85 találat a(z) nyugdíjas munkavállaló cimkére
Kft. nyugdíjas tulajdonosa munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két tulajdonosa van, mindketten nyugdíjasok. Az egyik tulajdonos egyben az ügyvezető is. Kiegészítő tevékenységet folytat a kft.-ben és nem vesz fel jövedelmet, csak osztalékot. A másik tulajdonos eddig nem tevékenykedett a kft.-ben, csak osztalékot vett fel. 2019-ben szeretne heti 40 órás munkaviszonyban dolgozni a kft.-ben. Dolgozhat-e az Mt. szerinti munkaviszonyban? Milyen közterheket kell neki megfizetni és vonatkozik-e rá a kereseti korlát?
Nyugdíjas munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaságunk egyik alkalmazottja 2019. január 18-án kapott egy határozatot a Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztálytól, hogy "a nyugdíj folyósításának kezdete: 2018. november 26.". A bérnyilvántartásban 2018. november és december hónapban főállású alkalmazottként szerepelt (nem nyugdíjasként). Kérdésem az, hogy ebben az esetben visszamenőleg módosítani kell a novemberi és decemberi hónapokat (új munkaszerződés és új számfejtések)? Köszönettel. Bognárné
Nyugdíjas munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019. januártól életbe lépett új törvény alapján nem kell járulékot vonni és fizetni a nyugdíjasok után. Viszont nem tudtam pontosan értelmezni a törvényt. Mint munkaadónak, nekem ki kell jelentenem 19T1041 adatlapon a nyugdíjas munkavállalómat, vagy mit kell tennem, mehet folyamatosan a munkaviszony minden jelentés nélkül? Köszönöm szépen
Nyugdíjas munkavállaló – baleseti táppénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2019. évi törvényi változások értelmében saját jogú nyugdíjas munkavállaló baleseti táppénzre nem válik jogosulttá. Társaságunk építőipari tevékenységet végez, így van olyan nyugdíjas fizikai munkavállalónk, aki esetleg szenvedhet balesetet, így ő az új változások miatt ettől a lehetőségtől, hogy baleseti táppénzben részesüljön, elesik. Milyen lehetőség lenne arra vonatkozóan, hogy jogosult legyen baleseti táppénzre?
Tállai András szerint egyre több nyugdíjasnak éri meg dolgozni Cikk
Nem túl hosszú idő alatt akár meg is duplázódhat a nyugdíj mellett munkát vállalók létszáma – mondta a Magyar Időknek Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2019-től a nyugdíjas munkaviszonyban lévők be-, illetve kijelentése T 1041-en Kérdés
2019-től a nyugdíjas munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállalót be kell-e jelenteni a 1041-es nyomtatványon, illetve a már itt dolgozókat ki kell-e jelenteni 2018. 12. 31-ével? A jelenleg itt lévőknek nem szűnik meg a munkaviszonya, de ez hogy érinti, a 1808.M 08-as lapon a biztosítás végét itt is be kell írni, ha esetleg ki kell őket jelenteni, mivel nem lesznek biztosítottak, a munkaviszonyuk viszont továbbra is fennáll? Mi a teendő? Köszönettel: Pro-Help Kft.
2019-től a nyugdíjas munkaviszonyosok ki, illetve bejelentése Kérdés
2019-től a nyugdíjas munkaviszonyosok ki, illetve bejelentése T1041
Munkáltatói teher nyugdíjas munkavállaló esetén 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019-től az a hír volt, hogy a nyugdíjas munkavállaló a bére után fizet 15% személyi jövedelemadót, a munkáltatónak pedig nincsenek terhei. Nem egyértelmű ez, mivel a hírek szerint a munkáltatónak nem kell szakképzési hozzájárulást fizetni, de arról nincs információm, hogy egyebet sem? Most akkor hogyan fogadták el ezt a törvényt? Köszönöm válaszukat.
Nyugdíjas munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! A problémám az alábbi. Van egy munkavállalónk, aki 2018.02.22-ével elmehetett volna nyugdíjba, de nem tette. Az új törvényi szabályozás miatt most kérte a nyugdíja folyósítását, 2018.07.26-tól. Mivel Romániából kötözött át 1990-ben, ezért azt mondták neki, hogy kb. 6-8 hónap lesz, mire megkapja a határozatot. A kérdésem az lenne, hogy ő mikortól minősül nyugdíjasnak? Mennyi járulékot vonjak most tőle? Amennyiben 2019-ben megkapja a 2018.07.26-ától hatályos nyugdíjazását, akkor önellenőriznem kell a 08-as bevallásokat? Segítségét előre is köszönöm. Tisztelettel: Ujjné
Nyugdíjas munkavállalók: erre számíthatnak jövőre Cikk
A jövő évi társadalombiztosítási kötelezettségekkel összefüggő változások egyik váratlan újdonsága lesz, hogy a munkaviszonyban álló nyugdíjas munkavállalóra nem terjed ki a biztosítás, amennyiben az országgyűlés elfogadja az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról, valamint a bevándorlási különadóról szóló T/625. számú törvényjavaslat ide vágó (146., 149., 151.) szakaszait.
Letiltás nyugdíjasnál Kérdés
Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! A 2017. 02. 12-én megjelent kérdéshez kapcsolódóan feltett kérdésemre 2017. 02. 13-án kaptam választ: http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_13_Letiltas_nyugdijasnal_fwv#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice. Szeretném, ha még pontosítanánk. Azt írja válaszában, hogy úgy gondolta, 1 letiltás esetén 33%-ot von a nyugdíjigazgatóság és 17%-ot a munkáltató, összesen 50%-ot. Ha ezt a gondolatmenetet követem, akkor abban az esetben, ha a munkáltatónak több letiltása is van, 50%-ig von a nyugdíjigazgatóság és 0%-ot a munkáltató? Felsorolt még végrehajtóirodák által követett gyakorlat alapján példákat, bár úgy gondolom, nem a gyakorlat lenne az irányadó, hanem hogy mit ír elő a jogszabály, de ha jól értelmezem, a Vht. arra a kombinációra nem tér ki, hogy valaki nyugdíjas és munkavállaló is egyben, csak külön-külön kezeli azt, ezért marad a gyakorlat. A mi esetünkben a nyugdíjas munkavállalónknak 7 letiltása van. Nem áll rendelkezésünkre a Nyugdíjfolyósítási Igazgatóságtól semmilyen információ arra vonatkozóan, hogy ők melyik letiltásból mennyit vonnak, csak a végrehajtótól egy szóbeli kérés, hogy a munkáltató 50%-ot vonjon, mégpedig úgy, hogy a sorban első letiltásból 33%-ot, az azt követőből pedig 17%-ot. A fentiek alapján tehát követnem kell a végrehajtó által kérteket, hogy a munkabérből is vonjak 50%-ot, s akkor az egy letiltásoshoz hasonló 33-33%-os levonással megegyezően, helyes az 50-50%? Köszönöm! Bodor Mária
Nyugdíjas munkavállaló utazási költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött nyugdíjas munkavállaló házaspár kaphat-e utazási költségtérítést (9 Ft/km-t), ha a törvényi feltétel fennáll. Kaphatnak-e mindketten költségtérítést, ha egy személyautóval utaznak. A cég hivatkozhat-e arra, hogy ők térítés nélkül utazhatnak. Várom válaszát, köszönettel: Stigrád Andrásné Haladó Bt.
Felmondás nyugdíjasnak: így döntött a Kúria Cikk
Indoklás nélkül mondott fel a munkáltató egy egy nyugdíjas munkavállalónak, aki pert indított, amelyben a Kúria mondta ki a végső szót.
Nyugdíjas munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése Kérdés
Érdeklődöm, hogy a nyugdíjas munkavállaló munkaviszonyát milyen módon lehet megszüntetni? Jár-e felmondási idő vagy végkielégítés a munkaviszony megszűnésekor?
Béren kívüli juttatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben szeretném a segítségét kérni: 1. Megbízási díjas és választott tisztségviselő, aki nem társas vállalkozó, illetve társas vállalkozásnak nem személyesen közreműködő tagja, béren kívüli juttatás (cafetéria) részére adható-e? 2. Az Szja tv. 70. §-a szerint a nyugdíjban részesülő magánszemély, aki a nyugdíjazást megelőzően a munkáltatónál dolgozott, milyen jogcímen kaphat béren kívüli juttatást? Célunk az, hogy a nyugdíjas munkavállalónak ezáltal ne keletkezzen adóköteles jövedelme. Segítségét előre is köszönöm!