117 találat a(z) továbbértékesítés cimkére

Ingatlanértékesítés, áfakötelezettség 2016 Kérdés

Az áfatörvény 86. § (Adó alóli mentesség a tevékenység egyéb sajátos jellegére tekintettel) szerint 86 §. (1) Mentes az adó alól: j) a beépített ingatlan (ingatlanrész) és az ehhez tartozó földrészlet értékesítése, kivéve annak a beépített ingatlannak (ingatlanrésznek) és az ehhez tartozó földrészletnek az értékesítését, amelynek jb) első rendeltetésszerű használatbavétele megtörtént, de az arra jogosító hatósági engedély jogerőre emelkedése vagy használatbavétel-tudomásulvételi eljárás esetén a használatbavétel hallgatással történő tudomásulvétele és az értékesítés között még nem telt el 2 év. Kérdések: 1) Egy cég irodaház-építésbe kezdett 2010. évben, az irodaházra ideiglenes használatbavételi engedélyt kaptak 2013. évben, majd a végleges használatba vételi engedélyt 2015. márciusában kapták meg. Az ingatlant 2016. márciusában továbbértékesítették. Az új tulajdonos (aki nem jelentkezett be ingatlan értékesítés tekintetében áfakötelezettség alá) az ingatlant továbbértékesíti 2016. év decemberében. Ebben az esetben az irodaház 2016. decemberi továbbértékesítése áfa-kötelezettség alá esik-e, az áfatörvény fent hivatkozott 86. § (1) jb) pontja alapján, mivel az ingatlan jogerős használatbavétele óta a 2 év még nem telt el, melyet egyenes adózással az eladó számít fel, és a vevő helyez levonásba? Az, hogy az ingatlan a két éves időtartamon belül egyszer már eladásra került, befolyásolja-e az fenti pontban leírtakat, azaz adókötelezettség alá esik-e az értékesítés vagy nem?

Lakóingatlan továbbértékesítési céllal Kérdés

Adott egy kft., aki lakóingatlanokat fog generálkivitelezővel építtetni továbbértékesítési céllal. A terveik szerint az ingatlanokat elkészültük után azonnal el tudják adni, így nem kértek az áfatörvény 86. § (1) bekezdés j) és k) pontjára adókötelezettséget. 1. Ilyen esetben levonható az ingatlan építésével kapcsolatos előzetesen felszámított áfa? 2. Befolyásolja a levonhatóságot, hogy a kft. vagy a vevője fogja megkérni majd a használatbavételi engedélyt? 3. Amennyiben magánszemély a vevő, akinek 5 százalék áfával értékesítik az ingatlant, a gererálkivitelező (áfaalany) fordított áfás számlát kell hogy a mi kft.-nk részére kiállítson? 4. Amennyiben az ingatlant mégsem sikerül 2 éven belül eladnia, akkor önellenőrzéssel kell az eredeti áfabevallásokat javítani vagy a 240 hónapból hátralévő 198 hónapra kell elvégezni a levonható áfa korrekcióját? Vagy esetleg még ilyenkor is megtehető az áfakötelezettség választása, és akkor nincs korrekció? Köszönöm segítségüket!

Mi minősül szerzői jogdíjnak? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély szellemi termékét (videó) egy tőle független kft. értékesíti. A kft. az ebből a szerzőt megillető részt kifizetheti-e szerzői jogdíjként?

Értékesíthet-e ingyenesen kapott használt ruhát profitorientált gazdasági társaság? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen jogi buktatói lehetnek az adakozásból befolyt használt ruhák értékesítésének? Szervezhet-e, illetve végezhet-e ilyen tevékenységet egy munkáltató? Befolyásolja-e a tevékenység megítélését, ha a befolyt összeget jótékony célra fordítja? Mielőbbi megtisztelő segítségét előre is köszönöm!

Használt személygépkocsi áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! EU-ból használt személygépkocsi beszerzése történik, a "használt" kritériumoknak megfelel, több mint 6000 kilométert futott, és több mint 6 hónapos a személygépkocsi. A személyautót továbbértékesítési céllal hozzák be, a tevékenységek között szerepel ez a tevékenység, bár a vállalkozás főtevékenysége nem autókereskedés. Mivel továbbértékesítés a cél, kérdésem, hogy miután a bevallásba fizetendőként beállítom az áfát, az levonható-e? Hogyan dokumentálom a továbbértékesítési célt? Természetesen készletre veszem, ez elégséges? Köszönöm válaszát, üdvözlettel: Juhász Gabi

Háromszögügylet Kérdés

Magyar cég árut vásárol lengyel cégtől, amelyet továbbértékesít egy szlovák cégnek, az áru közvetlenül a lengyeltől a szlovák céghez kerül, a fuvart a lengyel fél rendezi. Mindhárom cég rendelkezik EU-s adószámmal, csak a saját országukban vannak bejegyezve. Háromszögügylet-e ez az ügylet? Illetve hogyan történik a bevallása az áfa-, valamint a '60-as bevallásokban? Köszönettel.

Átverte ügyfeleit, 10 millióra büntette a hivatal Cikk

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint az SWF HOLDER Kft. megtévesztette a fogyasztókat az üdülési jogok eladásával összefüggő ajánlatával. A GVH a jogsértésért 10 094 000 forint bírságot szabott ki a vállalkozásra.

Személygépkocsi-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk (normál áfaalany) nyíltvégű lízingszerződés idő előtti lezárásával (60 hónap futamidő helyett 9 hónap után) megvásárolná a lízingelt személygépkocsit, amelyet a lízingszerződés lezárásának napján rögtön tovább is értékesítene. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben áfamentesen vagy áfásan kell a számlát kiállítanunk? Köszönettel.

Áfa – teljesítési hely Kérdés

Egy külföldi cég (uniós) termékeit áruljuk már több éve. Bővítettük az üzletet, melynek a fejújítási költségéhez a külföldi partner hozzájárulna. A felújítást egy másik külföldi cég végezte Magyarországon. Az üzlet átalakításához a külföldi partner hozzájárulna, és kérte, hogy a munkadíjat számlázzuk tovább a részére. Mi a helyes eljárás az áfa tekintetében? (Gyakorlatilag egy szolgáltatás továbbszámlázása történik.)

Gépjármű-kereskedő cég EU-s beszerzései Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Cégünk személygépjármű-márkakereskedés, használt személygépkocsik értékesítésével is foglalkozunk. Főleg az új autót vásároló ügyfeleink beszámított autóit értékesítjük, de előfordul EU-ból beszerzett autók továbbértékesítése is. A használt személygépkocsik értékesítésére a különbözeti (árrés utáni) adózási módot választottuk. Kérdésem az, hogy helyesen járunk-e el az alábbi esetekben: • Az EU-ból cégtől (közösségi adóalanytól – viszonteladótól) továbbértékesítési céllal vásárolt személygépkocsit különbözeti áfásan értékesítsük-e? Az eladó normál közösségi adóalany, de viszonteladó. A számlán feltünteti ennek tényét. (§ 25a UStG.) A közösségi adóalany áfa feltüntetése nélkül számlázza az autót tehát felénk. Ebben az esetben cégünknek az A60-as nyomtatványon (összesítő nyilatkozat) a beszerzést nem kell feltüntetni a 02-es lapon, mint közösségi termékbeszerzést. • Ugyanakkor, ha EU-ból cégtől (közösségi adóalanytól) vásárolunk továbbértékesítési céllal személygépkocsit, azt Magyarországon áfásan fogjuk értékesíteni. Az eladó normál közösségi adóalany, de nem viszonteladó. Ez egy normál közösségen belüli termékbeszerzés. A közösségi adóalany áfa nélkül számlázza az autót, cégünk beszerzéskor ennek áfáját a 65-ös áfabevallásba beállítja fizetendő és levonható áfaként (az összesítő nyilatkozatban szerepeltetjük az EU-s beszerzésünket). Ugyanakkor 27 százalékos áfakulccsal értékesítjük itt belföldön a személygépkocsit. • EU-ból magánszemélytől (nem adóalany) vásárolunk továbbértékesítési céllal használt személygépkocsit, azt Magyarországon különbözeti áfásan fogjuk értékesíteni (szintén nem szerepeltjük az A60-as nyomtatványon, mint közösségi termékbeszerzést. Válaszukat várva.

