93 találat a(z) szoftver cimkére
Szoftverek és nyomtatványok harca. Hajrá kiküldetési rendelvény! Cikk
A kft. befogadhat-e dolgozójától vagy tagjától szoftverrel készített kiküldetési rendelvényt? Vagy csak sorszámmal rendelkező nyomtatványról lehet szó, amit hivatalos nyomtatványboltban vesz? Milyen lehetőségek vannak az adminisztráció egyszerűsítésére? Olvasónk kérdésére Magos Zoltánné adószakértő válaszol.
Kiküldetési rendelvény szofverrel Kérdés
A kft. befogadhat-e dolgozójától vagy tagjától szoftverrel készített kiküldetési rendelvényt? Vagy csak sorszámmal rendelkező nyomtatványon, amit hivatalos nyomtatványboltban vesz? Mik a lehetőségek az adminisztráció egyszerűsítésére ez ügyben? Köszönöm válaszát.
ÖVTJ besorolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni az alábbi tevékenység ÖVTJ és szj besorolásában? Linképítés (keresőoptimalizálás) Amennyiben a megrendelés csak ezen tevékenységre irányul? Illetve, ha weboldaltervezés részeként végeznék? Köszönettel.
Szoftverlicenc meghosszabbítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. szoftvereket (számlázó program, vírusirtó program) licencét évente vásárolja meg, hogy az érvényességüket meghosszabbítsa. Helyesen jár-e el a cég, ha a licencdíjat a vagyoni értékű jogok között tartja nyilván? Ebben az esetben is tartósan szolgálja az adott szoftver a kft. tevékenységét?
Társasház könyvelése Kérdés
Társasház könyvelése milyen rendszerben történhet? Egyszeres vagy kettős könyvvitel? Milyen szoftver ajánlott a társasházi könyveléshez?
Szoftver licencek viszonteladóként történő értékesitése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy számitástechnika eszközök értékesítéssel és szoftverek viszonteladásával foglalkozó cégnél az értékesítési céllal beszerzett és továbbszámlázott szoftver licenceket miként kell helyesen könyvelni (igénybe vett szolgáltatás, közvetített szolgáltatás vagy jelen esetben lehet áru is)? Köszönöm.
Szoftver költsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás saját fejlesztésű szoftvert szeretne értékesíteni. A szoftver fejlesztéséhez felmerűlő költségek között 100 ezer forint érték alatti tárgyi eszközök beszerzésére is szükség van. Kérdésem, hogy ezen tárgyi eszközök bekerülési értéket rögtön leírhatja-e értékcsökkenésként vagy a szoftver értékét fogja növelni? Köszönöm a válaszát.
Saját fejlesztésű szoftver apportálása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély a saját maga által fejlesztett szoftvert (költsége nem volt csak a saját munkája) apportálja egy új alapítású kft.-be, 3 millió forintért. A magánszemélynek keletkezik adóköteles jövedelme vagy bármilyen egyéb közteherfizetési kötelezettsége az apportálás következményeként? Válaszát előre is köszönöm!
Szoftverfejlesztők és -használók! Minden az adókedvezményekről Cikk
A szoftverfejlesztők és -használók számos kedvezményt érvényesíthetnek a társasági adóban, a helyi adóban és az innovációs járulékban. A közelgő adóbevallási határidő miatt nem árt ezeket minél előbb áttekinteni.
Szoftver könyvelése egyszeres könyvvezetésnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszeres könyvelést használó szoftvert ( Windows7, Office program) vásárolt. Könyvelése költségként elszámolható vagy rá kell aktiválni egy meglévő tárgyi eszközre? Köszönettel
Szellemi termék apport Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. tagjai kifejlesztettek egy szoftvert. A fejlesztés nem a társaság fejlesztése, hanem a magánszemélyeké. A szoftvert, mint szellemi terméket apportálnák a kft.-be. Ezzel kapcsolatosan a következő kérdések merültek fel: - Ezzel a tőkeemelési módszerrel eleget tehetünk a 3 millió forintra történő kötelező tőkeemelési kötelezettségnek? (Jelenleg a jegyzett tőke 500 ezer forint.) - Az apport értékét hogyan lehet meghatározni, és ki határozza azt meg? - Milyen adó- és járulékvonzata van az apportnak a magánszemély szempontjából? - Van-e a szellemi termékekhez kapcsolódó adókedvezmény?
Mezőgazdaság: fontos változások az adókedvezményekben Cikk
2014. július 1-jétől, az új uniós költségvetéshez igazodva változtak a vállalkozásoknak nyújtott támogatások feltételei. Cikkünk a társasági adó és az szja keretében a kis- és közepes vállalkozások számára adható, állami támogatásnak minősülő, az elsődleges mezőgazdasági termelést szolgáló beruházásokhoz kapcsolódó kedvezményeknek a közösségi támogatási rendeletek változásával kapcsolatos feltételeinek változását taglalja.
Apportáfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves állásfoglalásukat: Adott egy belföldi kft. amely a saját tulajdonát képező szoftver apportálása útján egy másik belföldi kft.-ben tulajdonrészt kíván szerezni. Mindketten belföldi áfaalanyok. Kérdésem, hogy az apport az Áfa tv. 17. § 1. bekezdése alapján nem képez áfaalapot, azaz nincs áfafizetési kötelezettség az apportot adó félnél, figyelemmel a 18. § 1-2. bekezdéseire (adott esetben mindketten belföldi adóalanyok és a szoftverekhez kapcsolódó meglévő szerződések tekintetében az átvevő "jogutódként" teljesít)? Illetve, amennyiben a későbbiekben újabb apportot kíván azonos feltételekkel nyújtani, van-e különbség az ügylet megítélésében? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: MG
Új adókedvezmény szoftverekre Cikk
Nemcsak az adózó tulajdonában álló, szerzői jogvédelemben részesülő szoftvertermékek, hanem a szoftvertermékek felhasználási jogának a bekerülési értékével is csökkenthető az adózás előtti eredmény, amennyiben az megfelel az egyéb feltételeknek is – közölte a NAV.
Szoftvereket ellenőriz a NAV Cikk
Egerben hét helyszínen tartottak szoftverellenőrzést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Főigazgatósága járőrei, ahol összesen négy számítógépet foglaltak le, mert azokon nem jogtiszta szoftver működött. A bűncselekmények elkövetési értéke meghaladja a 2,5 millió forintot.