113 találat a(z) rendezvény cimkére
Egyesületi rendezvény elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Horgászegyesület rendez a tagjainak családi napot, ahol horgászverseny, majd azt követő ebéd is van. A helyezetteket díjazzuk ajándékkal is. Kérdésem, hogy az erre fordított összeg lehet-e reprezentáció, vagy ez természetbeni juttatás és adózni kell utána?
Adókötelezettség rendezvényhez kötődően Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha éttermemben esküvő alkalmából, vagy más zártkörű rendezvénykor zenészt hoz a társaság, nem én fizetem, milyen adókötelezettség terheli vendéglátóegységemet (cégemet)? Esetleg érdemes szerződésbe foglalni, hogy a társaság és nem egységünk biztosítja a zenészt? Válaszát előre is köszönöm!
Önkormányzati rendezvény – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy helyi önkormányzat által rendezett fesztivál látogatása ingyenes. A fellépő együtteseknek, a rendezvénysátor szállítójának, színpad- és fénytechnika- (stb.) beszállítóknak az önkormányzat fizeti a szolgáltatási díjakat. Ezen szolgáltatások ellenértékének egy része áfával növelten, míg a másik része (főleg a fellépő együttesek közt van ilyen) áfamentesen kerül kiszámlázásra az önkormányzat felé. Ezzel párhuzamosan az önkormányzat a vendéglátó sátorban történő étel- és italkiszolgálásért (pályázat útján történő kiválasztás során) bérleti díjat kér a vendéglátóktól és szintén bérleti díjat számláz a fesztiválon részt vevő egyéb árusok felé is (kézművesek, langallósok stb.). Összességében a rendezvény kiadásai (azaz a fellépők díjai stb.) meghaladják az előbb felsorolt bevételeket, azaz, ha így nézzük, a rendezvény veszteséges. A kérdésem: az önkormányzat a fentiek tükrében visszaigényelheti-e a fellépők és egyéb szolgáltatók által kiállított számlában szereplő áfát (levonva a kiszámlázott bérleti díjak után fizetendő áfából természetesen)? Amennyiben nem igényelheti vissza, abban az esetben a kiszámlázott bérleti díj után köteles áfát fizetni? Esetleg kell-e egyéb járulékot, adót fizetni az ingyenesen látogatható koncertek után? Köszönöm a választ előre is.
Egyesület rendezvényének adókötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértők! Átolvasva a korábbi ehhez a témához kapcsolódó kérdés-válaszokat, ránk vonatkozóan egy kicsit konkrétabban fogalmaznám meg a kérdésünket. Nem közhasznú egyesület saját tagjainak (megyei intézmények, nem magánszemélyek) rendezvényt tart évente több alkalommal az alapszabályában konkrét célnak megfogalmazottak szerint. Mivel az ország több pontjáról érkeznek a megyei tagszervezetek által delegált magánszemélyek, ezért az étkezés mellett szállásköltség is felmerül. A rendezvénnyel kapcsolatos minden felmerült költséget az egyesület áll, vagyis nem téríttet meg semmit a tagszervezetekkel, amelyek ezt a szolgáltatást kvázi a tagdíjuk fejében kapják. A rendezvény megvalósítása egy pályázat keretén belül történne, így az a legfőbb kérdés, hogy a pályázat költségei között szerepeltessük-e a reprezentáció adóját (szja, eho), illetve felmerül-e egyáltalán, hogy adóköteles az étkezés és a szállás díja az egyesületnél? Az összes ráfordítás 10 százalékát bőven meghaladja ez az összeg, mivel ebben az évben ezeken a rendezvényeken kívül más költség nem nagyon fog felmerülni az egyesületnél. Üdvözlettel Nagy Szabolcs
Ingatlan – kapcsolódó szolgáltatás áfa Kérdés
Az alábbi kérdésben kérnénk szíves állásfoglalásukat. A gazdasági társaság áfa hatálya alá tartozik, ingatlanbérbeadás tekintetében nincs bejelentkezve áfa hatálya alá. A társaság a tulajdonában lévő tornatermet adja bérbe, illetve egy konferencia termet, melyhez egyéb szolgáltatás is kapcsolódik (szállás, étkezés, rendezvényszervezés). Kérdések, amiben az állásfoglalásukat kérnénk: 1. a tornaterem bérbeadása abban az esetben, ha szállóvendégek részére történik, áfakörös-e, ha igen, milyen áfakulccsal kell kiszámlázni? 2. a konferenciaterem bérbeadása áfás-e abban az esetben, ha tartozik hozzá étkezés vagy szállás, ha igen, milyen áfakulccsal kell kiszámlázni (pl. esküvő)? 3. amennyiben a rendezvényszervezéshez szállás és/vagy étkezés is tartozik, milyen áfakulcsot kell alkalmazni a számlázásnál? Válaszukat előre is köszönöm.
Vendéglátás áfa Kérdés
Milyen feltételek mellett alkalmazható az étkeztetési (vendéglátó) szolgáltatások nyújtása során a 5%-os kedvezményes adómérték 2018. január 1-jétől [Áfa tv. 3/A. számú melléklet II. rész 4. pont, 82. § (3) bekezdés, 305. § (2) bekezdés]? 5610 Éttermi, mozgó vendéglátás-t végzünk. Rendszerint rendezvényeken (véleményünk szerint ez a tevékenység a 2002. szeptember 30-án érvényes besorolási rendje szerint SZJ 55.30.1 alá tartozik) (falunap, karácsonyi vásár stb.) helyben, a szabadban (parázson, tárcsán) sütött ételeket árulunk. Mellette italokat is felszolgálunk. Kérdéseim: 1) A helyben elkészített ételeket a kínálópultból választja ki a vendég, ezt mit szervírozzuk neki tányérra, evőeszközt, szalvétát biztosítunk, majd a stand előtt található asztalokon, székeken ülve fogyaszthatják el. Ebben az esetben él az 5%-os áfa lehetősége? 2) Az 1)-es pontban lévő eset kiegészül azzal, hogy az ügyfél italt is rendel hozzá, mondjuk az egyik kólás cég termékét. Ebben az esetben az étel 5% az ital meg 27%? 3) Az 1)-es eset azzal egészül ki, hogy az étel mellé helyben készült, vízből, citromléből, és gyümölcsökből álló limonádét rendelnek, ebben az esetben 5% az áfa a teljes szolgáltatásra? 4) Előfordul, hogy cégek családi napjaira települünk ki, ott szintén helyben készül minden étel és szintén van leülési lehetőség, itt is evőeszközöket, széket és asztalt biztosítunk, ez a szolgáltatás 5%-os áfás? Ital itt is biztosított.
Céges rendezvényeken adott juttatás adója és áfája Cikk
A céges eseményeken, rendezvényeken, üzleti partnereknek, illetve a saját dolgozóknak juttatott étel és ital milyen kiadásnak számít, mennyi közterhet kell fizetni utánuk, levonható-e az áfa? Olvasói kérdésekre Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Jegyértékesítő portál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ügyfél jegyértékesítő portált működtet. A szervező a jegyértékesítő rendelkezésére bocsátja a jegyeket, amit a jegyértékesítő nettó 3 százalékkal olcsóbban kap meg, effektíve ez a 3 százalékos árrés a haszna. A 27 százalékos áfás rendezvényeknél nincs is gond. Minden esetben ráírják a számlára, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz. Viszont vannak olyan rendezvények, amelyekről 18 százalékos áfás számlát állít ki a szervező az áfatörvény alapján, mivel megfelelnek a hivatkozott rendeletnek. Ha a jegyértékesítő ugyanezt a rendezvényre szóló jegyet továbbértékesíti közvetített szolgáltatás keretében, akkor jogosult-e 18 százalékos áfával továbbszámlázni vagy 27 százalékos kulcsot kell alkalmaznia? Válaszát előre is köszönöm! Bereczky Réka
Belföldi rendezvény EU-n belüli továbbszámlázása Kérdés
Egy nemzetközi cégcsoport Magyarországi tagjaként idén ránk jutott a cégcsoport ifjú tehetségeinek szóló rendezvény megszervezése itt, Magyarországon. (Minden számlát mi fogadunk be és fizetünk ki.) A rendezvénnyel kapcsolatban felmerülő költségek: – szállás – étel, ital – meeting room bérlés – esti hajókázás. A rendezvény költségeit arányosan minden országnak (EU-s) továbbszámlázhatjuk. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: 1.) A továbbszámlázáskor a kimenő számláinkon milyen áfamérték kell, hogy szerepeljen? 2.) Ha a fenti szolgáltatásokat továbbszámlázzuk, akkor a bejövő számláim után az egyes meghatározott juttatások utáni 43,66 százalékos adóteher felmerül vagy sem? Válaszukat előre is köszönöm.
Rendezvényköltség elszámolása a civil szervezetnél Cikk
Kell-e a rendezvényt szervező egyesületnek a reprezentációs költség után szja-t és eho-t fizetnie? – kérdezte olvasónk. Magos Zoltánné adószakértő válaszolt.
Szakmai rendezvényhez rendezvényszervező cég igénybevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznú magánegyetemünk profiljába beletartozik a tudományos, szakmai konferenciák, előadások rendezése, szervezése. Egyes rendezvényeinkhez (nem fizetős rendezvényről van szó) étel- és italfogyasztás is tartozik, amelyhez rendezvényszervező cég szolgáltatását is igénybe szoktuk venni. A rendezvényszervező cég a számláján külön soron tünteti fel az étel- és italfogyasztás és a rendezvényszervezés (a vendéglátáshoz felhasznált bútorok, terítők, tálalóeszközök, a felszolgálók óradíja, kiszállítás stb.) tételeit. Helyesen járunk el akkor, ha csak a szűk értelemben vett üzleti vendéglátást (az elfogyasztott étel és ital számla szerinti értékét) tekintjük és könyveljük üzleti vendéglátásként, és csak ezen összeg után fizetjük meg a reprezentációs adóterheket (szja, eho)? Netán a számlán szereplő járulékos költségeket (tehát a bútorok és eszközök biztosítása, a felszolgálók óradíja...) is reprezentációnak kell könyvelnünk, és ugyanolyan adóteher illeti, mint az étel- és italfogyasztást? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel B.Gy.
Menetrend-módosítás és forgalomkorlátozás lesz rendezvények miatt Cikk
Több budapesti tömegközlekedési járat menetrendje is módosul a hétvégén rendezvények miatt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.
Így helyezhető ki rendezvényre a pénztárgép Cikk
Mi a teendő a pénztárgéppel, ha az azt használó vendéglátóhely az étterem üzemeltetése mellett kitelepülne egy rendezvényre is? Magos Zoltánné adószakértő válaszol.
Ezekre a helyszínekre mennek a NAV ellenőrei Cikk
A következő napokban a NAV munkatársai rendezvényeken és más helyszíneken ellenőrzik, hogy szabályos-e a foglalkoztatás, a számla- és nyugtaadás.
Pénztárgép használatára kötelezett-e? Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét kérném, a következőkben: kft. bolti kiskert folytat (lakberendezés) és természetesen a boltban pénztárgépet használ. Kitelepülnének rendezvényekre egyszer-egyszer, de az üzlet nyitva lenne ezeken a napokon is. A kérdésem az lenne, hogy kötelező-e új pénztárgépet beszerezni a rendezvényekre, vagy nyugtázhatnak is? Nagyon sürgős lenne a válasz! Köszönöm!