1546 találat a(z) támogatás cimkére
Napelemes rendszer beszerzéséhez kaphatnak támogatást a kkv-k Cikk
Elindult a „Napelemes rendszer telepítésének támogatása mikro-, kis- és középvállalkozásoknak” című pályázati felhívás tervezetének társadalmi egyeztetése a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP) – nyilatkozta Rákossy Balázs a Pénzügyminisztérium (PM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára csütörtökön az MTI-nek.
Munkahelyteremtési támogatás kis- és középvállalkozásoknak Cikk
Ötmilliárd forintból újabb pályázatot hirdet a Pénzügyminisztérium a mikro-, kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásainak támogatására – közölte az MTI-vel Varga Mihály pénzügyminiszter. A keddtől induló pályázat révén 250 vállalkozásnál mintegy 1500 új munkahely jöhet létre Magyarországon.
Utófinanszirozási támogatás elszámolása Kérdés
Őstermelő 2016-ban kiírt és beadott erőgépre (bálázóra) pályázatot. A gépet ki is fizette, de a pályázati összeget 2018-ban utófinanszírozásként kapta. (VP-M04.1.1.4. Állattenyésztésre hallgat a kifizetés.) Ez az utólag kifizetett összeg bevételt képez-e 2018-ban? Vagy mint adóalapba be nem számítandó bevételként kell könyvelni? Pénztárkönyvet vezet az őstermelő. Egyébként ha ez a támogatás bevétel, akkor területalapú támogatásként, vagy egyéb támogatásként kell kezelni?
Áfa-visszaigénylés, szabályos ingatlan-nyilvántartás Kérdés
1. Egyéni vállalkozó kisadózó a Kisfaludy Turiszt. Fejl. támogatásból 34 M Ft + önerő 14 M Ft + 27% áfa 12.96 M Ft összegben panzió felújítást, napelemrendszer, klímabeszerelés, kazán, ajtó/ablakcsere és eszközbeszerzést (kerékpárok) végez községben lévő, több részből álló családi házban, ahol egy helyrajzi szám alatt panzió, saját és anyós lakása van. A vállalkozó feleség és férj 50-50%-a a panzió, ez ingyenesen került a vállalkozás használatában. Eszköz-nyilvántartásban érték nélkül szerepel, écs nem került leírásra. Saját, vagy ügyvédi okmány szükséges-e az ingyenes átadásról? 2. A támogatásból kizárólag panzió kerül felújításra, lakás nem. Visszaigényelhető-e az áfa, tekintettel arra, hogy a panzió után écs nem került elszámolásra, 0 Ft értéken szerepel? 3. A fenti 34 M Ft támogatás beszámít-e a kisadózói bevételbe?
Tárgyi eszköz nyilvántartása, áfa-visszaigénylés Kérdés
1. Panzió szállásszolgáltatást (18% áfa) + a földszinten üzlet-bérbeadást folytat (áfamentesen) az egyéni vállalkozó. Az szja-törvény 49/B §-a szerint „tételes kötségelszámoló”, az áfakörben az általános szabályok szerint adózik. Kisfaludy Turiszt. Fejl. vissza nem térítendő támogatást nyert el 17 millió forint értékben + önerő 17 milliót forint + 27% áfa 9,18 millió forint. A támogatásból ingatlan-felújítást, eszközbeszerzést valósít meg. A panzió a tulajdoni lapon a vállalkozó feleség, valamint a magánszemély férj tulajdonában van 50-50%-ban, amely korábban, ingyenesen került a vállalkozó használatába. Eszköz kartonon 0 Ft értéken szerepel. Korábban écs nem került elszámolásra. A férj 50% és feleség 50% részének ingyenes átengedéséről és nyilvántartásba vétele miatt szükséges-e ügyvédi, vagy egyéb nyilatkozat, megállapodás? 2. A pályázat kizárólag a panzióra vonatkoznak, üzletre nem. Tételes áfa elkülönítést végez. A számlák a feleség nevére szólnak. A 0 Ft értéken nyilvántartott, écs alá nem vont panzió felújítása, a vásárolt eszközök áfatartalma /kb. 9,18 M Ft) visszaigényelhető-e az áfatörvény alapján? 3. A 17 M Ft támogatás szja-adóalapba beszámító bevételnek számít-e ? 4. A nyílászárók cseréje, új villanyvezeték bekötése, solar kialakítás, klíma beszerelés hogyan számolható el a) a pályázati összegből, és b) milyen módon (egy összegben, vagy amortizációként) az önerő összegéből? A 200 ezer Ft alatti és feletti eszközök egy összegben vagy écs-ként írhatóak le költségként a pályázatból, illetve önerőből?
Támogatás könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyfelem pályázaton vissza nem térítendő támogatást nyert el 2018 novemberében, 5 millió forint értékben. A támogatást gyakornokok foglalkoztatására és munkahely kialakítására, eszközvásárlásra kapta. Már 2018-ban két embert foglalkoztatott, és az eszközt is megvásárolta. A problémám az, hogy a bér és a járulékai már 600 ezer forintra rúgnak 2018-ban, de még semmi pénzt nem utaltak a kft. részére. Nem tudom, hogyan könyveljek, mert költség felmerült, bevételt hogyan írjak elő így, hogy a mérlegfordulónapig semmit nem kaptunk? A kontírozásra vagyok kíváncsi. Válaszukat köszönöm.
Sportegyesület támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy szabadidős sporttevékenység népszerűsítésével, az egészséges életmódra neveléssel foglalkozó egyesület alaptevékenysége keretében sportoktatást folytat. Ez a tevékenység szerepel az alapszabályában is. A sportoktatás díját támogatás megnevezéssel veszi át az oktatásban résztvevőktől. A díj nem nyereség elérése érdekében kerül megállapításra, csupán az egyesület működésének költségeit tudja ebből fedezni. Jól értelmezi-e az egyesület, hogy az így beszedett díj valóban az alaptevékenység bevételének minősül, tehát nem vállalkozási tevékenységnek számít. A megszerzett bevételt helyesen határozzál-e meg támogatásként, vagy a kiállított bizonylaton más megnevezést, például sportoktatást kellene esetleg szerepeltetni? Köszönettel: Bánkutiné Piros
Alapítvány támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy alapítvány, amelynek fogyatékkal élő emberek ellátása a főfeladata. Adhat-e cég rendszeres támogatást egy bizonyos ember ellátására? Válaszát köszönöm!
Támogatási szerződés Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Az alábbi ügyben kérném a segítségét: egy autógumit értékesítő cég egy 7 éves cross versenyzővel szeretne szerződést kötni. Ők vállalnák, hogy havi 1 gumi készletet biztosítanak a versenyzőnek. Cserébe reklámozná a céget. Ebben az esetben milyen módon történik egymás között az elszámolás? Jó, ha az egyik fél kiszámlázza a gumikat, a másik pedig a reklámot (megegyező összegben)? Mi a helyzet, hogyha nem számlaképes az, akinek a gumikat biztosítjuk? Válaszukat előre is köszönöm
Családi gazdaság Kérdés
Tisztelt Lepsényi Mária! Szeretném kérdezni, hogy családi gazdaságban férj-feleség, a támogatások a férj nevére jöttek (mert csak neki van MVH regisztrációs száma), azt is kétfelé kell-e osztani a szja-bevallásban? És a 2017. évi viharkár miatti elmaradt jövedelemre kapott támogatást is, amit 2018 évben kapott meg a családi gazdaság? Akkor még az asszony (2017. évben) nem volt tagja a csalági gazdaságnak. Köszönöm válaszát
Egyéni vállalkozó – támogatás elszámolása Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Az szja-törvény hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó gyakornokok foglalkoztatása program keretében fejlesztési célú, illetve személyi jellegű ráfordítás támogatására a 2018. évben 25% előleget kapott. A projekt kezdő időpontja 2018. április, míg a befejező dátuma 2019.01.31. A vállalkozó a projekthez kapcsolódó beruházást 2018-ban üzembe helyezte, a személyi jellegű ráfordításokat elszámolta. A folyósító hatósággal csak 2019. évben fog elszámolni. Kérdésem az, hogy az egyéni vállalkozónak el kell-e számolnia 2018-ban a bevételei között a folyósított előleget, vagy kötelezettségként kell azt nyilvántartania? Ha kötelező a bevétel elszámolása, akkor a bér és a tárgyi eszközök között a felmerült ráfordításnak megfelelő arányban kell-e megosztani az előleget? Tisztelettel várom mielőbbi válaszukat. Simonné
Önkormányzatnak adott támogatás útjavításhoz Kérdés
Üdvözlöm! Egy konkrét ügyben kérem a válaszát. Egy önkormányzati tulajdonban lévő útra az önkormányzat pályázaton nyert egy nagyobb összeget, melyhez az önerőt (mivel sokat használjuk az utat) a cégünk biztosítja, azáltal, hogy ezt az összeget támogatásként adja át az önkormányzat részére. Az egyik kérdésem az, hogy milyen dokumentumokra van szükség az önkormányzat, valamint a cég részéről a pénzeszköz átadásáról. A másik kérdésem, hogy a cégünknek van-e áfafizetési kötelezettsége ezen összeg után, illetőleg milyen módon érinti az adóalapunkat. Kell-e ezáltal megnövelni a kivaalapot? (Kiva hatálya alá tartozunk.) Válaszát megköszönve, tisztelettel: Horváth Gáborné
Családi gazdaság – beruházási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi gazdaság beruházást hajtott végre 2018. évben: a meglévő tejházat újította fel és új épületet épített, mindkettő a gazdaság tevékenységéhez kapcsolódik. A beruházás megvalósításához pályázati úton támogatást nyertek és kaptak. A megítélt támogatás 2018. évben 96 százalékban be is folyt. A beruházást 2019-ben veszik használatba, és a támogatás maradék 4 százaléka is 2019-ben fog megérkezni Kérdésünk az lenne, hogy ebben az esetben a 2018. évben befolyt támogatást a családi gazdaság adóbevallásában bevételként kell-e szerepeltetni, vagy át lehet vinni a beruházási költségekkel együtt a 2019-es évre, és 2019-ben szerepeltetni bevételként, amikor az üzembe helyezés is meg fog történni?
Agrártámogatásokról és vagyonkezelő alapítványokról is tárgyal ma az Országgyűlés Cikk
Az Országgyűlés ma kezdi tárgyalni a kormány vagyonkezelő alapítványok létrehozását lehetővé tevő törvényjavaslatát.
Új információk a gyermekvállalási kedvezményről Cikk
A férfiak is igénybe vehetik a fiatal házasok gyermekvállalási támogatását, és nem számít az sem, ha mindkét házastárs elvált, ha addig nem született gyermekük – közölte Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár mai sajtótájékoztatóján.