169 találat a(z) reprezentáció cimkére
Közhasznú nonprofit kft. – repi? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nonprofit kft. fogyatékosok ellátásával foglalkozik, benntlakás nélkül napközi, nappali ellátást, foglalkoztatást biztosít a résztvevőknek. Szerződésük szerint biztosítja az ellátottaknak a foglalkoztatást, fejlesztést és a napi egyszeri étkezést (ebédet kapnak), életvezetési képesség kialakításának segítését, rehabilitációs programot. Ez egy komplex szolgáltatás, térítési díj ellenében, az étkezésért külön nem fizetnek. a kft. rehabilitációs programjai között szerepel (a társadalmi beilleszkedés elősegítése érdekében), hogy a gondozottak rendszeresen mennek kirándulni, rendezvényeken vesznek részt. Fejlesztésük, társadalmi integrációjuk érdekében disznóvágást tartottak a napközi udvarán. Ehhez megvásárolták a sertést, fűszereket. A disznóvágásból előállított termékeket (kolbász, sonka stb.), illetve a húst majd egy későbbi időpontban kirándulásai, közös eseményeik keretében fogyasztják el. Ebben az esetben a megvásárolt sertés stb. reprezentációnak minősül (és számolni kell annak adóvonzataival), vagy a foglalkoztatás, fejlesztés anyagköltsége? A szerződésben meghatározott térítési díj tartalmazza a napi egyszeri étkezést. A feldolgozott sertést akkor fogyasztják majd el, amikor a gondozottak nem tartózkodnak a napköziben, hanem külső foglalkozáson vesznek részt. Akkor végeredményben ez a térítési díjért kapott ellátás? Köszönöm!
Egyesület repi elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Most átvett egyesület 25. évfordulójára ünnepséget szervezett. Erre is érvényes az összes bevétel 10 százalékára az adómentesség? Ha túlhaladja, ugyanúgy adózik, mint a gazdasági társaságok, vagy van valamilyen speciális szabály is? Tisztelettel: Géczi Sándorné
Reprezentáció Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk uniós forrásból megvalósuló projekt keretében „Arculattervezés és nyomdai szolgáltatás” címmel közbeszerzési eljárást folytatott le, melynek eredményeként kiválasztásra került a nyertes szolgáltató. Az ajánlattételi felhívás műszaki specifikációjában meghatározásra kerültek az egyes nyomdai termékek (például mappák, tollak, jegyzetfüzetek), valamint „reprezentációs ajándékok” gyűjtőnév alatt stresszlabda, baseball sapka, színes kávésbögre, bevásárlótáska, pendrive és jegyzetfüzet tollal. Ezek a termékek a rendezvényeinken kerülnek „kiosztásra” a résztvevők részére. A rendezvényeink a résztvevők számára térítésmentesek, azonban regisztrációhoz kötöttek. A számlázás szerződés szerint részteljesítésenként történik. 2016 decemberében „reprezentációs ajándékok gyártása” került leszámlázásra. A számla közvetített szolgáltatást tartalmaz. Kérdésünk, hogy van-e társaságunknak reprezentációs adófizetési kötelezettsége, vagy reklám-, propagandaköltségként számolhatóak el? Válaszát előre is nagyon köszönjük.
Civil szervezet reprezentációja Kérdés
Ha egy civil szervezet vállalkozási tevékenységet is végez, akkor hogyan kell a reprezentációt elszámolni? Külön gyűjtjük a vállalkozási tevékenységgel kapcsolatos reprezentáció és külön az alaptevékenységhez tartozó számlákat? Mikor kell a reprezentációs adót fizetni?
Kiadások elszámolása Kérdés
Hogyan számolható el egy vállalkozásnál, ha nem reprezentációs céllal vásárol napi felhasználású élelmiszereket, italokat. Így például kávét, cukrot, tejszínt, tejszínhabot, ásványvizet, kólát, üdítőket stb. Ezeket nem egy rendezvényen belül használja, szolgálja fel, hanem a dolgozók mindennapi szükségleteit elégítik ki, illetve a céghez érkező személyeket vendégelik meg vele. Juttatásnak minősül-e ez? Adózni kell-e utánuk (attól függően, hogy saját dolgozó vagy vendég részére nyújtjuk)? Kell-e valamilyen nyilvántartással alátámasztani a fogyasztást? Milyen számlaosztályban kell nyilvántartani 51 vagy 55? Van-e erre vontkazóan valami különös rendelkezés az adótörvényekben?
Álomesküvő céges helikopterrel, luxuskocsival: így kell adózni utána Cikk
A divattá vált álomesküvőket manapság gyakran rendezik a házasuló felek érdekkörébe tartozó vállalkozás vagy kölcsönös előnyök nyújtásával a partnercégek költségére. Nincs ebben kifogásolnivaló, ha az érintett felek gondosan betartják az adószabályokat.
Közalapítvány hivatali út Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni az alábbi ügyben: Önkormányzat közalapítványa vállalkozástól kap támogatást. A támogatási szerződés alapján kulturális célú a támogatás (erdélyi rendezvény, történelmi kötöttségű várlátogatás, delegáltak által, partnerközséggel együttműködve), a kulturális cél alapszabályban is szerepel. A célzottan, meghatározott kulturális célra kapott támogatás felhasználása adómentesnek minősül-e, amennyiben az összeget szállásdíjra, utazási költségre (önkormányzati kisbusz üzemanyagszámla alapján) kerül felhasználásra, ezekről számlát kérnek? Az utazáson NEM a kuratórium tagjai vesznek részt, a delegáltak az önkormányzat fontosabb intézményeinek vezetői lesznek (például polgármester, önkormányzati dolgozók közül néhányan, iskola-, óvodavezető). Ez változtat a kérdésen? A kérdésem lényege az lenne, hogy a fent említett utazás és kapcsolódó költségek a közalapítvány esetében tekinthetők-e hivatali utazásnak és elszámolhatóak-e adóvonzat nélkül? Amennyiben az alapítvány a partnerközség delegációját szeretné utazási hozzájárulásban részesíteni, akkor ez mint reprezentáció adóköteles lenne-e (egyes meghatározott juttatásként)? (Illetve az szja törvény szerint közalapítvány esetében az összes adóévi ráfordítás 10 százalékát meghaladóan lesz csak adóköteles?) Kiküldetési rendelvény alapján a közalapítványnak csak kuratóriumi tagja számolhat-e el költségtérítést vagy más személy is indokolt esetben, ha az a közalapítvány érdekében merült fel?
Reprezentáció Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdés merült fel, melyben a segítségüket kérném. Nevezzük szatócsboltnak, ahol élelmiszeren kívül mindent értékesítenek. Azt találták ki a tulajok, hogy szerdánként 5000 forint vásárlás felett 1 doboz sört adnak ajándékba. Ebben az esetben a sör minek minősül? (Adózás szempontjából?) Egyáltalán sört be lehet-e vinni a boltba? Ez a cég évtizedeken keresztül ugyanazokat a munkavállalókat alkalmazta, most viszont egyszerre felmondtak, tulajdonképpen az egész eladói gárda új. A tulajok azt találták ki, hogy egy kérdőívet vezetnének be, melyen az eladók arcképei lennének feltüntetve, és szavazni lehetne rájuk, hogy ki a legjobb eladó. December 23-án összesítenék a szavazatokat, és a legjobb eladó kapna egy wellnesshétvégét, a szavazók között pedig egy ajándékutalványt sorsolnának ki, amit a szatócsboltban lehetne levásárolni. Több kérdés felmerült bennem ezzel kapcsolatban. – Kell-e a dolgozók beleegyezése, hogy az arcképüket egy kérdőíven felhasználják?! – A wellnessutalvány minek minősül ebben a tekintetben? (Reprezentáció? Adózás?) – Az ajándékutalvány ebben a tekintetben, ha a saját boltban lehet levásárolni? (Adózás?) Előre köszönöm a gyors választ, mert nagyon sürgős lenne!
Ügyvezető romániai továbbképzésen Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Cégünk ügyvezetője május végén Romániában 2 napos továbbképzésen vett részt, mellyel kapcsolatban a számlát román lejben a kft. nevére állították ki és az ügyvezető a saját bankkártyájával fizette ki. A számlán szállás, étkezés és italfogyasztás szerepel. Kérdéseink ezzel kapcsolatban: 1. A számla forint összegét most fizetnénk ki neki forintban a kft. házi pénztárából. Ez milyen MNB árfolyamon kell, hogy történjen (a romániai kifizetés dátumának árfolyamán vagy a kft. pénztárából történő kifizetés napjának árfolyamán). 2. Az étel- és italfogyasztás reprezentációs költségnek minősül-e és ezután meg kell-e fizetni az 1,19-szoros szorzóval a 15 százalék szja-t és a 27 százalék ehót ? 3.Kell-e külföldi napidíjat is kötelezően kifizetni erre a 2 napra? Válaszukat előre is köszönöm.
Reprezentáció adóalap-csökkentése II. Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! A "Reprezentáció adóalap-csökkentése" kérdésünkre adott válaszában, ha jól értelmezzük, megerősítette, hogy a kérdésben megjelölt események (évnyitók, évzárók, szalagavató, ballagás, kisebb konferenciák) kapcsán van csak lehetőség a reprezentációs adó alapjának csökkentésére? Illetve kérem, hogy a bevallási, illetve dokumentálási kérdésekben is adjon valamilyen útmutatást ("A kérdésünk az, hogy milyen elv mentén különíthető el, hogy a ’08-as bevallásban mi kerül a 2. sorba, az egyes meghatározott juttatások adóalapjába, és mi az 5. sorba, a reprezentáció, üzleti ajándék adóalapjába? Ha jól értjük, csak előbbi adóalapja csökkenthető. Az adóalap-csökkentés miként dokumentálandó?") Válaszát előre is köszönöm!
Reprezentáció vagy egyéb anyagköltség? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nél, ahol ügyfeleket is fogadnak, vásárolnak kávét, és az ügyfelek részére ingyenesen, a dolgozók részére pénzért nyújtják. A hónap végén a dolgozók által befizetett kávépénzt bevételi bizonylaton bevételezik. A kérdésem, hogy a kávé reprezentációnak minősül-e? Kell-e járulékot fizetni a megvásárolt kávé után, és a bevételi bizonylat megfelel-e, vagy számlát kellene esetleg adni róla? Várom válaszukat.
Marketingszolgáltatás – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk mezőgazdasági tevékenységet folytató kft., melynek szervezésében egész napos szakmai rendezvényre kerül sor. A rendezvényen a vetőmag-kereskedő cégek képviselői jelennek meg, akikkel marketingszolgáltatási szerződést szeretnénk kötni. Ennek értelmében társaságunk lehetőséget biztosít a reklámanyagaik (például plakát, szórólap) kihelyezésére, illetve a rendezvényhez kapcsolódó sajtómegjelenések során megemlítjük az adott céget. Ennek ellenértékeként fix összeget fizet társaságunknak a "szponzor" cég (cégek). Helyesen gondolom-e, hogy ebben az esetben áfás számlát vagyunk kötelesek kiállítani (27 % áfával növelten) marketingszolgáltatás megnevezéssel? Amennyiben az egész napos rendezvény végén az összes vendéget meghívjuk egy vacsorára, ennek a költsége reprezentációnak minősül, és az áfája nem vonható le, illetve szja, valamint ehoköteles lesz? A szakmai részhez kapcsolódóan felmerülő szállítási költség (a központunkból a szakmai rendezvény helyszínére) elszámolható költségként, és az áfája levonható? Segítségét előre is köszönöm! Tímea
Reprezentáció és adózás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbiban: Oktatási intézményünkbe érkezett egy számla, a számla adattartalma névjegykártya, grafikai költség és golyóstoll. A névjegykártya az intézményvezetőé. Milyen költségként könyveljük, reprezentáció? Adózása 15 % szja és 27 % eho? Köszönöm a segítséget.
Reprezentáció Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérem a segítségét, hogy pontosan hol nézhetnék utána a reprezentációs költségek elszámolásával kapcsolatos jelenlegi szabályzásnak. Például, hogy a reprezentációs számlában feltüntetett, előzetesen felszámított áfa visszaigényelhető-e, esetleg arányosan lehet-e visszaigényelni, illetve milyen járulékfizetést von maga után? Köszönöm.
Külföldi utazás Kérdés
Tisztelt szakértő! Társas vállalkozó ügyfelem biztosítás közvetítési szolgáltatást nyújt egy bróker cégnek. A bróker által kitűzött célfeladat (versenykiírás) teljesítése esetén ügyfelem bónuszjutalékban részesül, mely összegről számlát állít ki a bróker cégnek. A bróker cég New York-ban szakmai képzést szervez, melynek részvételi díjáról,az utazást szervező utazási iroda ügyfelem nevére állítja ki a számlát, melynek ellenértékét (bónusz számlából) engedményezéssel a bróker cég fizeti meg az utazási irodának. Az utazási iroda számlája 6330 idegenforgalmi szolgáltatás 2 millió forint, közleményként az időponton kívül "úticél: USA New York/ Biztosítás- és Értékesítés – szakmai képzés" szerepel, a szállás, utazás ellátás költségeit a számla nem részletezi. Az utazáson az ügyfelem kft. tagja vett részt. A két számlában áfa nem szerepel. Kérdésem arra vonatkozik, hogy társasági adóban, szja-ban milyen elszámolási lehetőségek, kötelezettségek jelentkeznek, felmerül-e a természetbeni juttatás, reprezentáció kérdése? Köszönöm válaszát! Zsigmond László