1119 találat a(z) nyugdíjas cimkére
Nyugdíjasok kijelentése Kérdés
T. Szakértő! Az elektronikus sajtóban mindenütt azt olvasni, hogy ki kell jelenteni a nyugdíjas munkavállalókat. Hivatalos jogszabályt erre, vagy tájékoztatót a NAV-tól sehol nem találtam. Mi az igazság? Köszönettel: Jeszenszky Lászlóné
Kettős állampolgárú nyugdíjas munkaviszonyban 2019 Kérdés
Szerb-magyar állampolgár Szerbiában kapja a nyugdíjat, 3-4 éve magyar állampolgár, van magyar lakcíme is. Munkaviszonyban dolgozik magyar cégnél Magyarországon, a cég igényelte a taj számát is. Ki kell jelenteni a T1041 esen és megszűnik a biztosítása Magyarországon 2019-ben? Ha igen, milyen módon lesz biztosított Magyarországon, és kaphat korházi ellátást is ha történne vele valami?
Végkielégítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közjegyző köteles egyéni vállalkozását megszüntetni. A dolgozók végkielégítését szeretné majd megszüntetéskor kifizetni. Egyik dolgozó 2003-ban lépett be, 2018. 12. 30-án nyugdíjba ment, de mint nyugdíjas tovább dolgozik a vállalkozás megszűnésig (2019. év vége). Ebben az esetben a dolgozó jogosult-e a végkielégítésre vagy sem? Már nyugdíjas, de folyamatos a munkaviszonya. Vállalkozó döntésétől függhet a végkielégítés kifizetése? Köszönöm válaszát.
Nyugdíjas megbízási jogviszonyban 2019-ben Kérdés
Cégünk megbízási jogviszonyban foglalkoztat egy nyugdíjas, nyugdíjkorhatárt betöltött személyt. Kérem, erősítsék meg, hogy 2019-ben a megbízási jogviszonyban foglalkoztatott nyugdíjastól az szja mellett továbbra is nyugdíjjárulékot és 4 százalék természetbeni egészségbiztosítási járulékot kell levonni a járulékalapot képező jövedelemből.
Nyugdíjasok bejelentése 2019 Kérdés
T. Szakértő! A 2019. évben a nyugdíjas dolgozók már nem biztosítottak, milyen nyomtatványon jelenthetem be őket mint munkavállalókat, hogy jogosan dolgoznak a cégnél? Köszönettel: H. Zs.
Járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője öregségi nyugdíjas. 2018. december 31-éig társasvállalkozóként díjazásért látta el az ügyvezetői feladatokat. Január 1-jétől szeretnénk, ha az ügyvezetést mint társasvállalkozó díjazás nélkül látná el, és egyéb feladatainak elvégzését munkaviszonyban látná el. Nem titkoltan adóoptimalizálás miatt. Úgy gondoljuk társasvállalkozásra való tekintettel a 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot kell megfizetni. A munkaviszonyból származó jövedelme után pedig nincs járulékfizetés, sem levonás, kizárólag a 15 százalékos szja-levonás terheli. Kérném segítségüket, mi a konkrét követelmény arra vonatkozóan, hogy munkaviszonyban foglalkoztatható leszen a tagunk aki 94 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkezik. Köszönöm válaszukat . Tisztelettel : Tóth Zsuzsa
Nyugdíjas munkavállaló egészségbiztosítási ellátása Kérdés
Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr! Boldog Új Évet kívánok az Adózóna minden munkatársának! Saját jogú nyugdíjas vagyok, mellette munkaviszonyban dolgozom. Ki kell jelentenem magam a NAV-tól, ezzel tisztában vagyok. Azzal is, hogy a munkáltatónak ezután sem szociális hozzájárulást, sem szakképzési hozzájárulást nem kell fizetnie utánam. Egy dolog zavar csak: mind a kötelező továbbképzésen, mint egy mostani cikkben van egy mondat: "A saját jogú nyugdíjas személyre nem terjed ki a biztosítási kötelezettség". Ezt megelőzően kifejti a cikk írója: "Az Mt. szerinti munkaviszonyban álló személyt akkor is saját jogú nyugdíjasnak kell tekinteni, ha a nyugdíja folyósítása szünetel". Viszont ha nem munkaviszonyban, hanem megbízási jogviszonyban dolgozik, akkor fizetnie kell az egészségügyi hozzájárulást. Kérdés: mehetek-e nyugodtan orvoshoz, azaz biztosított vagyok-e? Ha viszont mint saját jogú nyugdíjas eddig is biztosított voltam, akkor miért kellett még a munkaviszony után is fizetnem a 10, 3, 4, 1,5 százalékot? Előre is köszönöm szíves válaszukat. Anderlik István Gyuláné
Tállai András szerint egyre több nyugdíjasnak éri meg dolgozni Cikk
Nem túl hosszú idő alatt akár meg is duplázódhat a nyugdíj mellett munkát vállalók létszáma – mondta a Magyar Időknek Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Nyugdíjas tulajdonos osztalék szochója Kérdés
A résztulajdonos, munkaviszonyban dolgozó saját jogú nyugdíjas osztalékot is felvesz a cégétől. Kell-e utána szochót fizetni, ha a bére eléri a minimálbér 24-szeresét?
Katás kkt.-ben nyugdíjas tag foglalkoztatása Kérdés
Dolgozhat-e kedvezményes munkaviszonyban kkt. tagja és ügyvezetője is egyben, úgy hogy csak szjat-t fizet? (2018-ban is munkaviszonyos volt.) Nem szeretnénk 25 ezer forintot fizetni.
Életbiztosítás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkavállalói részére kötött „whole life” életbiztosítást. 2017-ben a havi díj adómentes volt, 2018-ban egyes meghatározott juttatásként adózott. 2019-ben ezen biztosítás havi díjai jövedelemként adóznak. Ha ez a biztosítás nyugdíjas munkavállalóra vonatkozik (aki 2019-től nem minősül biztosítottnak), milyen adó-, illetve járulékvonzata lesz a kifizetett biztosítási díjnak? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.
Nyugdíjas foglalkoztatott bejelentése Kérdés
T.Szakértő! Be kell-e jelenteni 2019-től a nyugdíjas foglalkoztatottat?
Saját jogú nyugdíjas Kérdés
A hatályos jogszabályok alapján a munkaviszonyban álló nyugdíjas munkavállalókat ki kell jelenteni a T1041 nyomtatványon. Valójában nem szűnik meg a munkaviszonyuk, de ez hogyan érinti a 1808M 08-as lapon történő adatszolgáltatást, a biztosítás végét itt is be kell írni, mivel nem lesznek biztosítottak? Munkaviszonyuk viszont továbbra is fennáll, hogyan kell a jövedelmüket számfejteni? Várom szíves válaszukat! Köszönettel
NAV-tájékoztató a nyugdíjas munkavállalók tb-kötelezettségéről Cikk
A rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2018. évi CXV. törvény (Riasztv.) 27. paragrafusa módosította a saját jogú nyugdíjas munkavállalók társadalombiztosítási jogállására vonatkozó szabályokat.
Többes jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni járulékügyben. "A" Kft.-nek 4 tulajdonosa van, mind a 4 tag személyesen közreműködik. Társasági szerződés alapján 1 fő ügyvezető, képviselet önálló, munkaviszonyban (havi 300 ezer forintért). Másik tag kis vezető megbízásos jogviszonyban, képviselet önálló (havi 200 ezer forintért). Két tag műszerész munkaviszonyban (havi 180 ezer forintért) A járulékok a havi fizetésük után vannak megfizetve fizetve (10+8,5%)+ szocho+szakképzési hozzájárulás. "B" Kft.-nek kettő tulajdonosa van. Az egyik tulajdonos az "A" Kft. A másik tulajdonos nyugdíjas magánszemély, nem működik személyesen közre (7320 forintos járulékfizetéssel).. "B" Kft.-ben az ügyvezetést megbízásos jogviszonyban az "A" Kft. második tagja végzi, személyesen közreműködik (havi 100 ezer forintért). A járulékot (10+ 8,5%), plusz a szochót és a szakképzési hozzájárulást 100 ezer forint után megfizeti. 2019. 03. hótól, 64 évesen öregségi nyugdíjas lesz, mindkét kft.-ben továbbra is személyesen közreműködik. Milyen jogviszony lenne a legmegfelelőbb "A"-"B" Kft.-ben járulékfizetés szempontjából? Lehetne-e kiegészítő tevékenységet folytató tag mindkét vállalkozásban? Tisztelettel.