375 találat a(z) munka cimkére

Munkaidőkeret (bérlapon való megjelenés) Kérdés

Cégünk négyhavi munkaidő keretben foglalkoztatja munkavállalóit. Bérezésük: havibér + forgalmi jutalék (teljesítménybér) kombinációja. Jól alkalmazzuk-e a következőket: az óranyilvántartóból kitűnik, hogy melyik napon hány órát dolgozott a munkavállalónk. Például februárban nem a kötelező 160 órát, hanem ennél többet, 180 órát dolgozott. Mivel négyhavi munkaidő keretben dolgoznak, akkor is csak a havibérét kapja meg + teljesítménybérét számoljuk el részére. Abban az esetben is megkapja a teljes havibérét, ha például nem dolgozza le az adott hónapban a kötelező munkaóra számot. Ha nem jól gondolom, akkor ebben az esetben hogyan kell számítani a havi alapbért. A keretzárás végén kiderül, hogy kell-e fizetnünk túlórát avagy sem. A bérlapon mindig csak az adott havi kötelező óraszám jelenik meg, nem pedig a ténylegesen ledolgozott például a alapján a 180 óra. (Hiszen a munkaidőkeretet azért alkalmazza cégünk, hogy egyszerűbb legyen nyilvántartani és dokumentálni.) A munkaidőkeretnek ez lenne a lényege, vagy nem?

Bérpótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő!Egy cég alkalmazottjának beosztása a következő: egyik héten 06.00 - 14.00 óráig, másik héten 14.00 - 22.00 óráig tart a munkaideje, hétvégén nem dolgozik. Jár-e neki a délutáni munkavégzés estében a 30 százalék bérpótlék? Válaszát köszönöm!

Ezek a munkaügyi ellenőrzések 2013-as irányelvei Cikk

Célszerű tanulmányozni a Nemzeti Munkaügyi Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Igazgatóságának 2013. évi országos hatósági ellenőrzési tervét, amelyet a hatóság 2013. január 9-én tett közzé a honlapján. Az irányelvek ebben az évben is lefektetik az ellenőrzések során vizsgálandó főbb munkaügyi jogintézményeket, az ellenőrzésekkel érintett időszakokat és azokat a szakmákat, amelyeknek a hatóság kitüntetett figyelmet kíván szentelni, hívja fel a figyelmet a Deloitte hírlevele..

A kkt. tagjának ügyvezetői munkaviszonya Kérdés

Kérdésem arra vonatkozik, hogy a Kkt tagja és egyben ügyvezetője is, taggyűlési határozat alapján elláthatja e munkaviszonyban a vezetői feladatokat, vagy csak akkor, ha a társasági szerződésben ez szerepel? Társasvállalkozóként ugyanis magasabb a járulékfizetési kötelezettsége.

A versenytilalmi megállapodás buktatói Cikk

A versenytilalmi megállapodás megkötése a munkavállaló részére veszélyeket is hordoz, a megkötés előtt tisztázni kell , hogy nincs-e értelmezési probléma a felek között.

Egy jogszabály változás miatt sokat bukhat, aki februárban megy szabadságra! Cikk

Egy új szabály miatt akár tízezreket is bukhat, aki rövid hónapban megy szabadságra, cserébe egy hosszú hónapban kivett szabadság pluszpénzt hozhat. Pórul járhatnak a februári síelők: több ezer, sőt, akár pár tízezer forinttal is kevesebb bért kapnak ugyanis, mint ahogy megszokták, köszönhetően az új munka törvénykönyvének most januártól életbe lépett módosulása miatt, írja a biztositasszemle.hu.

Határozott idejű munkaszerződés felmondása Kérdés

Egy munkavállalónak már évek óta fél éves- éves határozott idejű szerződést adnak (kb. 3-4 éve). Mivel nincs más választása ezeket mind aláírja. Viszont most lenne lehetősége, egy olyan helyen dolgozni, ahol határozatlan idejű szerződése lenne, és magasabb bére. Hogyan mondhatja fel a szerződését? Mivel tudja indokolni?

Több száz munkahelyet várnak a szabad vállalkozási zónától Nógrád megyében Cikk

Várhatóan több száz új munkahely létrehozását segíti elő a Nógrád megyei salgótarjáni, bátonyterenyei és szécsényi kistérséget érintő szabad vállalkozási zóna - mondta a Nógrád megyei önkormányzat fideszes elnöke hétfőn Salgótarjánban.

Megszakítás nélküli munkarend 2013 Kérdés

Abban kérném a segítségét, hogy 2013-tól életbe lépő új Mt. szerint hogy kell számolnunk a megszakítás nélküli munkarendben foglalkoztatott munkavállalók munkaszüneti napon rendes munkaidőben történő munkanapját. Eddig arra a napra a rendes napi béren felül 20 százalékkal növelt távolléti díjat kellett számolni. Az új Mt. részletezi a távolléti díj fizetési kötelezettséget, de erre nem tér ki. Ezek szerint akkor 100% bérpótlék jár még a rendes munkabéren + pótlékon felül? Köszönöm a válaszát.

Masszázsszalon nyitásához kapcsolódó feltételek Kérdés

Masszázs szalon nyitásával kapcsolatos tudnivalókról ésfeltételekről érdeklődnék. Kizárólag szolgáltatás alapú lesza tevékenység, tehát kereskedelmi termékek árusítása nem lesz.1. Kell-e működési engedély? Ha igen, ennek mi a folyamata és költsége?2. ANTSZ felé van bejelentési kötelezettség? Ha igen, ennek mi afolyamata és költsége?3. Milyen egyéb feltételei vannak a szalon működésének(berendezés, kellékek, felszerelés, stb.) és azt hol találom?4. Kell-e képzettség a masszőzöknek?5. Milyen formában lehetne a masszőzöket alkalmazni (alkalmazottvagy egyéni vállalkozó)?

Mikortól jár pótszabadság a szülőknek? Cikk

A gyermekek után járó pótszabadság mikortól jár mindkét szülőnek? Olvasói kérdésre dr. Hajdú-Dudás Mária munkajogász válaszol.

Bedolgozói jogviszony új szabályai Kérdés

Bedolgozói jogviszony július 1-től változott, most ez kizárólag munkaviszonyban végezhető és ezzel együtt jár szabadság, és minimálbért is kell fizetni? Akkor is ha egy adott hónapban nem végez munkát a bedolgozó?

Gyesről visszatérő foglalkoztatás Kérdés

Lenne egy Gyesről visszatérő munkavállalónk, aki csak részmunkaidőben tudna dolgozni. Úgy tudom, hogy ezt a munkáltatónak kötelessége engedélyezni, de mi a teendő akkor, ha mi csak teljes munkaidőben tudnánk alkalmazni? Ha valamilyen módon meg tudjuk oldani a részmunkaidős foglalkoztatást akkor a bent lévő szabadságát már a részmunkaidős munkabérével kell elszámolni vagy a teljes munkaidőssel?Amennyiben a munkavállaló nem tudja elfogadni a teljes munkaidős állást és a munkaadó a részmunkaidőst ebben az esetben fel kell mondani neki?Valamint szeretném tudni, hogy miután jár neki a 30 napos felmondási védelem, csak utána tudunk felmondani és kifizetni neki ami részére jár. Lehetőség van-e esetleg a munkavállalónak is elutasítani a felajánlott munkakört és időt? - ekkor mi a megoldás

Munkaközi szünet Kérdés

Tisztelt Szakértő!Mi a 6 óránál többet dolgozó munkavállalónknak a 20 perc helyett 30 perc szünetet biztosítunk, amit fél12 és fél 1 között kell kivenni, aki 9 órát meghaladja annak kétszer 30 percet biztosítunk, ez áll a munkáltató utasításba, a kérdésem az lenne, hogy ezt minden dolgozó aláírta, ez megfelel megállapodásnak, vagy mindenkivel egyesével kell egy megállapodást kötni, hogy az első munkaközi szünetet 30 percre emeljük, aki meg kilenc óránál többet dolgozik, annak kétszer 30 percre? Az első szünetet úgy veszik ki, hogy legalább 3 óra eltelik és a legfeljebb 6 óra munkavégzést követő korlátot is tartjuk, azért lett fél 12 és fél 1 között, így az étkezést megtudják oldani, illetve amit akarnak. Ha a munkáltatói utasítást mindenki aláírta, akkor azt lehet megállapodásnak tekinteni vagy egyesével kell megkötni a megállapodást? Nálunk kollektív szerződés nincs. Előre is köszönöm a válaszát!

Kapcsolt munkakör bejelentése és bevallása Kérdés

T Cím! Felvennék egy alkalmazottat napi 8 órás foglakoztatással, egy munkaszerződéssel, és jogviszonnyal de kettő munkakör betöltésére, mondjuk 4 órában titkárnő, 4 órában munkaügyes. Fontos, hogy ez le legyen adminisztrálva! Hogy szerepeltessem egy személy kettő munkakörét 12T1041 es bejelentőn és a 1208M bevallásokon??Előre is köszönömEngel Péter

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink