120 találat a(z) reklám cimkére
Szabálytalanul reklámozta személyi kölcsöneit a Raiffeisen Bank Cikk
Az MNB 11 millió forint fogyasztóvédelmi bírsággal sújtotta a Raiffeisen Bankot a személyi kölcsöneinek reklámozása során feltárt jogsértések miatt. A hitelintézet többször nem a jogszabályban előírt kölcsönösszeggel számítva tüntette fel a hitel lényeges feltételeit bemutató reprezentatív példát, s nem feltűnően jelenítette meg a hitelköltségeket összegző THM értékét – írja honlapján az MNB.
Céges naptár: üzleti ajándék vagy reklámhordozó? Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk minden évben céges logóval és adatokkal ellátott speditőr naptárt készített, melyet vevőink – elsősorban a cégek ügyintézői – kapnak meg. A naptárt 0 forinttal a cég számláján kiszámlázzuk, nyilvántartást vezetünk róla. A speditőr naptár osztásával célunk cégünk reklámozása, nem pedig a vevők megajándékozása. A naptár bruttó értéke 1000 forint alatt van. Kérdésünk: * Üzleti ajándékként kell-e a naptárt elszámolnunk? * Ha igen, akkor a beszerzést terhelő áfaösszeg levonható-e? * Ha üzleti ajándék, akkor a reklámhordozó utáni termékdíjat meg kell-e fizetünk? * Abban az esetben, hogyha egy vevőnek a naptáron kívül még küldünk ki üzleti ajándékot (például bor, bonbon), és a kettő értéke meghaladja az 5000 forintot, akkor az áfát levonásba helyezhetjük-e?
Közösségi szolgáltatás igénybevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi áfamentes egyéni vállalkozó a Facebook-on reklámoz, amiről számlát kap; a számla 0 százalék áfát tartalmaz. Közösségi adószámmal rendelkezik. Kérdésünk, hogy az áfabevallásban mely soron kell aszerepelnie a fenti számlának, illetve az A60-as bevallás mely soraiban kell feltüntetni? Fizetendő áfa keletkezik-e ez után a számla után, vagy a fizetendő sorban, illetve a levonató sorban is is szerepelnie kell ennek a tételnek – tehát fizetnie nem kell?
Vállalkozás-alvállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk reklámkampányok létrehozásával, kivitelezésével foglalkozik. Ehhez különböző helyszínekkel (például strandok, fitnessz termek stb.) szerződést kötünk, majd az ő helyszíneiket értékesítjük reklámcéllal ügyfeleinken (tehát például naptej posztert teszünk ki strandokon). Maguknak a reklámanyagoknak a gyártásához (például poszterek, szórólapok stb.) nyomdákat, a kihelyezésükhöz (kiragasztás, helyszínre szállítás stb.) logisztikai cégeket veszünk igénybe. Kérdés, hogy a nyomdák és logisztikai cégek alvállalkozóink-e? Az ügyfeleink (=naptejes) és a köztünk lévő szerződésbe belekerül, hogy alvállalkozót igénybe vehetünk. A nyomdákkal és logisztikai cégekkel nincs konkrét szerződésünk, a munkákat esetileg rendeljük meg tőlük (Megrendeléssel). Ez a tevékenység, mely szerint mi kampányt hozunk létre, ill. külső cégek közreműködését vesszük igénybe a megvalósításhoz, ez MINŐSÍTHETŐ-E A PTK. SZERINTI VÁLLALKOZÁSI SZERZŐDÉSES KAPCSOLATNAK, és így nálunk a hipa csökkenthető-e a nyomdai ill. a logisztikai költségekkel? Válaszát előre is köszönjük!
Reklámeszköz elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy számítástechnikai vállalkozás vásárolna egy siklóernyőt, mellyel versenyeken vennének részt, és reklámeszközként használnák. Ebben az esetben természetbeni juttatásnak minősül, hogy a dolgozó használja a sporteszközt, meg kell-e utána fizetni az adót, illetve ebben az esetben az áfa levonható-e? Reklámadófizetési kötelezettség terheli-e a vállalkozást? Köszönöm a segítségét. PK
Reklámadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy rendezvényszervezéssel foglalkozó cég a megrendelője megbízásából egy reklámozó cég által például moziban reklámoz bizonyos terméket. A rendezvényszervezőnek a reklámot közzétevő nyilatkozik, hogy nem terheli a reklámmal adófizetési kötelezettség. A rendezvényszervező pedig a továbbszámlázáskor például marketing szolgáltatást tüntet fel, hiszen több mindenből tevődik össze ezen megrendelése, amit a szerződés részletesen tartalmaz. Van-e bármiféle kötelezettsége, (jelentési, adófizetési, bevallási) ezen esetben a rendezvényszervező cégnek? Köszönöm
Reklámcélú ajándék Kérdés
Segítenétek egy kicsit? A következő a téma: nonprofit kft. egy rendezvény keretén belül, ahová belépődíjat szedett, a vendégek részére ajándékcsomagot adott (logójukkal ellátott méz), melynek egyedi értéke 1000 forint. Tekinthetem-e ezt az ajándékot az szja-törvény 1. sz. melléklet 8.14 pontja alá tartozó reklámcélú ajándéknak, vagy mindenképpen meg kell fizetni a repi adót utána? A rendezvény széles körben meg volt hirdetve, de nekem ott sántít, hogy belépő díjat szedtünk, tehát nem mindenki által elérhető, csak aki részt vett a rendezvényen. "8.14. * a kifizető, kifizetőnek nem minősülő külföldi személy által * a) üzletpolitikai (reklám) céllal magánszemélyek széles körében nyilvánosan meghirdetett kampány keretében, a juttatás feltételének - ha az nem vetélkedő, nem verseny és nem a szerencsejátékok szervezéséről szóló törvény hatálya alá tartozó sorsolás eredménye - megfelelő magánszemély számára adott b) visszatérítés vagy áru, szolgáltatás vásárlásához kapcsolódó más kedvezmény, ideértve, ha az - megjelenési formájától függetlenül - árura vagy szolgáltatásra váltható érték;"
A csekély mértékű reklámbevételt is be kell jelenteni Cikk
Százmillió forint alatti reklámbevételnél továbbra sem kell reklámadót fizetni, az adóhatóság honlapján megjelent nyomtatványt azonban ki kell tölteni, és május végéig benyújtani, különben az adózó akár el is veszítheti adómentességét – hívja fel a figyelmet a Mazars könyvvizsgáló és adótanácsadó cég.
Jogsértő reklám miatt megbírságolta a Telenort a GVH Cikk
Jogsértőnek ítélte Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Telenor Magyarország Zrt. (Telenor) összehasonlító reklámját, ezért 78 millió forintos bírságot szabott ki a vállalatra – közölte a GVH.
Egyre többször ismétlik a reklámokat a csatornák Cikk
Folytatódik a korábban megfigyelt tendencia, miszerint egyre kevesebb reklámot, egyre többször ismételnek a csatornák – derül ki a médiatanács 2017 második félévében közzétett, új reklámszpotokról szóló vizsgálatából.
Ezeket a hirdetéseket kitiltja oldalairól a Facebook Cikk
Megtiltja a kriptovaluta-hirdetéseket közösségi oldalain – jelentette be kedden a Facebook, új stratégiáját ismertetve.
54 millió forint bírságot szabtak ki jogsértő reklám miatt Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal a Milumil termékek jogsértő reklámozása miatt a Numil Hungary Tápszerkereskedelmi Kft.-re 54 millió forint, a Házi Gyermekorvosok Országos Érdekvédelmi Egyesületére pedig 500 ezer forint bírságot szabott ki – közölte a GVH az MTI-vel.
Üzletpolitikai célból adott reklámcélú ajándék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Következő kérdéssel kapcsolatban kérném állásfoglalását. Egyik ügyfelem mélygarázst üzemeltet. Decemberben kettő napig – üzletpolitikai célból – egy 3500 forint értékű, a cég logóját tartalmazó logikai játékot kapott mindenki, aki a garázs szolgáltatását igénybe vette. Ezt az ajándékot a garázsból való távozáskor, fizetés után adták oda a vendégeknek a cég dolgozói. Kérdésem az lenne, hogy a néhány nappal előre, a garázs több falán kihelyezett tájékoztató nyilvános meghirdetésnek minősül-e? Ezek alapján alkalmazhatjuk-e az szja-törvény 1. melléklet 8.14/a szakaszát, mely adómentesnek minősíti az ilyen jellegű, magánszemélyeknek juttatott reklámcélú ajándékot? Várom mielőbbi szíves válaszát. Tisztelettel és köszönettel: Havasi Györgyi
Céges naptár adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk készíttetett 200 darab tervező naptárt termékismertetőkkel, saját reklámmal, melyet néhány kiválasztott partnerünknek kívánunk TNT-vel (külön-külön csomagolva) eljuttatni még ebben az évben. Kérdésünk, hogy milyen adózási előírások vonatkoznak a naptár elkészíttetésére, csomagolására és kiszállíttatására? Válaszukat előre is köszönjük. Valasek László
Olyat reklámoztak, amit amúgy is kötelezettségük garantálni – tízmilliókat kell fizetniük Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint az Autocentrum AAA AUTO Kft. (AAA) tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott, hiszen úgy jelenítette meg a fogyasztók törvényes jogait reklámjaiban, mintha azok az AAA ajánlatának sajátosságai lennének. A GVH a jogsértésért mintegy 30 millió forint bírságot szabott ki az AAA-ra, és megtiltotta a jogsértő magatartás folytatását. A GVH határozatában egyetemleges felelősként nevesítette a cég anyavállalatát, az AAA Auto International a.s.-t.