Külföldről vett személyautó Kérdés

Tisztelt Adózóna! Autók vizsgáztatásával foglalkozó kft. vásárolt Németországból személyautót a kft. részére, amit az egyik ügyfelük meg szeretne vásárolni, mivel az autó nagyon megtetszett neki. A kérdés az, hogy a kft.-nek milyen számlát kell kiállítani, áfásat vagy áfamenteset? A kft.-nek az eladásból nem származik nyeresége. Az eladás miatt szeretne ismét saját részre venni ugyanígy egy autót. Hogyan kell az áfát rendezni? A kft.-nek milyen áfafizetése keletkezik? Egyáltalán hogyan működik az adózása? Tisztelettel és köszönettel: Éva

Különbözeti áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Autókereskedés vásárolt egy személygépjárművet különbözeti áfával, és szeretné a gépkocsit továbbértékesíteni magánszemély részére. Kérdés, hogy ő szintén különbözeti áfás számlát állít ki a gépjárműről? (Természetesen a kereskedés bejelentkezett a különbözeti áfára.)

Unión belüli termékértékesítés számlájának áfatartalma Kérdés

Magyar cég közösségi adószámmal rendelkezik, Magyarországon beszerzett anyagot továbbértékesít közösségen belül, közösségi adószámmal rendelkező cégnek. Az árut a saját kocsijával kiviszi a megrendelő cégnek. Szállítmányozó céggel küldi ki. Postán adja fel az árut. Milyen áfával kel kiszámlázni a értékesítést?

Háromszögügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Háromszögügylethez kapcsolódik a kérdésem. Román eladó elad magyar vevőnek, aki továbbértékesít szlovák vevőnek. És itt bonyolódik: a szlovák vevő eladja az árut német vevőnek. Az áru Romániából Németországba megy közvetlenül, a fuvart a román feladó szervezi és fizeti. Eddigi ismereteim szerint ezen esetben Németországban kellene mind a magyar, mind a szlovák félnek az ottani adóval adózottan elszámolnia. Ez azonban jelentősen bonyolítja az ügylet adminisztrációját. Ha az áru megállna Szlovákiában, akkor lenne egy sima háromszögügylet és utána egy sima közösségi értékesítés Szlovákiából Németországba (mindenhol csak hazai jelentési kötelezettség). Kérdés: jól értelmeztem a folyamatot? Kérdés: mivel az árumegállítással gyakorlatilag ugyanide jutunk, nem lehet megállás nélkül ugyanezt a folyamatot, mint egy „hosszú háromszög” értelmezni, modellezni, azaz lenne egy eladó A, egy köztes vevő B1, majd egy köztes vevő B2, és a végső vevő, áruátvevő, C? Kivitelezhető valahogy, hogy ne kelljen többlet adminisztrációba bocsátkozni, csak azért, mert az áru nem áll meg? Köszönettel.

Fordított áfa elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Kérdésem: Vevőként kapok egy áfamentes számlát, mert magokat vettem fordított adózással. Le kell könyvelnem a fizetendő áfába, de azonnal lekönyveltem a levonható áfába is. Mikor nem lehet betenni a levonhatóba? 2. Kérdés: Ha ugyanolyan formában továbbértékesítem a magokat, akkor én is áfamentes számlát állítok ki a vevőmnek. Mi van akkor, ha a magokat felhasználom saját célra? Mi van akkor, ha a magokat összekeverem áfás összetevőkkel, és úgy értékesítem. Áfaszempontból hogyan állítom ki a számlát? Köszönettel: Szabó Edit

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink