117 találat a(z) továbbértékesítés cimkére

Használt lakások adásvétele – illeték és áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem szépen a segítségét. Újonnan létrejött kft. használt lakások adásvételével kíván foglalkozni oly módon, hogy a megvásárolt lakást felújítja, majd haszonnal eladja. Kérdésem: hogyan alakul ebben az esetben az illetékfizetési kötelezettség? Az illetéktörvényből azt olvastam ki, hogy továbbértékesítési célú lakásvásárlás esetén az illeték mértéke 2 százalék, ha az egyéb feltételek is fennállnak. Megvalósul-e ebben az esetben a továbbértékesítési cél, ha a továbbértékesítés nem változatlan formában történik? Ugyanezzel az ügylettel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy bár áfaszempontból adómentes a gazdasági esemény, ha mégis úgy dönt, hogy az értékesítést áfássá teszi, lehet-e értelmezni a felújítás során megvásárolt termékeket (festék, csempe) és igénybe vett szolgáltatásokat (festő, burkoló) továbbértékesítési célúnak, azaz levonható-e az előzetesen felszámított áfa? Köszönettel: Vágner Emília

Reklámfelület-vásárlás/-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság sportegyesülettől vásárol reklámfelületet, majd azt továbbértékesíti, vagy bérbeadja. A reklámfelület megvásárlását hogyan kell könyvelni? Válaszát előre is köszönöm!

Alanyi mentes értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném a segítségét. Alanyi mentes társaság gépet vásárol közösségi adószámmal Ausztriából. A gép értéke meghaladja a 10 ezer eurót (körülbelül 40 ezer euró), ezért itthon megfizeti az áfát. A megvásárolt gépet továbbértékesíti egy lízingcégnek, akitől majd a fenti gépet lízingelni fogja. Kérdésem, hogy az eladásnál áfás számlát kell-e kiállítania (mivel ezzel átlépi az alanyi mentes határt), és a közösségi beszerzés utáni áfát vissza tudja-e kérni? Segítő tájékoztatását előre is köszönöm!

Alanyi mentes adózó, EU-beszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kérdésünk a következő: 2014-ben egy alanyi adómentes cég személygépjárműveket szerzett be EU-n belül továbbértékesítési célból, de a partnernek nincs közösségi adószáma, valamint számla sem készült, csak adásvételi szerződés és kifizetési nyugta ellenében vette meg az autókat. Az össz beszerzési érték 3520 euró, tehát nem érte el a 10 ezer eurót, és korábban, 2013-ban nem volt ilyen jellegű beszerzése. Kell-e áfát bevallani, illetve fizetni a beszerzés után, ha igen,mikor? Ha továbbértékesíti az autókat, akkor van-e áfa, annak ellenére, hogy alanyi mentes? Válaszukat előre is köszönjük! Novák Produkt Kft.

Jövedéki adó az áfa bevallásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne: ha egy cég jövedéki terméket vásárolt közösségen belülről továbbértékesítési céllal, abban az esetben a közösségen belülről történő jövedéki termékbeszerzés levonható áfáját (Áfa bevallás 16. sora) és a fizetendő áfáját (Áfa bevallás 69. sora) egyaránt megnöveli a jövedéki adóra számított áfa összege? Válaszát előre is köszönöm!

EU-s vásárlás és annak továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy Lengyelországból gépkocsi-alkatrészeket hozok be ügyfelem számára. Ez történt egy alkalommal. A vásárlást úgy kell elképzelni, mint Magyarországon a piacot (Gyál). Ezen a helyen több eladótól vettem árut. Megdöbbenésemre számlát nem kaptam ,csak a pénztárgépbe beütött blokkot. Egy helyen ugyan kaptam számlát, de nincs rajta sorszám, amin ugyancsak megdöbbentem. Az eladó azt mondta, hogy számlát akármelyik boltban vehetek. Kíváncsiságomat, hogy kielégítsem, elmentem a boltba, és tényleg kaptam számát, igaz, ezek üres nyomtatványok voltak. Itthon első dolgom az volt, hogy megnézzem az adószámokat. Hét helyen vásároltam, ebből három be van jelentve, mint közösségi áfás, négy nincs. Kérdésem az lenne, hogyan tudom ezt ügyfelem felé számlázni? Hiszen a nevemre szóló vásárlási számla nincs, csak blokk. Ezek nem nagy értékű vásárlások voltak, összesen forintra átszámítva 80 ezer forint értékről van szó, mert nem mertem vásárolni. Hiszen Magyarországon hozzá vagyok szokva, hogy ha vásárolok, és kérek számlát, de nem is kell kérnem, kapok, sorszámmal, megfelelő adattartalommal. Azt nem tudtam eldönteni, hogy Lengyelországban hogyan működik az adózási rend. Ami érdekes volt, hogy a blokk nagyon hasonlított a Magyarországon is bevezetett új pénztárgép blokkjához. Feltüntetve: BAV, vagy AEB. További kérdésem az lenne, ha az árut nem is tudom ügyfelem számára továbbszámlázni, akkor az ügynöki tevékenységet ebben az esetben számlázhatom-e? Köszönettel: Margit

EU-ból beszerzett gépkocsi értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gépjármű-kereskedő cég az EU-ból közösségi adószámmal rendelkező cégtől is és magánszemélytől is vásárol használt személygépkocsit továbbértékesítési célból. Az autókereskedő cég a különbözeti adózást választotta. Kérdésem az, hogy belföldi továbbértékesítés esetén hogyan kell majd a kereskedő cégnek ezen autókat kiszámláznia? A beszerzéseket a 1465-ös áfa bevallásban hol kell feltüntetnie? Köszönettel.

Környezetvédelmi termékdíj mentesség Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ügyfelem Magyarországon bejegyzett fióktelep. Harmadik országból importál elektronikai berendezéseket, melyeket Magyarországon vámkezeltet. Az árut ezt követően továbbértékesíti egy olyan hazai vevőnek, amely a berendezéseket az általa gyártott végtermékbe beépíti, és ezen készáru jelentős részét külföldre értékesíti. Kérdésünk arra vonatkozik, alkalmazható-e a környezetvédelmi termékdíj mentesség a vonatkozó 2011. évi LXXXV. tv. 4. § (2) h) pontja alapján abban az esetben, ha a magyar végső vevőnek történő értékesítés ugyan a magyar fióktelep adószáma alatt történik, de nem annak nevében? Van ugyanis egy olyan gazdasági közbenső szereplő az ügyletben – a magyar fióktelep anyavállalata által más EU tagállamban létrehozott “testvérfióktelepe” –, amely a fióktelepekre vonatkozó adójogi szabályozás értelmében csak a magyar fióktelep adószáma alatt bonyolíthat ügyleteket. Az ügylet szereplői: “A” – magyar fióktelep “B “– EU más tagállamában illetőséggel bíró testvérfióktelep “C” – végső magyar vevő Az áru útja: “A” importál Magyarországra, az árut közvetlenül “C”-hez szállítják. A számlázás menete: “A” befogad egy harmadik országbeli import számlát, majd kiállít egy EU-s értékesítésről szóló belső számlát “B”-nek. “B” befogadja ezt a belső számlát, és kiállít “A” adószáma alatt egy belföldi (magyar) értékesítésről szóló számlát “C” vevőnek. “A” a belső számlát csak a belső elszámolására használja, áfabevallásában a magyar értékesítést jelenti. Köszönettel.

Ingatlan és jelzálog Kérdés

Egy ingatlan értékesítésével foglalkozó vállalkozás részére egy magánszemély 12 millió forint megbízási díjat utal, hogy részére megfelelő használt lakóingatlant találjanak.( A cég az általános szabályok szerint adózik, nem jelentkezett be az eltérő szabályok szerinti például bérbeadás, stb. tevékenység áfásan történő számlázásra.) Kell-e számlát kiállítani az átutalt megbízási összegről? Ha kell számlát kiállítani, az minek minősül? Előlegnek? Kell-e áfát számolni rá? „A cég” egy társaság felszámolási árverésén továbbértékesítési céllal egy új, lakáscélú ingatlant vásárol. A lakás 30 millió forint értékű, a kifizetett árverési ár 10 millió forint. „A cég” a 10 millió forint után fordított adózással megfizeti az áfát, majd jelzálogot vesz fel az ingatlanra 20 millió forint értékben. Ezután el szeretné adni az ingatlant „B cégnek” terhelten 10 000 (tízezer) forintért. Megteheti-e, és ha igen, milyen áfakötelezettség terheli az eladó „A céget” és a vevő „B céget”? Ha B cég az ingatlan után kifizeti a jelzálogot, és eladja 25 millió forintért, milyen adókötelezettsége fog keletkezni az áfában?

Kiskereskedő árubeszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelemmel foglalkozó vállalkozások értékesíthetnek-e más kiskereskedelmi egységből beszerzett árukat, ha nem, akkor milyen rendelkezés tartalmazza ezt a tilalmat?

Ingyen kapott termék továbbértékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő!Gumiszervíz ügyfelemnél sok magánszemély ingyen otthagyja használt gumiabroncsait, amelyek később értékesítik 3.fél részére. A kérdésem arra irányulna, hogy milyen dokumentumon és jogcímen tudom bevételezni az ingyen kapott gumikat, hogy azok a könyvelésben a készleten megjelenjenek? Esetleg vételi jegyen? De hogy állítom be a készletbe?köszönöm előre is,

Továbbértékesítésre vásárolt lakóingatlan értékesítése Kérdés

2007 évben továbbértékesítésre lakóingatlant vásárolt a kft. építési engedély alapján felújította, áfát visszaigényelte. Új használatba vételi engedély kiadására nem került sor mert az építési hatóság visszavonta az éptési engedélyt. 2012 ben értékesítésre került főszabály alapján adómentesen. Nem jelentkezett be áfásnak. Kérdéseim: A visszaigényelt áfát önellenőrzéssel kell-e rendezni vagy elegendő értékesítéskor fizetendő áfaként bevallani?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

1 2 3 4 5 6 7 8

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink