248 találat a(z) kisadózó cimkére
Eva, kata, kiva: kinek, melyiket célszerű választania? Cikk
Sokaknak már december végéig dönteni kell (de a katára áttérőknek jövőre évközben is lehet) , milyen adózási formát válasszanak. A választás akkor könnyű, ha egyértelmű. Az én határozott véleményem a következő: kiva még véletlenül se! Hatmilliós alatti bevételnél eva nem! Hatmillió alatti bevételnél, az egyéni vállalkozónak alanyi adómenetességgel a kata gondolkodás nélkül: igen!
Ezeket kell tudnia a kisadózóknak Cikk
A kisadózó a bejelentést követő hónap elsejétől adózhat a rá vonatkozó szabályok szerint, a bejelentésben szerepeltetni kell a kiadózónál dolgozó más kisadózókat is - az erről szóló törvény december 1-én lép hatályba.
Kisadozó - bt.-ben, könyvelési szolgáltatással Kérdés
Szeretném tudni, mi az álláspontjuk a kisadozó választására könyvelési szolgáltatás esetén Bt, nyugdíjas beltag, alkalmazott nincs. Köszönöm
KIsadózás és orvosi munka Kérdés
Nyugdíjasként kieg. tev. folytató egyéni vállalkozóként egy egészségügyi szolgáltató. cégnél hetente 3x6 órában orvosi munkát végzek évek óta. Lehetek-e kisadózó? Nem minősülne-e ez színlelt munkaszerződésnek, hiszen nem a saját helyemen dolgozom, a munkavégzés rendjét nem én határozom meg, a munkavégzéshez szükséges eszközöket nem én adom, természetesen csak én személyesen végzem a munkát és végül csak egy céggel állok szerződésben. Tehát a nem színlelt munkaviszony feltételeinek egyike sem igaz rám nézve. Ugyanakkor a jogszabályban nem láttam olyan tételt, amely kizárná, hogy én is kisadózó lehessek. Akkor végül is lehetek vagy sem?
Vállalkozói adók összehasonlítása 2013 - használati útmutató Cikk
2012-ben már létező eva és társasági adó mellé beterjesztették T/7954-es számon a kisadózó vállalkozásoknak szóló és a kisvállalati adót is. A kalkulátorban 4 egymás melletti oszlopban összehasonlítjuk az egyes adózási fajtáknál fizetendő adókat, költségeket. Természetesen a kalkulátor csak egy közelítő számítást végez, hogy el tudjuk dönteni, melyik adózási módot célszerű alkalmazni egy adott vállalkozásnál.
kisadózó nyugdíjas Kérdés
Hivatkozva az "Új fordulat a kisadózóknál" című cikkükre, az alábbi kérdésem merült fel:1,/ Választhatja-e a nyugdíjas egyéni vállalkozó ezt az adózási módot, és ha igen, akkor milyen módon? 2,/ A 6390,-Ft mellett kell fizetnie, de melyik összeget? Az 50 e Ft-ot, vagy a 25 e Ft-ot? Esetleg az eü.szolg.jár-ot nem is kell? 3,/ És ha ő jövőre, mondjuk április hónapban lesz egyéni vállalkozó, akkor bejelentkezhet, hogy e szerint szeretne adózni, vagy csak már meglévő vállalkozókra vonatkozik? 4,/ Úgy láttam, hogy bármikor áttérhetnek a régiek erre az adózásra. Viszont felmerül e kapcsán egy másik kérdés is: mi a helyzet az addigi időszakkal? Záróbevallást nyújt be, vagy?Előre is köszönöm a sok kérdésre a válaszait.Üdvözlettel: Lédererné
Mi várhat az önfoglalkoztatókra 2013-ban? Cikk
Ha az Országgyűlés őszi ülésszakán elfogadja a kormány által benyújtott, T/7954 számon tárgysorozatba vett törvényjavaslatot, két új, választható adónemmel bővül a közterhek megfizetésének rendszere. Ezek egyike lesz a kisadózó vállalkozások tételes adója. Összefoglaltuk, hogy kiket érint, és várhatóan mit jelent az új tételes adó.
Ezek megfizetése alól mentesülhetnek a kisadózók Cikk
Ha az Országgyűlés őszi ülésszakán elfogadja a kormány által benyújtott, T/7954 számon tárgysorozatba vett törvényjavaslatot, az egyéni vállalkozó, az egyéni cég, a kizárólag magánszemély taggal rendelkező betéti társaság, a kizárólag magánszemély taggal rendelkező közkereseti társaság választhatja majd, hogy a kisadózó vállalkozások tételes adójára vonatkozó szabályok szerint teljesíti közteherviselési kötelezettségeit.