169 találat a(z) reprezentáció cimkére

Szakmai napok szállásköltsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha óvoda intézményünkben 3 napos továbbképzést tartott egy külső cég, a továbbképzésről számlát bocsátott ki a részünkre, valamint mi a szállásköltségüket kifizettük a szállást biztosító kft.-nek, hogyan kell adózunk utána, reprezentációnak minősül az oktatást nyújtó cég után kifizetett szállásköltség? Köszönöm a segítséget.

Üzleti partnernek adott ital adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Italértékesítést is folytató kiskereskedelmi üzletbe beszállító cégek alkalmazottait, áruszállítókat, területi képviselőket, üzleti partnereket az üzletet üzemeltető cég esetenként megvendégel egy-egy kávéval, üdítővel. A fenti ingyenes juttatás egyes meghatározott juttatásnak minősül-e, illetve levonható-e az italbeszerzések áfája ebben az esetben? Köszönöm a választ.

Minden, amit a céges ajándék adózásáról tudni kell Cikk

Év végén különösen, de bármilyen ünnepi alkalommal okoz fejtörést a sikeres cégek vezetésének, hogyan kedveskedjenek munkatársaiknak, ügyfeleiknek lehetőleg adómentes, vagy kedvezményes adózású ajándékokkal. Ismertetjük az idevágó legfontosabb szabályokat.

Reprezentáció áfája Kérdés

Tisztelt Hunyadné Szűcs Veronika! Korábbi válaszaiból is megfigyelhető, hogy a reprezentációs kiadások áfáját automatikusan levonható áfaként kezeli (így teszi ezt a mai napon közzétett "Céges rendezvényeken adott juttatás adója ás áfája" című válaszában is). Mint ahogy ezt az olvasói felhördülések is megerősítik, ez nem támaszható alá az áfatörvény rendelkezéseivel. Kérem, vizsgálja felül az áfát érintő megállapítását és – szükség esetén – kapjanak erről értesítést az olvasók is. Köszönettel. papattila

Céges reprezentáció áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, hogy a 2017. december 9-ei – fenti témával foglalkozó – cikkben http://adozona.hu/altalanos/Rendezvenyeken_adott_juttatas_adoja_es_afaj_3T6JT8 leírtak ezen részét "Az ügyfelek, vendégek és alkalmazottak reprezentációs ellátása bármilyen rendezvény, meghívás stb. keretében mindig egyes meghatározott juttatás. Ugyanakkor a vállalkozói tevékenység érdekében felmerült ráfordítás, így áfája levonható" jogszabályhelyre hivatkozva indokolja meg, miután az áfatörvény 124. § (1) bekezdés j), k), g), valamint h) pontja tételesen tiltja az italt, élelmiszert, vendéglátó-ipari szolgáltatást és a szórakoztatási célú szolgáltatást (SZJ 55.40, 92.33, 92.34, 92.72) terhelő előzetesen felszámított adó levonását. A két információt ellentmondásosnak érzem. Köszönöm válaszát!

Reprezentáció áfája II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem volt reprezentáció kérdéskörben, melyre választ is kaptam az alábbiak szerint: http://adozona.hu/kerdesek/2017_12_7_reprezentacio_afaja_irj A problémám ezzel az, hogy itt, az Adózónán több helyen is olyan értelmű állásfoglalást láttam, mely kategorikusan tiltja az áfa levonásba helyezését, hiszen alapvetően az étel-ital áfája nem levonható kategória. Ennek alátámasztására ide másolom két kérdést-válasz linkjét is, de több is van: http://adozona.hu/kerdesek/2016_2_26_rendezvenyszervezes_afa_es_adokot_pfs vagy pedig: http://adozona.hu/kerdesek/2016_4_14_Reprezentacio_vagy_egyeb_anyag_ko_qoj Az Ön válaszából mégis azt olvastam ki, hogy Ön szerint az áfa levonható. Vagy félreértettem talán? Pontosítását köszönettel várom.

Reprezentáció Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég karácsonyi bulit szervez. Ételt, italt rendel, és a cég székhelyén rendezi meg a bulit. Az ételt és italt reprezentációs költségként kell elszámolni? S ha helyiséget bérelne, akkor a bérleti díj áfáját visszaigényelhetné?

Reprezentáció áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: ha egy társaság vásárol kávét, ásványvizet, üdítőt, hasonlókat abból a célból, hogy az időnként hozzá érkező üzleti partnereit megvendégelje, az reprezentációnak minősül-e, és az ilyen jellegű kiadások áfája levonásba helyezhető-e, illetve kell-e bármilyen közterhet fizetni ezen számlák elszámolása után? Változik-e erre a kérdésre adott válasza akkor, ha a saját dolgozók felfrissülését szolgálják ezek a kiadások, illetve akkor, ha rendezvényt szervez a cég, melyre üzleti partnereit várja és ott látja vendégül őket, esetleg valamilyen hidegtállal vagy hasonlóval? Azt is szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben, ha a cégvezető üzleti utazáson vesz részt, és ebből az alkalomból számolnak fel neki akár a bérelt szálláson ételt-italt, akkor ezen kiadások miképpen számolhatók el, az áfájuk levonható-e, illetve van-e közteher jellegű kiadás az ilyen költségek után? Illetve mi a helyzet azokkal a kiadásokkal, melyeket egy vendéglátóhelyen fizetnek ki üzleti partnerek vacsorája vagy ebédeltetése miatt? Válaszát előre is köszönöm.

Civil szervezet járulék- és adókötelezettsége vendéglátás után Kérdés

Nem közhasznú nyugdíjas klub célszerinti tevékenységi körébe tartozik a hagyományőrzés. Ennek kapcsán nótadélutánt szervez, ahol belépőt szed. Az előadáson meghívott művészek lépnek fel, akiket a klub kávéval, üdítővel vendégel meg. Kérdésünk, hogy ez a vendéglátás adó- és járulékköteles-e?

Külföldi oktató ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy fogászati termékek értékesítésével foglakozó cég oktatásokat is szokott tartani fogorvosok részére Magyarországon. Ehhez időnként külföldi oktató segítségét veszi igénybe. Ilyen esetben a fogászati cég fizeti a külföldi oktató szállás és étkezési költségeit térítés nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy az ehhez kapcsolód számlát milyen feltételekkel számolhatja el a cég? Áfáját levonásba helyezheti-e (az oktatás nincs akkreditáltatva, így a fogorvosok számára áfás számla kerül kiállításra oktatás címen), illetve kell-e valami egyéb adót fizetnie a szállás és étkezés után? Esetleg ez ebben az esetben reprezenciónak minősül? Köszönettel: Gy. Krisztina

Szakmai rendezvényhez rendezvényszervező cég igénybevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közhasznú magánegyetemünk profiljába beletartozik a tudományos, szakmai konferenciák, előadások rendezése, szervezése. Egyes rendezvényeinkhez (nem fizetős rendezvényről van szó) étel- és italfogyasztás is tartozik, amelyhez rendezvényszervező cég szolgáltatását is igénybe szoktuk venni. A rendezvényszervező cég a számláján külön soron tünteti fel az étel- és italfogyasztás és a rendezvényszervezés (a vendéglátáshoz felhasznált bútorok, terítők, tálalóeszközök, a felszolgálók óradíja, kiszállítás stb.) tételeit. Helyesen járunk el akkor, ha csak a szűk értelemben vett üzleti vendéglátást (az elfogyasztott étel és ital számla szerinti értékét) tekintjük és könyveljük üzleti vendéglátásként, és csak ezen összeg után fizetjük meg a reprezentációs adóterheket (szja, eho)? Netán a számlán szereplő járulékos költségeket (tehát a bútorok és eszközök biztosítása, a felszolgálók óradíja...) is reprezentációnak kell könyvelnünk, és ugyanolyan adóteher illeti, mint az étel- és italfogyasztást? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel B.Gy.

Egyesület reprezentáció Kérdés

Tisztelt Cím! Egy egyesület kerékpárversenyt szervez. Minden résztevevőknek egyesületi emblémás táskát, sapkát, csokoládét oszt ki. Néhány résztvevőnek szállást is fizet. Egy külföldi exkluzív kerékpárversenyző vendég repülőjegyét is kifizeti az egyesület. Kérdés: 1. A fenti tételek reprezentációnak minősülnek-e? Ha nem, kell-e adót fizetni utána (esetleg természetbeni juttatásként?), illetve ha igen, akkor mennyi adót kell fizetni? Az Szja tv. tartalmazza a reprezentáció fogalmát a 3. § 26. pontban. Ez egyesületi tagokra vagy külsős résztvevőkre vonatkozik? 2. A tv. 70. §-a tartalmazza a reprezentáció értékét éves szinten. Kérdés, hogy ez év közben hogyan számolható ki, hiszen az éves bevétel, ráfordítás értékét év közben nem tudjuk meghatározni. Gondolom, az adóköteles reprezentáció után viszont tárgyhót követő hó 12-éig bevallást kell benyújtani és az adót meg kell fizetni. Köszönettel, Királyné Trieber Anikó

Sportrendezvény juttatásainak és bevételeinek elszámolása Cikk

Sportegyesület sportrendezvényen étellel és itallal kínálja versenyzőit és meghívott vendégeit. Díjakat oszt, szállásköltséget fizet, illetve fizettet. E témakörben több kérdést is kaptunk, melyekre Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló és Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Sportegyesület versenyruházat, vendéglátás 2. rész Kérdés

2. A kísérők (szülők) részvételi díjat fizetnek, ami tartalmaza a szállás és az étkezés költségét is. Kérdés: ez az egyesületnek az alaptevékenységének bevételébe értendő-e vagy vállalkozási tevékenységnek? Amennyiben alaptevékenység bevétele, akkor a szülők felé milyen bizonylatot kell kibocsátani a részvételi díjról? 3. A rendezvény keretein belül vendégül látja egyéb szervezetek képviselőit (reprezentáció). Kérdés: ez az alaptevékenységei keretein belül adómentesen nyújtható? 4. A sporteseményeken győztes tagoknak nyereményeket ad (érem, kupa, sporteszköz, ruházat). Kérdés: ez jár-e valamilyen adókötelezettséggel vagy a tevékenységéhez kapcsolódóan anyagköltségként elszámolható? Válaszát előre is köszönöm! Nikoletta

Amikor reprezentáció a juttatás, amikor valami más Cikk

A különböző rendezvények, események alkalmával a résztvevők gyakran részesülnek ingyenes vagy kedvezményes szolgáltatásokban (étel-, ital-fogyasztás, utazás, szállás stb.). Sokan bizonytalanok, hogy ezek költségét, illetve az ilyen módon juttatott jövedelmet milyen adószabályok szerint kell kezelni. Többnyire az a kérdés, hogy adózási szempontból mit kell reprezentációnak tekinteni, és mit valamely más juttatás körébe sorolni.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink