74 találat a(z) leltár cimkére

A leltárkészítés buktatói az adóhivatal szerint Cikk

Az ellenőrzések során egyre többször tapasztalja az adóhivatal, hogy a társaságok leltározási tevékenysége nem teljeskörű. Rendszeresen előfordul, hogy revízióra csak a tárgyi eszközökhöz kapcsolódó leltárakat adják át, más mérlegsorokhoz kapcsolódó leltárral az adózók nem rendelkeznek – írja honlapján a NAV.

Új lehetőség: egyéni vállalkozóból kft. – Feltételek és teendők Cikk

2019. július 23-án kihirdették az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2019. évi LXXIII. törvényt (Mód tv.), amely az egyéni vállalkozó által alapított kft.-t érintően módosítja a számvitelről szóló, illetve a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény egyes előírásait.

Ki nem vezetett tárgyi eszköz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mi a teendő akkor, ha a nyilvántartásokból nem került kivezetésre egy 2 évvel ezelőtti értékesített tárgyi eszköz, tévesen szerepel a leltárban is, és értékcsökkenést is számoltak rá?

Saját termelésű készletek leltározása a mezőgazdaságban Kérdés

Elfogadható-e az a mezőgazdasági üzemekben tapasztalható gyakorlat, hogy a saját termelésű késztermékeket betakarítás előtt, általában július első hetében leltározzák (legalacsonyabb készlet)? Természetesen a készletekről mennyiségi és értékbeni nyilvántartást vezetnek, a fordulónapi készletértéket utókalkulált szükített önköltségen állapítják meg (KÉK).

Postabélyeg számviteli nyilvántartása Kérdés

Társaságunk év közben postabélyegeket vásárolt, melyeket folyamatosan használt fel év közben a kiküldendő postai küldeményeken. Év végére az év közben megvásárolt bélyegekből megmaradt pár bélyeg, melyekről mennyiségi és értékbeni leltárt vettünk fel. A bélyegek vásárlásakor a teljes vételár a postai számla alapján elszámolásra került postaköltségként. Az év végi leltár alapján kell-e a korábban elszámolt postaköltséget csökkenteni a megmaradt bélyegek értékével és a pénzeszközök közé (például csekk) fel kell-e venni a megmaradt bélyegek értékét?

Leltárfelvétel a mérlegfordulónaptól eltérő időben Cikk

Mezőgazdasági kft. a készleteiről folyamatos mennyiségi (és értékbeni) nyilvántartást vezet. Megfelel-e a számviteli törvénynek az a gyakorlat, hogy kétévente veszi fel tételes leltározással az árukészletét, de nyáron, amikor legkisebb a készletállománya? Ha ez lehetséges, akkor kire vonatkozik a mérlegfordulónapot megelőző utolsó és az azt követő első negyedéves leltározási lehetőség? – kérdezte olvasónk. Kneitner Lea okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő válaszolt.

Számviteli szabálytalanságok a Nemzeti Kereskedőháznál és a HM EI Zrt.-nél Cikk

Szabálytalanságokat tárt fel az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a pénzügyi-számviteli feladatok ellátásában és a vagyongazdálkodásban a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) és a Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő (HM EI) Zrt. ellenőrzése során – közölte az ÁSZ.

Leltáreltérés Kérdés

Társaságunknál a leltározáskor derült ki, hogy egy alapanyag kétszer lett bevételezve. A leltár lezárásakor a program bizonylatokat állít ki, amelyek a leltáreltéréseket korrigálják. A kétszeres bevételezés sajnos a lezárást követően derült ki, ezért a program leltárhiányként kezelte. Úgy gondolom, hogy ezt a tételt nem minősíthetjük leltárhiánynak. Hogyan kell könyvelnem ezt az eltérést? Köszönettel

Értékhelyesbítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy volt autóbontó, amely anno' régen "gyűjtött" alkatrészeket nevetséges áron tartja nyilván, mert 30 évvel ezelőtt bontott – nevesítem – fényszóró 2000 forinton szerepel a leltárban. Jelenlegi piaci értéke 12 000 forint . Ezeket a piacon értékes alkatrészeket szeretnénk felértékelni. Jelenleg a saját tőke a jegyzett tőke alá csökkent Ezzel a "készletnöveléssel" megoldom ezt a problémát is! Értékhelyesbítésből szeretnék készletet növelni. A számviteli törvény 39. §-a értelmében "Az értékhelyesbítés értékelési tartaléka és az értékhelyesbítés, valamint a valós értékelés értékelési tartaléka és az értékelési különbözet kizárólag egymással szemben azonos összegben változhat." Kérdésem: a leltárkészletem növekedésének mi a kontírozása? Törvény engedi-e, lehetséges-e? Üdvözlettel.

Leltár Kérdés

Tisztelt Szakértő! A számviteli törvény 69. § (1) bekezdése előírja, hogy a beszámoló elkészítéséhez, a mérleg tételeinek alátámasztásához olyan leltárt kell összeállítani, amely tételesen, ellenőrizhető módon tartalmazza a vállalkozónak a mérleg fordulónapján meglévő eszközeit és forrásait mennyiségben és értékben. A kérdésem az lenne, hogy ezt a leltárt milyen részletezettséggel szükséges elkészíteni? Például elég egy sorban a vevők összesen, egy sorban a szállítók összesen, vagy név szerinti részletezettségben kell felsorolni a vevőket, szállítókat? Válaszát előre is köszönöm!

Leltárkészítés, ha egyéni vállalkozó egyéni céggé alakulna Cikk

Egyéni vállalkozó egyéni céggé alakulna, mit és hogyan kell szerepeltetnie a leltárban? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.

Egyéni vállalkozó és egyéni cég leltára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó alapított egyéni céget. A leltár összeállításával kapcsolatban lennének kérdéseim. Az összeállítandó leltárba szerepelni fognak az egyéni vállakozó eszközei? Tárgyi eszközök, vevő követelésre gondolok és egyéb kintlévőségre, ha van neki? Szeretné az összes eszközét az egyéni cégbe átvinni nyilvántartási értéken, tehát hogy adófizetés ne keletkezzen ebből. Az egyéni vállalkozás által kiállított számlákat amiket nem fizettek még ki, bekönyveltük bevételként. Igy keletkezett vevő és a másik oldalon szállító is. Ha mindezeket felvisszük a leltárba, akkor a különbözet, ami igy keletkezik lekötött tartalékba kerül? Ezt be kell-e adni a cégbíróságra?

Egyéni vállalkozó év végi készlete Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a pénztárkönyvbe be kell-e vinni az év végén elkészített alapanyag leltár értékét (vállalkozói jövedelem hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó esetén)? Ha igen, akkor hogyan? Következő évben ezzel a készletértékkel mi a teendő? A személyi jövedelem bevallásban a 13-03 49. során az éves beszerzési költséget csökkenteni kell a leltár értékével? Ha az egyéni vállalkozó kivétet nem számolt el (nem fizetett maga után 15 százalék szja-t), de a kötelező járulékokat megfizette maga után, akkor ezek elszámolt költségnek minősülnek? Válaszát előre is köszönöm!

Bérletiltás leltárhiány miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni, ügyfelemnél leltározáskor derült ki, hogy eladói jelentős leltárhiányt produkáltak, szerződésükben aláírták az elfogadó nyilatkozatot a leltárfelelősségről. Kérdésem lenne, hogy bérükből maximum 33 százalékig letiltható-e ezen megállapodás alapján a kártérítés vagy van szükség egyéb eljárásra? Köszönettel, Sárköziné Annamária

Fellelt tárgyi eszköz könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy egy vállalkozásnál az év végi leltározás alkalmával fellelt tárgyi eszközöket hogyan kell könyvelni. Ha jól gondolom, akkor egyéb bevételként kell a tárgyi eszközökkel szemben könyvelni, majd elhatárolni a bevétellel szemben és értékcsökkenés-arányosan feloldani az elhatárolást az egyéb bevétellel szemben. Előre is köszönöm a válaszát. Tisztelettel: Gulácsiné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink