1546 találat a(z) támogatás cimkére
EMVA Támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az "Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) társfinanszírozásában megvalósuló beruházások igénybe vételének általános feltételeiről szóló 23/2017. FVM rendelet a hatálya alá tartozó fejlesztési támogatásokra kimondja, hogy azokat a tőketartalékban kell elszámolni. A 2014-2020. időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló, 272/2014 kormányrendelet azonban nem tartalmaz ilyen előírást. Az lenne a kérdésem, hogy mikor járok el helyesen: ha a tőketartalékba helyezem a támogatás összegét vagy a kapott beruházási támogatást a felhasználásig halasztott bevételként tartom nyilván? Előre is köszönöm válaszukat, tisztelettel: Lőrincz Margit
Idén is jár a támogatás a jogosítvány megszerzéséhez Cikk
Idén is segítséget kapnak a 20 év alatti fiatalok jogosítványuk megszerzéséhez – írja a kormany.hu-n az EMMI.
Fogyatékos csecsemô utáni támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértô ! Munkatársunknak nemrégen végtagfogyatékos gyermeke született. Alsó kar kézfej hiánnyal. Érdeklôdni szeretnék, hogy milyen támogatás igényelhetô az édesanya részére, a csecsemô után? Válaszát köszönöm !
Pályázati elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy költségvetési szerv támogatási kérelmet nyújtott be egy pályázatra, aki alanya az áfának, de a támogatási kérelemben megjelölt, támogatásból finanszírozott tevékenységekkel kapcsolatban felmerült költségeire vonatkozóan adólevonási jog nem illeti meg. Az elszámolásnál az áfával növelt (bruttó) összeg kerül figyelembevételre. A költségvetés megtervezésekor a költségeket nettó egységár–nettó egységárra jutó áfa-bruttó egységár bontásban kellett megtervezni.A költségvetés tervezésekor nem voltak az adott tevékenységek tekintetében a (köz)beszerzési eljárások lebonyolítva. A projekt megvalósítása során egy adott tevékenység vonatkozásában a beszerzés eredményeként egy olyan gazdasági szervezet adta a legalacsonyabb árat, aki áfakörbe nem tartozó, így a vállalkozási szerződésben a vállalkozói díj nettó és bruttó összege megegyezik. Az adott tevékenységet tartalmazó költségsoron így maradvány keletkezett a 0 százalékos áfatartalom miatt, amely összeget az irányító hatóság nem enged átcsoportosítani más sorra a 272/2014.(XI.5.)kormányrendelet 1. sz. melléklet 68.3. pontjára hivatkozva. Kérem segítségét abban, hogy a támogatást igénylő tekintetében a bruttó elszámolás pontosan mit jelent, azt, hogy neki csupán a bruttó összeget kell figyelembe venni, és ehhez igazítani a nettót attól függően, hogy az adott tevékenység 0-5-27% áfa tartalommal bír? Illetve a kormányrendelet értelmében valóban nem lehet a maradvány összeget átcsoportosítani? Köszönöm a válaszát.
Fiatal gazda, egyéni vállalkozó, családi gazdaság tagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fiatal gazda, támogatást igénylő ügyfelem kiváltotta az egyéni vállalkozói igazolványt, mert a támogatás miatt szükséges volt, de emellett családi gazdálkodás tagja is. Amennyiben ugyanazt a tevékenységet végzi, mint a családi gazdálkodás, úgy hogyan kell helyesen eljárni? Az egyéni vállalkozásból származó jövedelmét az szja-bevallás 13. lapján számolom el, míg a családi gazdaság rá jutó részét pedig a 12-es lapon részletezem? Vagy esetleg összevontan kell kezelnem? NAV információs füzetében olvastam, hogy amennyiben a családi gazdálkodó mezőgazdasági termelői tevékenységére tekintettel szerepel az egyéni vállalkozói nyilvántartásban, úgy nem egyéni vállalkozóként, hanem család többi tagjával együtt a közös őstermelői igazolvánnyal rendelkezőkre vonatkozó szabályok szerint kell adóznia. Amennyiben a családi gazdaság növénytermesztéssel foglalkozik, a fiatal gazda pedig állattenyésztéssel, akkor külön lehet választani, és az egyéni vállalkozását külön venni a családi gazdaságtól?
Pályázati felhívás a foglalkoztatásbővítés ösztönzésére Cikk
Megjelent a Foglalkoztatásbővítés ösztönzése című pályázati felhívás a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében – közölte Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár. A támogatási kérelmeket 2020. január 27-étől lehet majd benyújtani.
Jótékonysági árverés Kérdés
Egy közhasznú kft. jótékonysági árverést tart. Minden kikiáltott tárgy valamilyen felajánlásból van, és a résztvevők azért licitálnak rá, hogy minél több pénz jusson beteg gyerekek gyógykezelésére. A tárgyak kikiáltási ára a piaci ár, ami egy jegyzéken van feltüntetve, és azért licitálnak rá a résztvevők, hogy minél több pénz jusson a beteg gyerekek kezelésére. Az általam könyvelt kft. ügyvezetője egy borválogatásra licitált – ami 5 üveg bort tartalmaz –, a piaci érték többszörösét fizette érte. A vevő kft. műszaki cikkeket árul, a borokat nem eladási céllal vette, hanem, hogy támogassa a gyógyító munkát, és valószínűleg reprezentációs célokra használja majd. A licitálást tartó kft. közhasznú munkát végez, és azt ígérte, hogy küld igazolást a támogatásról. Az a kérdésem, hogy megfelelően járok el akkor, ha a bor piaci értékét reprezentációnak számolom el, a különbözetet pedig támogatásnak?
Milliárdos kárt okozhat a méhek számának csökkenése Cikk
Milliárdos károkat okozhat a mezőgazdaságnak a méhek számának csökkenése a növények beporzásának elmaradása miatt – mondta az MTI-nek Haász Ferenc, a Békés megyei Göndöcs Benedek Méhész Egyesület elnöke.
Egyéni vállalkozók, figyelem! Ideje felhasználni a fejlesztési tartalékot Cikk
Idén december 31-éig költhetik el szankciómentesen az egyéni vállalkozók a fejlesztési tartalék címén 2016-ban nyilvántartásba vett összeget.
Őstermelő beruházása Kérdés
Van egy őstermelő, akinek árbevétele 4 millió forint alatti, s nemleges nyilatkozatot szokott minden évben tenni, tehát a bevételeinek 20 százalékát kitevő kiadási számlával rendelkezik. Ez az őstermelő egy nagy beruházásba kezdett (növényház fűtéskorszerűsítését végzi). Ezzel kapcsolatban idén mintegy 15 millió forint alapanyagot vásárolt, s jövőre még további 10 millió forint kiadása lesz. A beruházáshoz támogatás is kapcsolódik, 50 százalék a támogatás intenzítás, amit 2020-ban fog megkapni. Kérdésem, hogy ennek a beruházásnak az adózása, hogyan fog történni? Az idei számlákat beruházásként nyilván tartom, jövőre befejeződik a beruházás. A kapott támogatási összeget levonom a beruházás összegéből, s a maradványt fogom értékcsökkenteni?
Zöldszüret támogatása II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi linken feltett kérdés lenne az én kérdésem is, illetve, hogy az ott leírtakban történt-e esetleg azóta bármilyen módosítás? Több fórumon is volt arról szó, hogy a zöldszüreti támogatás nem képezi az árbevétel részét. Legyen kedves megerősíteni vagy megcáfolni, hogy akkor a zöldszüretre kapott támogatást árbevételként, vagy pedig támogatásként kell-e kezelni? Köszönettel: Éva https://adozona.hu/kerdesek/2019_6_6_zoldszuret_tamogatasa_agy
Őstermelő öröksége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy őstermelő édesapja, aki szintén őstermelő volt, elhunyt októberben. A fia az örökös. Az apa nem értékesítette a megtermelt gabonát, a fia fogja, a hagyatéki végzést követően, illetve még területalapú támogatást fog kapni az apa területeire. Ezeket a bevételeket saját őstermelői bevételként vagy egyéb jövedelemként kell leadóznia és bevallania? Köszönöm válaszát.
Indul a kkv-k épületenergetikai fejlesztéseit támogató pályázat Cikk
Mától adhatják be a támogatási kérelmeiket a mikro-, kis- és középvállalkozások épületenergetikai fejlesztéseik támogatására – hívja fel a figyelmet Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára.
EB-vizsgálat a Malév Ground Handling támogatása miatt Cikk
Vizsgálatot indít az Európai Bizottság annak megállapítása érdekében, hogy megfelelnek-e a közösségi szabályoknak a Malév Ground Handling részére különböző magyar állami tulajdonú társaságok által körülbelül 21 millió euró értékben nyújtott támogatások - jelentették be kedden.
Egyesületi támogatás Kérdés
Egyesületet szeretnénk létrehozni, amely autóversenyzéssel, autóversenyek szervezésével, illetve egy másikat, amely lovassporttal foglalkozik. Mindkettőnél a kérdésünk az lenne, hogy a támogatók, akik havonta 10 ezer forintot fizetnének támogatás jogcímen, el tudnák-e számolni egyéni vállalkozóként, kft.-ként a befizetett összeget? Ha például reklámoznánk a cégeket, és reklámköltséget számláznánk ki, az is megoldható lenne? Ott a fizető fél le tudja írni ezeket a költségeket, illetve, ha az egyesület tevékenységei között ezek szerepelnek, akkor kiszámlázhatjuk-e őket?