110 találat a(z) kontírozás cimkére

Vevőszámla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Időrendben meddig lehet sztornírozni a tévesen kiállított vevői számlákat? Vevői számlák kontírozása: a számlázó program és a főkönyvi könyvelési program között van adatátadási lehetőség, ilyen esetben a számlára fel kell-e tüntetni a kontírszámokat? Segítségét köszönöm, Ildi

Telefonszámla kontírozása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem kontírozza ki nekem a következő telefonszámlát: Számlázási időszak: 2016.11.22-2016.12.21. Számla kelte: 2016: 2016.12.22 Fiz. hat. idő: 2017.01.07 (telj. időpont) Ft Ft Ft Távközl. szolg. díja: 7557 2040 9597 Mobilvásárlás: 165 45 210 Köszönöm a válaszát.

Osztalék-előírás 100 százalékos céges tulajdonlás esetén Kérdés

Kedves Szakértők! Szeretném kérni a véleményüket, hogy jól könyveljük-e az alábbi esetet. Adott egy kft., amelynek 100 százalékos tulajdonosa egy másik kft. Osztalékot hagytak jóvá a korábbi években is. Most is majd jóvá lesz hagyva (ha minden jól megy) 2017. április 30-án (osztalék jóváhagyásának a napja). 1/ a cég lekönyveli a jóváhagyás napján, azaz 2017. április 30-án az alábbiak szerint: T413-K479. 2/ a tulajdonos cég a mérlegét 2017. május 10-én fogadja el, akkor könyveli le az 1-es pont szerint általa elfogadott osztalékot az alábbiak szerint: T36..?-K971 (kapott, járó osztalék) 3/ ha utal a "leány", akkor nála: T479-K384; míg az anyacégnél: T384-K36. tétel kerül könyvelésre. A kérdésem az, hogy egy jelenleg átvett könyvelésnél nyitó tételben (nem kevés, több száz millió forint) a T391-en csücsül a még meg nem kapott osztalék. Mi a helyes? Az, ha a kapott (járó) osztalékot az anyacégnél Egyéb követelésként, vagy Aktív időbeli elhatárolásként kell könyvelni? Több fórumon én a 391-et találtam, de szerintem egyéb követelés. Több szakértő is (köztük a SALDO) az egyéb követelést adta meg válaszként. Ha lehet, akkor a válasznál esetleg a számviteli törvény erre vonatkozó paragrafusát is kérem adják meg. Várom megtisztelő válaszát! Ui.: Ha nem jó a 391-es számla, akkor mit tudok tenni vele? Csak simán tegyem át 36-ra (ezen belül nem tudom, hogy pontosan hova kellene)?

Kontírozás Kérdés

Kérem szíves segítségüket a szállítói engedményezés helyes kontírozásában!

Főkönyvi kontírozás feltüntetése a számlán Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy a magyar számviteli szabályok szerint szükséges-e feltüntetni a főkönyvi kontírozást a számlán vagy már nem szükséges? Ha igen, akkor kérném, hogy írja meg részemre az ezzel kapcsolatos törvényi vonatkozást. Köszönöm!

Készlet-, leltárhiány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném segítségét. Termelő vállalat adminisztrációs hibából eredő leltárhiányt tárt fel. Leltározási szabályzat szerint év közben a vásárolt, és a saját termelésű készletekről folyamatos mennyiségi és értékbeli nyilvántartást vezet. Számviteli törvény, társaságiadó-törvény és az áfatörvény hatálya alá tartozik, kizárólag adólevonásra jogosító tevékenységet folytat. Állásfoglalását kérem a leltárhiány számviteli elszámolásával kapcsolatban (kontírozás), társaságiadó-törvény szerinti megítélésében, esetleges áfakérdés kezelésével kapcsolatban. A leltározásról/hiányról készült jegyzőkönyvben milyen konkrét körülményekre kell kitérni? Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.

Tőketartalék könyvelése mind a két félnél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott "A" Kft., amely "B" Kft.-ben szerez tulajdoni részesedést: 1800 e Ft jegyzett tőke lesz, 1200 e Ft pedig tőketartalékba kerül, a társasági szerződés szerint. A kontírozási tételekre lenne szükségem mind "A", mind "B" Kft. esetében. Köszönettel.

Árumintának szánt termék beszerzésének, átadásának menete, pontos könyvelése tételesen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiaknak kérném segítségét, pontos levezetését, könyvelését: Árubeszerzés mintadarabként történő továbbadás céljából cégek között. Beszerzés könyvelése, átadás, kivezetés kontírozása, szükséges iratok, adózási szabályok levezetése. Nyilvántartási szabályok stb. Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.

Elektronikus számla kinyomtatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem a hozzáértésüket, állásfoglalásukat. Adott egy gazdasági kft., amely igénybe veszi a könyvelési szolgáltatásunkat, és a számlázz.hu rendszerén keresztül állítja ki a kimenő számláit. A kérdésem – mivel nem találjuk a közös nevezőt – hogy a könyvelés felé ki kell-e nyomtatni a fent nevezett program által elkészített kimenő számlákat (ez egy elektronikus számla)? A kft.-nek több bevételi forrása is van, melyeket külön kell kontúrozni a 911-es tétel alá bontva, ebben az esetben – mivel a társaság számla készítéskor fogja ezt a lépést megtenni –, az ellenőrzését hogyan a legcélszerűbb elvégezni, amennyiben nem nyomtatják ki a kért kimenő számlát? Továbbá kié a felelősség, ha esetlegesen tényleg nem helyesen kerül kontírozunk? Gyors válaszukat nagyon köszönöm! Üdvözlettel: Bereczki Judit Edina

Kaució (amit vissza kell fizetni) könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy kauciót kértünk, a szerződés szerinti összeg 6,2 millió forint, bankon keresztül ki is lett egyenlítve, áfamentes, mert vissza kell fizetni. Kérdésem, hogy hogyan kontírozunk szerződés szerint, és kiegyenlítéskor? Sürgős válaszukat szeretném kérni.

Önkéntes munka könyvelése, kontírozása Kérdés

Pályázati elszámolásnál az önkéntes munka értékét forintosítani kell, és az önerő értékébe számít bele. Az önkéntes munkát az egyesület által szervezett tevékenységhez nyújtja a munkát végző önkéntes. Kettős könyvvitelt vezető egyesületnél ezt hogyan kell a saját könyvelésben kimutatni, kontírozni?

Bérpalackozás Kérdés

Egy magyarországi cég alapanyagokat vásárol ásványvízgyártáshoz, majd megbíz egy szintén magyarországi céget, hogy végezze el a bérpalackozást. Ebben az esetben ez bérmunkának minősül vagy alvállalkozói teljesítésnek, hogyan járok el helyesen a kontírozás során?

E-számla könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! E-számla befogadását tervezi egy gyógyszertár, mivel éves szinten több ezer számla érkezik hozzá. A szállítók bizonyos időszakonként (hetente) a kiállított számlákról egy számlaösszesítőt is készítenek, amelyen az összes számla számlaszámonként szerepel, majd a kimutatás végén áfa bontásban összesítetten szerepel a fizetendő összeg. Kérdésem, hogy ebben az esetben lehet-e a számlaösszesítőt könyvelni, és nem egyenként az azon szereplő számlákat? A számlaösszesítő is külön számlaszámmal rendelkezik. E-számla esetében hogyan történik a kontírozás? A NAV egyik képviselője egy újságcikkben a következőket írta: "úgy érdemes megőrizni a számlát, hogy a file neve a saját belső – bizonylati – azonosító száma legyen, és így a könyvelési tételek és a számlák könnyen összekapcsolhatók egy esetleges ellenőrzésnél". Tehát mondjuk megjönnek pdf formátumban az e-számlák, és azoknak a nevét file-onként át kéne nevezni? Van egy ún. Digitdoc alkalmazás is, amellyel a számlákat el lehet látni kontírtétellel, de igazán nem értem, hogy mi a könnyebbség ebben a munkában, ha ezt külön-külön számlánként meg kell tenni? Akkor tényleg könnyebb papíralapon befogadni a számlákat, ellátni a kontír tétellel, könyvelési hivatkozással, és vége. Kérem válaszukban a jogszabályi hivatkozásokat saját mondatokba öltve szíveskedjenek megfogalmazni, mert az összes e témával kapcsolatos cikk a jogszabályt említi, amely sajnos technikai segítséget nem nyújt. Válaszukat előre is megköszönve: Timi

Vissza nem térítendő munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a cég munkavállalója részére vissza nem térítendő lakáscélú támogatást nyújt, a 2016. évtől pontosan mely számlákra kell felvezetni, a kontírozást elvégezni? Ha a számla, melyre az utalás történik egyéni vállalkozói számla (AM), például Kis Klára egyéni vállalkozó, történhet-e erre a banki átutalás munkáltató részéről? Segítségét előre is köszönöm.

Kedvezmény Kérdés

Cégünket levélben tájékoztatta egy szállitói partnere, hogy a 2015. évi vásárlásai után kereskedelempolitikai kedvezmény illeti meg x forint + áfa értékben, melyet cégünk általa kiválasztott áru formájában kivánnak rendezni 2016 februárjában. Kérem szépen segitségüket, hogyan kell ezt kontirozni, melyik tételt melyik évre kell könyvelni? Hogyan kell az áfát kezelni? Köszönettel .

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink