224 találat a(z) szüneteltetés cimkére
Egyéni vállalkozás szüneteltetése alkalmazott mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk egyéni vállalkozó. Egy alkalmazottja van, aki gyed ellátásban részesül. Az egyéni vállalkozó a tevékenységet nem végzi, csak alkalmazottja végezte, amíg nem ment el szülni, aki szintén nem végzi a tevékenységet a gyed mellett jelenleg sem. Kérdéseink: 1- Az egyéni vállalkozó szüneteltetheti-e a tevékenységet, mialatt alkalmazottja gyeden van? (Az egyéni vállalkozói tevékenységet nem végzi.) 2. Ha szüneteltethető az alatt, míg alkalmazottja fizetés nélküli szabadságon van, akkor az alkalmazottra tekintettel 1808 bevallás leadása szükséges, lehetséges-e? Segítségüket köszönöm.
Korkedvezményes nyugdíj Kérdés
Szolgálati járandósággal bíró személy esetében, ha teljes munkaidőben foglalkoztatottként dolgozik (nem a közszférában), szüneteltetnie kell-e az ellátását 2019. 01.01-től, ha az adóévben a bruttó keresete eléri a minimálbér 18-szorosát?
Egyéni vállalkozói tevékenység szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van-e lehetőség arra, hogy egy egyéni vállalkozó (katás) egy adott évben több alkalommal is szüneteltesse, illetve újrakezdje tevékenységét, és ezt a gyakorlatot folytassa rendszeresen? Pl. dolgozik január – április hónapokban, bejelenti, hogy szüneteltet májustól szeptemberig, majd folytatja október – január között, majd szünetel februártól áprilisig? Kell-e bárhol, bárki felé indokolnia, hogy miért így zajlik a tevékenység végzése? Köszönöm: Szabó Zoltán
Így szüneteltethető, majd indítható újra az egyéni vállalkozás Cikk
Gyakran tapasztalható, hogy az egyéni vállalkozó szezonális jelleggel folytatja a tevékenységét, így az év meghatározott hónapjaiban szünetelteti azt, gondoljunk csak például a vízparti lángos- és palacsintasütőkre, a főttkukorica-árusokra stb. Az érintettek jellemzően a nyári vakáció idején kezdik el folytatni a tevékenységüket, feltétlenül ügyelniük kell arra, hogy ezt be is jelentsék.
Egyéni vállalkozó csed, gyed mellett, lehet-e? Kérdés
Szeretném szombaton megjelent cikkben leírtakat az alábbi kérdéssel kiegészíteni: katás egyéni vállalkozó, aki nem itt főállású, de van dolgozója, aki munkaviszony keretében látja el munkáját. Ebben az esetben, ha a dolgozó végzi a tevékenységet és nem az egyéni vállalkozó, úgy sem jogosult a vállalkozó csedre? Szüneteltetni köteles a vállalkozását, hogy ne essen el ettől a juttatástól?
Pénztárgéphasználat Kérdés
Egy kft. egy éve nem használja a pénztárgépét, amit bejelentett a NAV-nak 45 napon belül. Van-e időbeni korlát, hogy meddig lehet szüneteltetni? Válaszukat előre is köszönjük.
Egyéni vállalkozás szüneteltetése utáni időszak Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Az egyéni vállalkozás szüneteltetésének 5 éve 2018. januárjában letelt. Sem a vállalkozás folytatásának tényét, sem a megszüntetést ez ideig nem jelentették be. Tudomásom szerint ebben az esetben automatikusan törlik az egyéni vállalkozást a nyilvántartásból. Ha valóban törölték, akkor is be kell jelenteni a vállalkozás megszüntetését a NAV felé és a helyi önkormányzat felé? Be kell-e nyújtani a megszüntetéskor aktuális bevallásokat? Ha nem törölték a vállalkozást, akkor a szüneteltetést követő naptól a megszüntetés bejelentéséig kell-e a vállalkozónak járulékot fizetnie? Köszönöm szíves válaszát !
Áfaértékhatár szüneteltetés esetén Kérdés
Katás egyéni vállalkozó 2017. november 01-jétől szüneteltet. Mennyi lehet az alanyi mentes árbevétele időarányosan a 2017. évben? 6 666 667 Ft vagy 8 000 000 Ft? Szerintünk a kevesebb, de az ügyfél nem fogadja el, és törvényi hivatkozást szeretne tőlünk kapni. Kérjük szíves segítségüket!
Katás egyéni vállalkozó szünetel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó szolgáltatást nyújt, átutalásos számlái vannak. A szünetelés megkezdéséig a számlái nem lettek kifizetve. Helyesen járunk el, ha a szünetelés megkezdését megelőző nappal bevételként elszámoljuk mindet? Szünetelésre nem találtunk rendelkezést, csak a megszűnésre. Megszűnésnél úgy értelmezzük, hogy az utolsó napon minden bevételt bele kell számítani, még ha nem is fizették ki. A szünetelés csak pár hónapig fog tartani, ezt már előre tudjuk. Van egy számlája, ami ügyvédi felszólítás alatt áll, lehet, hogy peres ügy lesz belőle. Ezt is hozzászámíthatjuk a szünetelés megkezdése előtti időszak bevételéhez?
Mi lesz a többlettel az adószámlán, ha szünetel a vállalkozás? Cikk
Egyéni vállalkozónak többlete van a NAV-folyószámláján 2015. évről, ami az ellenőrzés lezárása után visszaigényelhető lenne. Mire az ellenőrzés lezárult, a vállalkozó szüneteltette a vállalkozását. Kiutalási igényét a szünetelés miatt elutasította az adóhatóság. A szünetelés 2017. 04. hótól, az ellenőrzés lezárása 2017. augusztus végén, a visszaigénylés pedig novemberben történt. Hol találom az erre vonatkozó jogszabályt, és mit kell beadnom, hogy a vállalkozó hozzájusson a jogos túlfizetéséhez? – kérdezte olvasónk. Dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Katás szüneteltetése és áfamentesség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alanyi mentesség 8 millió forintos határát arányosítani kell, ha a katás vállalkozó szünetelteti a vállalkozását év közben? Köszönöm válaszát. Kereszturi Ildikó
Egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó január 2-ától szünetelteti a tevékenységét. Most lenne lehetősége egy helyen árulni. Újraindíthatja-e a tevékenységét egy hónapon belül? Ha nem, a férjének is van adószáma, megoldható-e, hogy a pénztárgépét átszemélyesítést követően ő használja, illetve a tevékenység folytatásához szükséges tárgyi eszközöket térítés nélkül használhatja, vagy bérleti díjat mindenképp kell számlázni? De ebben az esetben, hogyan állítható ki számla a szünetelés alatt? Nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás. Válaszát nagyon köszönöm.
Katás egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Széles Imre! Köszönettel vettem és elfogadom a válaszát: http://adozona.hu/kerdesek/2017_9_13_KATAS_EGYENI_VALLALKOZO_NYUGDIJ_M_xoa További segítségét, tanácsát kérném, technikailag ezt hogyan tudom kivitelezni, mert az egyéni vállalkozást 1 napra nem lehet szüneteltetni, minimum 1 hónapról lehet szó. Kollégák szerint erre nem lehet kötelezni a vállalkozót, de akkor hogyan tudja a nyugdíját megigényelni? Köszönettel: Hataláné Csáki Katalin könyvvizsgáló
Nyugdij-szüneteltetés Kérdés
2017. június 1-jétől igényeltem a nők 40-éves nyugdíját. 2017. május 31-éig a munkaviszonyban megszerzett jövedelmem 1 500 000 forint volt. Kiegészítő tevékenységet folytató nyugdijasként vállalkozói jogviszonyban 2017. június 1-jétől (a nyugdijigénylés időpontjától) 300 000 Ft /hó javadalmazásért tovább dolgozom. Esetemben hogyan kell figyelembe venni a jövedelemhatárt? (Az elmúlt 5 hónapra jún., júl., aug., szept., okt. kifizetésre került 1 500 000 Ft.) Mikortól nem lettem volna jogosult nyugdíjra? A jövedelemhatár túllépése miatt felvett nyugdíjat hogyan kell rendezni, hova kell visszafizetni? Várom megtisztelő válaszát.
Nyugdíj szüneteltetése Kérdés
Tényállás: 2017. január 01-jétől augusztus 15-éig a kereset: 1 929 000 forint volt. 2017. augusztus 16-ától igényeltem a nők kedvezményes nyugdíját, a munkaviszony megszüntetésre került 15-ével. 2017. augusztus 21-étől újból munkaviszonyban dolgozom, a munkabér összege: 190 000 forint bruttó. Kérdésem: a kereseti korlátba csak a nyugdíjazás időpontja utáni jövedelem számít bele, vagy év elejétől kell kell összeszámítani a járulék alapjául szolgáló jövedelmeket és akkor már október hótól szüneteltetni kellett volna a nyugdíjamat? Várom válaszukat. Köszönettel: Hné