fél rendezi. Mindhárom cég rendelkezik EU-s adószámmal, csak a saját országukban vannak bejegyezve. Háromszögügylet-e ez az ügylet? Illetve hogyan történik a bevallása az áfa-, valamint a '60-as bevallásokban? Köszönettel.

Háromszögügylet vagy EU-s értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy német szállítójától háromszögügyletre vonatkozó számlát kapott, ám mi nem vagyunk biztosak az áfabeli megítélésben, ebben kérnénk a segítségét. Az ügylet szereplői: A (Románia), B (Németország), C (Magyarország). Az áru Romániából közvetlenül Magyarországra érkezik, ám oly módon, hogy B megveszi FCA Románia paritáson, majd eladja CPT Magyarország paritáson. A fuvart Romániából Magyarországra B szervezi, és fizeti. B-nek egyébként van magyar adószáma, ennek ellenére a német adószámáról számlázta ki C felé az árut, és hivatkozott arra, hogy háromszögügylet közbenső szereplője. Megítélésünk szerint, ha Romániában vásárolta az árut, rendelkeznie kellene román adószámmal, és arról kellene, hogy számlázzon felénk EU-s értékesítést. Kérem, segítsenek eldönteni, melyikünk véleménye a helyes! Köszönettel: Biró Katalin

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink