224 találat a(z) szüneteltetés cimkére

Szüneteltés után kata választása Kérdés

Egyéni vállalkozó kata alanyisága 2016. áprilisban (adóhatósági eltiltás, amely a 100 ezer forintot meghaladó adótartozás miatt történt) megszűnt. A vállalkozó azóta szünetelteti a vállalkozói tevékenységét. A kérdésem az lenne, hogy 2018. január 1-jétől választhatja-e újra a kata adóalanyiságot? Válaszukat előre is köszönöm.

Törölt adószám egyéni vállalkozó és egyben őstermelő magánszemélynél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozónak, aki egyben áfás őstermelő is, az adószámát az adóhatóság törölte, mivel a szüneteltetés végét követően a tevékenysége folytatását nem jelentette és egyéni vállalkozását nem szüntette meg. A vállalkozás szüneteltetésese alatt főállású mezőgazdasági őstermelőként végzett tevékenységet. Az adószám törléséről semminemű határozatot nem kapott. Tudomásra jutását követően az adóhatóság új adószám kiváltásra irányuló kérelem benyújtását kérte. Kérdésem arra irányul,hogy őstermelőként milyen adóbevallási kötelezettségeket keletkeztet az adószámtörlés, hiszen az őstermelést folyamatosan végezte. Az előző adószám alatt megtermelt és raktározott termények értékesítése, ahhoz kapcsolódóan jelentkező költségek (tárolás) az új adószám alatt folyamatosan elszámolhatóak-e? Az előző adószám alatt beszerzett tárgyi eszközök költségelszámolási miképpen történhet? Az általánosforgalmiadó-elszámolások jelen esetben helyesen hogy végezhetők el? Válaszát előre is köszönöm.

Vállalkozás szüneteltetése és munkavállaló táppénzen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy egyéni vállalkozó ügyfelünk – zöldséges –, aki minden évben november közepétől március elejéig szünetelteti vállalkozását. Augusztusban nem munkahelyi, súlyos baleset érte az egyik munkavállalót – határozatlan munkaviszonyban van. Egy hete került ki a kórházból, valószínűleg még hónapokig nem tud dolgozni. A betegszabadság után jelenleg táppénzen van, de milyen ellátást kap, ha a vállalkozó szünetelteti a tevékenységét? Kijelentsem vagy nem? Táppénzt kap, vagy a kijelentés napja után jelentkezzen be munkanélkülire? Köszönöm.

Nyugdíj szüneteltetése munkavégzés mellett Kérdés

T. Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a korhatár betöltése előtti nyugdíj folyósítása (nők 40 éves kedvezményes nyugdíja) melletti munkavégzés esetén az éves keretösszeget kell-e arányosítani? Amennyiben valaki 2017. 08. 14-éig dolgozott, 2017. 08. 15-étől kérte a nyugdíj megállapítását és 2017. 08.16-ától ismét munkaviszonyban áll, akkor mennyi lesz a keretösszeg számára 2017-ben?

Ismételt kata-választás Kérdés

Katás egyéni vállalkozót 2016. októberben kizártak a kata alól. 2017-ben költségelszámolásos egyéni vállalkozóként működött. 2017. októberben szüneteltetni kívánja a vállalkozását, majd 2018-ban ismét vissza akarja nyitni és be akar jelentkezni a kata alá. Mivel csak 2018 januárjában nyitja vissza vállalkozását, kérheti egyből a kata alá sorolását? Vagy vissza kell jelentkeznie, és csak a következő hónaptól lehet katás? Válaszukat előre is megköszönve: Timi

Eva adózási forma választása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyéni vállalkozó, aki a tevékenységét 2010. évben kezdte. 2013-2015. december 31-éig a tevékenységét szüneteltette. 2018. január 1-jétől szeretné az eva adózási módot választani. Kérdésem az, hogy megteheti-e? Köszönöm a válaszát.

Keresőképtelen katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan problémával találkoztam, hogy katás egyéni vállalkozó, aki ez év február, március, április hónapra szünetelt, július végén balesetet szenvedett. Keresőképtelenné vált, és táppénzt igényeltem neki. A szünetelés miatt a táppénz-jogosultságának a köre október közepén lejár, bár keresőképes tevékenységét nem tudta elkezdeni, mert még mindig kórházban van, és valószínűleg hosszabb ideig így is lesz. Kérdésem az lenne, hogy megoldható-e, ha 17T101E bevallást 10 hónapra beadok neki (10.15-én), ugyanakkor a táppénz lejárta után azonnal le is szüneteltetem a vállalkozását (10.15-én)? Feltételezem, hogy a szüneteltetés hónap közben is megoldott, és nem fogják neki az 50 ezer forint adót előírni. Jól gondolom? Köszönettel várom válaszát.

Fontos kérdések egyéni vállalkozó nyugdíjba menetelénél Cikk

Katás egyéni vállalkozó idén októberben szeretne nyugdíjba menni nők 40 év szolgálati idejű kedvezményes nyugdíjára lesz akkor jogosult. Nyugdíjazásához/nyugdíj igényléséhez szükség van-e egyéni vállalkozásának szüneteltetésére? Nyugdíj melletti munkavégzésére vonatkozik-e majd kereseti korlát? Ha igen, katás egyéni vállalkozó esetében a kereseti korlátjának alapja hogyan számítható ki? A bevétel 60 százaléka alapján? Olvasónk kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.

Szüneteltetés a vállalkozásnál – ezek a tb-vonzatok Cikk

Akadnak olyan élethelyzetek, amikor nem szükséges a vállalkozói tevékenységet bejelentett módon szüneteltetni, mindössze a vállalkozásban történő személyes közreműködéstől kell tartózkodni. Mi a különbség a vállalkozás szüneteltetése, illetve a vállalkozásban történő személyes munkavégzés szüneteltetése között? Cikkünkből megtudhatja.

Őstermelői tevékenység szüneteltetett egyéni vállalkozás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértők! Mezőgazdasági őstermelő és egyéni vállalkozó is egyben szüneteltetni kívánja tevékenységét. Az őstermelőként és egyéni vállalkozóként végzett tevékenységek összefüggnek egymással, egy adószám alatt végezte mindkét tevékenységet a vállalkozó, a szüneteltetés ideje alatt semmilyen tevékenységet nem kíván végezni. A vállalkozó katás egyéni vállalkozóként volt biztosított. A szüneteltetés után be kell jelenteni, hogy őstermelőként válik biztosítottá (feltételei fennállnak a szolgálati idő és más biztosítási jogviszony hiánya vonatkozásában), és ezután kell megfizetnie a közterheket vagy az egészségügyi szolgáltatási járulékot kellene fizetnie? Van mód arra, hogy az őstermelői tevékenységet is szüneteltesse? Lehetséges egyáltalán ilyenkor, hogy ugyanazzal az adószámmal még az őstermelői tevékenységet tovább folytassa, miközben szünetel az egyéni vállalkozás? Köszönöm válaszukat!

Ügyvéd gyeden Kérdés

Tisztelt Szakértő! A csed lejártát követően jogosulttá válik-e az ügyvéd a gyedre abban az esetben is, ha ügyvédi tevékenységét a gyed időtartama alatt is szünetelteti? Köszönöm válaszát!

Nők 40 nyugdíjas ingatlan bérbeadásából származó bevétele Kérdés

Ingatlanértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tevékenységét 1988-ban kezdő egyéni vállalkozó 1991-ben a telket vásárolt, amelyen mind magánszemélyként, mind egyéni vállalkozóként építtetett. A vállalkozásban (mivel üzletet létesített) a számlák áfatartalmát levonásba helyezte. A vállalkozásban kimutatott épület értéke 5 milló forint volt 1992-ben. Az ingatlant később bérbeadás útján, 2004-től evás egyéni vállalkozóként hasznosította. 2014-től tevékenységét szünetelteti az egyéni vállalkozó. Az ingatlant el szeretné adni, mivel 2014 óta üresen áll a vállalkozói rész. Sajnos az épület teljes bekerülési értékére semmi nem áll rendelkezésre. Így a vállalkozás részaránya sem állapítható meg. Kérdésem az, hogy kinek, milyen jövedelem alapján kell adózni az esetleges értékesítés után akkor, ha az a vállalkozás szünetelése alatt, vagy a vállalkozás megszüntetését követően történik? Segítségüket és a válaszukat előre is köszönöm.

Áfabevallás, egyéni vállalkozó/őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben kérném a segítségét: negyedéves áfabevallóról van szó, aki szünetelteti a vállalkozását és ezidő alatt biztosított őstermelő. 07.01.-07.27. között biztosított őstermelő 07.28.-08.03. között aktív a vállalkozása, majd ismét szüneteltet. 08.04.-09.30. között biztosított őstermelő Bevétele volt 07.01. és 07.27. között is, amikor biztosított őstermelő és 07.28.-08.03. között is, amikor visszavette a vállalkozását. Az lenne a kérdésem, hogy a III. negyedévre hogy adjam be az áfát? Egy bevallás elég vagy vállalkozóként külön kell beadjam, mivel az áfabevallásban jelölni kell, ha az egyéni vállalkozó szünetelteti a tevékenységét? A 3 bevallást nem tudom beadni, mert az őstermelés végét nem lehet jelölni, az 1 bevallást meg abból a szempontból tartom kevésnek, hogy jelölni kell az egyéni vállalkozónak a szüneteltetést. Válaszát előre is köszönöm! HA

Halasztott áfa szünetelés alatt Kérdés

Az áfatörvény 61. §-a alapján az egyéni vállalkozónak lehetőségük van, hogy a teljesítést követő naptól számított 45. napon fizesse meg a bevétel áfáját, ha addig nem kapta meg az összeget. A számla teljesítés időpontja 2017.06.01 volt. Az egyéni vállalkozó azonban 2017.06.23-tól szünetel. A 45. nap 2017.07.16-án járt volna le, de 2017.07.04-én megkapta az összeget. Most 2017.08.18-tól újra működik a vállalkozás. Áfa tekintetében hogyan kell eljárjom? A 2017.08.18-08.31. időszakra benyújtandó áfabevallásban kell bevallanom? Válaszukat előre is köszönöm. Ördög Éva

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink