20 találat a(z) terhesség cimkére
Gyes alatt születendő 2. gyermek
Kérdés
Gyes, visszatérés
Kérdés
Táppénz két munkahelyről
Kérdés
4 gyermekes szja-kedvezmény
Kérdés
Terhesség miatti elbocsátásért bírság is járhat
Cikk
Próbaidejét töltötte a munkavállaló, amikor rosszul lett, és kiderült, hogy terhes. Munkaadója azonnal felmondott neki. A munkavállaló a megszűnt Egyenlő Bánásmód Hatóság feladatait átvevő Alapvető Jogok Biztosának Hivatalához fordult.
Jön a tesó, de...
Kérdés
Szja-visszatérítés várandósság esetén
Kérdés
Táppénz gyes mellett
Kérdés
Csed-gyed jogosultság
Kérdés
Ezek a várandós kismama jogai a munkahelyen
Cikk
Nagy öröm a szülőknek, ha kiderül a várandósság ténye, pláne, ha a pár már régóta szeretne gyermeket. Az öröm sokszor párosul azonban aggodalommal: hogyan fog az anya dolgozni a várandósság során, mikor jelentse be, hogy ne küldjék el a munkahelyéről, mit csináljon, ha az állómunkát már nem bírja, hogyan oldja meg a terhesgondozás során felmerülő kötelező vizsgálatokat? Írásunkban a várandós munkavállaló jogait ismertetjük.
Gyed-táppénz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem a következő ügyben állásfoglalását! A dolgozó 2017. 08.15-én állt munkaviszonyba a társasághoz. 2019. 05. 24-én született meg az első gyermeke, jelenleg a dolgozó gyed-en van. Kizárólag telefonon, szóban jelezte 2020.02.21-én, hogy szeretné a fizetés nélküli szabadsága megszakítását, és ismételt terhessége miatt már táppénzen is van 1 hete, anélkül, hogy egyetlen napot is dolgozott volna. Lehetőségünk így nincs a felgyülemlett szabadság kiadására. Kérdésem, hogy a szóban jelzett fizetési nélküli szabadság megszüntetés jogos-e? Szükséges-e erről bármilyen írásban jelzett nyilatkozat? Köteles-e a munkáltató visszamenőleg figyelembe venni a fizetés nélküli szabadság megszüntetésének jelzését? Kaphat-e táppénzt abban az esetben, ha nincs írásos dokumentum a fizetés nélküli szabadságának megszüntetéséről, és nem is szünteti meg hivatalosan, és mellette a gyed-et folyamatosan kapja? Segítségüket előre is köszönöm!
Családi adókedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy pár, akik nem házastársak és nem bejegyzett élettársak. Az anyának van egy lánya korábbi házasságból, amelyet közösen nevelnek a mostani párjával. A hölgy most terhes, a magzat már közös a párjával. Kérdésem a férfi igénybe tudja venni a 1.) nevelt nagyobb lány után a családi adókedvezményt? Ha igen, milyen jogcímen kell dokumentálnom? 2.) 90 napot meghaladó terhesség utáni adókedvezményt? Köszönettel !
Veszélyeztetett terhesség, ellátások
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Alkalmazottunk 28 éves, 2018. december 10-e óta van veszélyeztetett terhesként regisztrálva és idén 2019 július végére van szülésre előjegyezve iker babákkal. Eddig szakmunkás minimálbéren volt bejelentve. Kérdésem az lenne, hogy a 180 napos szabálynak megfelelően érdemes még megemelni a fizetését, hogy magasabb összegű ellátásra legyen jogosult szülés után? Ha közben táppénzre kerül, akkor is meg tudjuk emelni a fizetését? Köszönöm válaszukat!
Cég megszűnése terhesség alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi esethez kérném a segítségüket. Adott egy munkavállaló, aki jelenleg veszélyeztetett terhességgel van táppénzen. Februárban fog szülni. A cég, ahol munkaviszonya van, meg fog szűnni. Ekkor ugye a cég megszűnésével egyidejűleg a jogviszonya is meg fog szűnni, hiába a védelem a terhesség miatt. Mit tehet ebben az esetben, hogy szülésig és szülés után ne maradjon ellátások nélkül? Ha megszűnik a cég még a szülés előtt, akkor nem lesz jogosult csedre, gyedre? Vagy ha bejelentkezik munkanélküli ellátásra, akkor biztosított maradhat szülésig? Köszönettel: Kiss Beáta
Munkaerő-kölcsönzés, terhes alkalmazott
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkaerő-kölcsönzőn keresztül foglalkoztatott terhes nőnek felmondhat-e a bérbevevő cég vagy a kölcsönbeadó cég rendes felmondással? Vagy mindkét félnél védelem alatt áll?