110 találat a(z) kontírozás cimkére
Nyílt végű pénzügyi lízing lezárása futamidő vége előtt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gazdasági társaság 2013-ban 60 hónapos nyílt végű pénzügyi lízingre beszerzett egy személygépkocsit 16 000 000 + áfa összegben. A kezdő lízingdíj bruttó 8 000 000 Ft volt. 4 évig fizette a lízingdíjakat, majd lezáratta a lízinget. Kifizette a lízingbe adó számlája alapján a korrekciós tételt, és egy harmadik személynek (nem az ügyvezető) értékesítette az autót. A gazdasági események kontírozásában kérem segítségét, értékcsökkenés és bruttó érték kivezetése, illetve az utolsó lízingdíjjal kapcsolatban. Köszönöm!
Értékhelyesbítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy volt autóbontó, amely anno' régen "gyűjtött" alkatrészeket nevetséges áron tartja nyilván, mert 30 évvel ezelőtt bontott – nevesítem – fényszóró 2000 forinton szerepel a leltárban. Jelenlegi piaci értéke 12 000 forint . Ezeket a piacon értékes alkatrészeket szeretnénk felértékelni. Jelenleg a saját tőke a jegyzett tőke alá csökkent Ezzel a "készletnöveléssel" megoldom ezt a problémát is! Értékhelyesbítésből szeretnék készletet növelni. A számviteli törvény 39. §-a értelmében "Az értékhelyesbítés értékelési tartaléka és az értékhelyesbítés, valamint a valós értékelés értékelési tartaléka és az értékelési különbözet kizárólag egymással szemben azonos összegben változhat." Kérdésem: a leltárkészletem növekedésének mi a kontírozása? Törvény engedi-e, lehetséges-e? Üdvözlettel.
Telefonszámla könyvelése Kérdés
Tisztelt adószakértő! Társaságunknál a telefonszámla elszámolásnál van némi nézeteltérés. és ebben kérnénk a segítségét. A számla zárás napja: 2018.01.05. számla kelte: 2018.01.10 Teljesítés : 2018.01.26 Az elszámolási időszak:2017.12.07-2018.01.06. Az összeg utalva: 2018.02.05-én. A kérdés következőkre vonatkozna: Hogyan kell a számlát kontíroni? Melyik évre, hogyan és mennyi összeget kell elszámolni könyvelni? Segítségüket, előre is köszönöm Üdv: Katalin
NAV-határozat könyvelése Kérdés
A NAV áfaellenőrzés során áfahiányt állapított meg, bírságot és késedelmi pótlékot vetett ki. A kérdésem: hogyan könyvelem, kontírozom a fizetendő áfát, késedelmi pótlékot és bírságot? A határozatot 2017-ben, májusban kaptuk, a vizsgált időszak a 2015. év volt.
Osztalék elszámolása, kontírozása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Osztalék elszámolásával lenne a következő kérdésem. Egy kft. tagjának 10 millió forintot utaltak át osztalékelőleg címén. Az előleg biztosan osztalékká válik, így az ehot is levonták. A kontírozásom a következő 2017-ben: - kifizetés: T36-K38 10 000 000 - szja: T36-K462 1 500 000 - eho: T36-K46310 450 000 - NAV szjafizetés: T462-K38 1500 000 - NAV ehofizetés: T46410-K38 450 000 2018-ban, a határozat alapján: - osztalék eredménytartalékből: T413-K49 10 000 000 - jóváhagyott osztalék: T49-K47 10 000 000 - osztalékelőleg átvezetése T47-K36 10 000 000 Ha így könyvelem le a gazdasági eseményt, akkor a 36-os főkönyvi számlámnak egyenlege marad. Hogyan kellene helyesen kontíroznom és könyvelnem a gazdasági eseményt? Válaszát előre is köszönöm!
Nyílt végű pénzügyi lízing számviteli elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nyílt végű pénzügyi lízing keretében fuvarozást végző kft.-hez bekerült tehergépkocsi számviteli elszámolásának folyamatát (kontírozási tételekkel) szeretném megkérdezni, az eszköz bekerülésétől a lízing lezárásáig. Azt a lehetőséget is felvázolva, ha az eszközt a lízingbevő a futamidő végén megtartja, és azt is ha a lízing cég "visszavásárolja". A lízing futamideje 3 év, maradványérték a eszköz értékének 30 százaléka. Köszönöm előre is szíves válaszukat!
Kontírozás utazásszervezésnél Kérdés
Hogyan kontírozom 1) az utas által megfizetett utazás/szállás díját, 2) az utazási irodának átutalt utazás/szállás összegét?
Kiadvány kiadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy természettudományi kutatómunkával foglalkozó kft. szeretne ismeretterjesztő kiadványt/könyvet készíttetni, melyet ingyenesen átadna erdőgazdálkodási intézeteknek (kb. 50 db). Tevékenységei között szerepel az 5814 (Folyóirat, időszaki kiadvány kiadása) és 5811 (könyvkiadás). Kérdésünk, hogy áfa tekintetében a könyvkiadással kapcsolatos költségek levonhatóak-e, átadásnál keletkezik-e áfafizetés? A társasági adót hogyan érinti? Elegendő-e átadás-átvételi jegyzőkönyvvel dokumentálni az átadást? A gazdasági esemény kontírozásában is szeretnénk segítséget. Köszönjük
Prototípus létrehozásának elszámolása vissza nem térítendő támogatás útján Kérdés
Ügyfelem GINOP támogatást nyert ("Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása"), melynek részei: De mininis támogatás; Regionális beruh. támog.; Kis-és középváll. vásáron való részvételéhez nyújtott támogatás; Kutatás-fejlesztési projekthez nyújtott támogatás. A projekt eredménye egy saját fejlesztésű, egyedi gép prototípusának létrehozása, mely sorozatgyártásra lesz alkalmas (de nem mi fogunk sorozatgyártást végezni). A pályázatban konzorciumban egy másik céggel is van. Létrejön saját forrásból és az igényelt támogatásból. Szeretnék segítséget kérni (kontírozással), hogy a projekt során (mely eleje 2016. volt, s elsz. várható ideje 2018. év lesz) az évek alatt keletkezett eszközbeszerzések (amiből összerakják a gépet), a beléjük beépített szoftverek, tervező szoftverek, közbeszerzési költségek, szakmai megvalósításhoz kapcsolódó személyi jell.ráfordítások, anyagköltségek stb. hogyan könyvelendők az évek alatt, milyen főkönyvi számokra? A cég kapott 2016-ban támogatási előleget. Helyes könyvelése? Az elgondolásunk: év közben felmerült költségek mindegyike T5 (még az eszközbeszerzések is), lebontva a főkönyvi számokat a projektszámra, majd év végén T112 (kisérleti fejlesztés aktívált értéke)-K582, melynek összege az év közben az egyes 5-ösre könyvelt felmerült költségek; egyúttal lekötött tartalék képzése T413-K414 ugyanezzel az összeggel. Következő évben újra gyűjtjük a ktg-et, s annak a fenti szerinti év végi elszámolása történik. Majd a prototípus elkészülte során T114-K112.
Térítés nélküli áruátadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy áru térítés nélküli átadása esetén, a pénzügyi teljesítést nem igénylő számlát hogyan kell kontírozni. Legyen szíves az összes lépést leírni: készletről történő kivételezés, áru bekerülési költsége, fizetendő áfa, vevő, vevőszámla kiegyenlítése stb.! Az áfát az átadó fizeti. Köszönöm előre is a segítségét.
Kiva Kérdés
Szeretném segítségét kérni: a befizetett kiva előlegeket, illetve az év végi tényleges kivát hogyan könyveljük, kontírozzuk?
Bt. gazdasági eseményeinek kontírozása 2. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi, megválaszolt kérdéshez szeretnék magyarázatul szolgálni: http://adozona.hu/kerdesek/2017_5_18_Bt_gazdasagi_esemenyeinek_kontiro_cnx 1. Valóban szabálytalanul történt a céges bankkártya használata magáncélra, és az összeg nem ismerhető el a vállalkozási tevékenység érdekében felmerült költségként. Ezzel együtt továbbra is szükségem lenne a tétel kontírozására. Mindkét verzió könyvelési tételeit szeretném kérni, amit ön lehetőségként felvázolt. 2. A céges telefonszámlák (2016. 1-4 hó) azért nincsenek meg, mert a szolgáltató E-számlát állított elő, viszont kizárólag 1 évig tárolják a rendszerükben, eddig adnak lehetőséget arra, hogy letöltse a felhasználó. Ez nem történt meg, és utólag semmilyen módon nem lehet a számlákhoz hozzájutni. Mivel nincs meg a számla, viszont a bankszámlán megjelenik a levont összeg, ezért ezeknek a könyvelési tételeire is szükségem lenne. Válaszát ezúton is köszönöm!
Külföldi értékpapír tőketörlesztés névérték csökkenés nélkül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves állásfoglalásukat az alábbi probléma megoldásához: egyik partnerünk külföldi értékpapírral rendelkezik, melyek elszámolásánál szembesültünk az úgynevezett névérték csökkenés nélküli tőketörlesztéssel. Kérjük szíveskedjenek ennek a gazdasági eseménynek a kontírozásában segíteni! Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Varró Mária
Google Adwords hirdetés könyvelése III. Kérdés
Tisztelt Szakértő! A Google Adwords hírdetéssel kapcsolatban kérem, hogy kontírozza az előleget és a tényleges teljesítést. Köszönöm szépen. Eredeti szöveg: egy kft. a Google Adwordson keresztül hirdet. Havonta befizet 400-500 ezer forintot, a hónap végén megkapja a számlát. A számlán a Google feltünteti a költségek és az áfa adatait, valamint alatta az adott havi utalásokat. Konkrétan az adott hónapban volt 400 ezer forint költsége és befizetett 420 ezer forintot. Kérem, kontírozza a fenti tételeket.
Google Adwords hirdetés könyvelése II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! A fenti címmel kérdést tettem fel Önnek. A kérdés így szólt: Tisztelt Szakértő! Egy kft. a Google Adwordson keresztül hirdet. Havonta befizet 400-500 ezer forintot, a hónap végén megkapja a számlát. A számlán a Google feltünteti a költségek és az áfa adatait, valamint alatta az adott havi utalásokat. Konkrétan az adott hónapban volt 400 ezer forint költsége és befizetett 420 ezer forintot. Kérem, kontírozza a fenti tételeket. Kérem, hogy a kérdésre adott válaszát nézze át, mert a Google Adwords egy EU-s szolgáltató. A kft., aki a számla befogadója, levonhatja az áfát. Én úgy gondolom, a 420 e Ft+áfa-áfa, és ebből levonom a 400 e Ft+áfa-áfa. Vagy EU-s szolgáltatás esetén az előlegre nem fizetünk áfát? Lehetséges ez? Köszönöm a válaszát.