15 találat a(z) munkavállalási engedély cimkére

Harmadik országbeli munkavállaló Magyarországról külföldre szökik: mit kell tennie a munkáltatónak? Cikk

Magyar munkáltatóhoz két évre szóló munkavállalási engedéllyel, munkaszerződéssel, az ide érvényes tartózkodásihely-igazolással rendelkező harmadik országbeli (mianmari) személy Németországba szökik. Minden következmény nélkül vállalhat ott munkát? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Harmadik országbeli Magyarországra szóló munkavállalási engedéllyel Kérdés

EU-tagállambeli nyugdíjas munkavállaló távmunkavégzése Magyarországon Kérdés

Külföldi munkavállalás Kérdés

Menekült munkavállaló foglalkoztatása II. Kérdés

Engedély nélkül vállalhatnak munkát, 3 hónapig segélyt kapnak Csehországban az ukrán menekültek Cikk

Február végén, az Ukrajna elleni orosz támadás kezdetén, a migrációs hullám megindulása előtt, összesen 714 529 külföldi állampolgár dolgozott a 10,7 milliós Csehországban – írja a Právo című országos prágai napilap a munkaügyi és népjóléti minisztérium statisztikai kimutatásaira hivatkozva.

Külföldi munkavállaló áttelepülési költségeinek megtérítése Kérdés

Ukrán gépjármű Magyarországon Kérdés

Orosz állampolgár megbízási jogviszonya Kérdés

Orosz állampolgár egy magyarországi céggel megbízási szerződést köt, Budapesten végzendő feladatellátással. Milyen adó- és járulékvonzata van ennek a jogviszonynak a megbízóra és a megbízottra vonatkozóan? Kell-e valamilyen hatósági engedély a megbízottnak a magyarországi munkavégzéshez?

Külföldi állampolgár munkavállalása Kérdés

A kft. szír állampolgárt szeretne munkavállalóként alkalmazni, akinek már van érvényes munkavállalási engedélye Magyarországon. Kell-e új engedélyt kérnie az adott munkáltatóra? Köszönettel: Szabó Tamásné ügyintéző

Harmadik ország állampolgárságával rendelkező ügyvezető biztosítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérnénk az állásfoglalását. Van egy márciusban alakult magyar kft., amelynek az ügyvezetője egy harmadik ország állampolgára. Az ügyvezetőnek még nincs munkavállalási engedélye és nincs másik biztosítási jogviszonya Magyarországon. Ideiglenes tartózkodási engedéllyel rendelkezik pillanatnyilag, melyen szerepel a szálláshelye címe. Az ügyvezetőséget munkaviszony keretében fogja ellátni. Mikortól lehet bejelenteni a munkajogviszonyát (van-e erre megkötés a munkavállalási engedély hiányából vagy bármi másból adódóan)? Szükséges-e a munkavállalási engedély az ügyvezető bejelentéséhez? Ha igen, akkor addig milyen jogviszonyban jelenthető be, vagy kell-e bejelenteni? Kell-e Magyarországon tb-t fizetnie, és milyen esetekben mentesülhet? Válaszát előre is köszönjük.

Munkavállalási engedély cégváltásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy albán állampolgár munkavállalási tartózkodási engedéllyel cég tagja, ügyvezetője volt. Alapított egy másik céget, amiben szintén tag-ügyvezető, és az előző cégből kilépett 04.30-ával. Ebben az esetben 05.01-ével be kell-e jelentenem társas vállalkozóként az új cégbe, és ettől a naptól már kötelezett-e a minimum járulékfizetésre, vagy csak ha meg lesz az új tartózkodási engedélye, ami az újonnan alapított cégre szól? Ha csak a tartózkodási engedélyt követően kell bejelentenem, akkor addig semmilyen járulékfizetési kötelezettsége nincs?

Külföldön megfizetett adó beszámítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy belföldön bejegyzett kft., amelynek egyes megbízásai külföldi munkavégzésre szólnak. Vietnámban van projektmunka, amit a vállalkozás Vietnámban is végez. Már korábban is végzett munkát külföldön a cég, de az érintett országok nem voltak vízumengedélyesek. Vietnámban csak munkavállalási engedéllyel lehet ezt a vállalkozási tevékenységet elvégezni. Ezért egy reprezentációs irodát hozott létre a cég Vietnámban, és a cég alapítói, képviselői megfelelő bér után adót kötelesek megfizetni, mert enélkül nem tartózkodhatnak kint. Tehát a megélhetésüket biztosító jövedelem után adót kell fizetniük. A cég vezetője a reprezentációs iroda vezetője (EGT-ben biztosított), a cég alkalmazottja pedig Magyarországon is megfizeti a bejelentett jövedelme után a szükséges járulékokat. A kérdésem az, hogy a Vietnámban megfizetett adót el lehet-e a cég költségei között számolni, és jár-e valami elszámolható kedvezménnyel (1629-es 14. sor?)? Az egyéni szja-bevallásoknál hol kell szerepeltetni, illetve kell-e szerepeltetni ezt az így megfizetett adót, amihez nem társul ténylegesen megszerzett jövedelem, mert csak az adóbefizetést kérik számon, és a cég munkavállalóit nem jelentik be (a cégben, a kft.-ben, vállalkozóként végzik a munkát)? Köszönöm válaszát!

Orosz állampolgár munkaviszony keretében ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kell-e rendelkezzen munkavállalási engedéllyel orosz állampolgár ügyvezető – aki egyben a kft. tagja is – ahhoz, hogy ügyvezetői feladatokat láthasson el? A társasági szerződésben rögzítve lett, hogy munkaviszony keretében látja a személyes közreműködést igénylő feladatokat. Köszönettel.

Sorompó a bevándorlók előtt Cikk

Korlátozná a kormány a Magyarországon foglalkoztató harmadik országbeliek (nem uniós állampolgárok) számát – derül ki egy NGM rendelet tervezetéből.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink