37 találat a(z) kft. alapítása cimkére
Újdonság az adócsomagban: egyéni vállalkozásból egyszemélyes kft. Cikk
Egyéni vállalkozásból – speciális jogutódlási szabályok alapján – egy lépésben egyszemélyes kft. alapítható a nemrégiben a parlament elé terjesztett adótörvény-módosítási csomag szerint.
Kft.-alapítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogyan történik a kft alapítása? Mi történik az alapításhoz szükséges jegyzett tőkével? Az alapításhoz szükséges 3 millió forintot csak be kell mutatni, és az után az szabadon felhasználható? Vagy esetleg rákerül a kft. számlájára, és csak a kft.-hez szükséges dolgok – például eszköz – vásárlásánál lehet felhasználni? Köszönöm válaszát!
Törzstőke-befizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Újonnan alapított egyszemélyes kft. esetében elegendő-e a törzstőke házipénztárba történő befizetése, vagy bankszámlára kötelező elhelyezni? Ágnes könyvelő
Könyvvezetés euróban Kérdés
Tisztelt Adózóna. Újonnan alapított kft. vezetheti-e a könyveit már az induláskor euróban?
Kft. és egyéni vállalkozó biztosítása Kérdés
Egyéni vállalkozó kft.-t alapított 2017 januárjában. Hol lesz főállású vállalkozó? Hol kell fizetnie maga után a járulékot? Válaszukat előre is köszönöm.
Tőketartalék alapításkor (kölcsönkövetelés alapján) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Újonnan alakuló kft.-nek egy személyes tagja van (egy külföldi cég a tulajdonosa 100%-ban). Az alapító okiratban az alábbi szöveg szerepel: "A társaság törzstőkéje 3 000 000 forint, mely teljes egészében nem pénzbeli vagyoni hozzájárulásból (apport) áll. Törzsbetét összetétele: Nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás (apport) megnevezése és értéke: az XY Kft.-vel (ez egy másik cég, amelynek a külföldi tulajdonos a 100%-os tagja) szemben fennálló valamennyi kölcsönkövetelésből (7400 euró tőke, 256.000 svájci frank tőke, 29 500 000 forint tőke; 11 470 485 forint tőke + 1 733 077 forint kamat) – melynek értéke 119 960 000 forint - 3 000 000 forint értékű kölcsönkövetelés. A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 36. § (1) bekezdés b) pontja alapján a tőketartalék összegét növelő nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás (apport) – mely a törzsbetét összegét nem növeli – megnevezése és értéke: XY Kft.-vel XY Kft.-vel (ez egy másik cég, amiben a külföldi tulajdonos a 100%-os tagja) szemben fenálló valamennyi kölcsönkövetelésből (7400 euró tőke, 256 000 svájci frank tőke, 29 500 000 forint tőke; 11 470 485 forint tőke + 1 733 077 forint kamat) – melynek értéke 119 960 000 forint – 116 960 000 forint értékű kölcsönkövetelés". Szeretném Önöket megkérni, hogy az alapításkor a fenti adatok alapján kontírozással adják meg a könyvelendő tételeket. Valamint szeretnék választ kapni arra, hogy mivel csak megemlítésre kerültek az euróban és svájci frankban is meglévő tőketartalékok, azokat nem kell év végén átértékelni, ugye?
Külföldön biztosított, magyarországi cég ügyvezetője Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgár 2014-től Dániában dolgozik, ott volt biztosított. Magyarországon ugyan van állandó lakcíme, de Dániában élt. 2016. 07. 15-én Magyarországon alapított egy kft.-t, amelyben tulajdonos-ügyvezető egyben. Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. A dán biztosítási jogviszonya 2016. 07. 31-én megszűnik. Haza is költözött az illető. Dániából kapott egy E104-es igazolást, mely szerint 2016. 07. 31-ig él a kinti biztosítási jogviszonya. Kérdésem az lenne, jól gondolom, hogy 2016. 07. 31-ig a kft.-ben nem kell járulékot fizetnie, mint társas vállalkozónak, tekintettel a 07. 31-ig még élő dán jogviszonyára? Ha ez így van, akkor nekem majd csak 2016. 08. 01-jei kezdéssel kell jelentenem a T1041-es nyomtatványon, mint "kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő társas vállalkozó"-t?Vagy erre az átmeneti időszakra (07.15-07.31.), ameddig még kint is biztosított, de már itthon működik a kft., jelenteni kell valamit a T1041-es nyomtatványon? Illetőleg az E104-es nyomtatványon túl be kell kérnie Dániából az A1-es nyomtatványt is? Köszönettel.
Kft.-t alapítana egyéni vállalkozás: így vihet át tárgyi eszközöket Cikk
Hogyan vihet be tárgyi eszközöket az egyéni vállalkozás egy újonnan alapítandó kft.-be? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika, igazságügyi adó- és járulékszakértőnk válaszolt.
Társaság alapítása Kérdés
Egyéni vállalkozás szeretne kft.-t alapítani. Vannak olyan eszközei, amelyek az egyéni vállalkozásában vannak elszámolva. Ha ezeket a tárgyi eszközöket be szeretné vinni a kft.-be, hogyan kell elszámolni az egyéni vállalkozásnak és a kft.-nek? Az egyéni vállalkozás a beszerzett tárgyi eszközök után az áfát levonta. De vannak olyan eszközei, amelyek nem szerepelnek az egyéni vállalkozásában, és szintén be szeretné vinni őket a kft.-be. Ennek az elszámolása hogyan történik a kft.-nél? Válaszukat köszönöm.
Külföldi állampolgár, mint kft. tagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! A közelmúltban két külföldi állampolgár – mindkettőjük 18 éves – kft.-t alapított. Nem rendelkeznek magyar állampolgársággal, viszont letelepedési engedélyük van. Magyarországon élnek több mint 10 éve. Rendelkeznek lakcímkártyával, taj-kártyával és adóazonosító számmal. Mindketten magániskolába járnak, most fognak érettségizni. Családi pótlékra még jogosultak a szülők. Mindketten ügyvezetők is, a társasági szerződés alapján az ügyvezetői faladatokat megbízási jogviszonyban látják el. Kérdésem az lenne, hogy milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség merül fel jelen esetben, mi az alap, akkor ha még iskolások, és jár utánuk a családi pótlék? Valamint milyen adó- és járulékfizetés keletkezik, ha már nem járnak iskolába, és a családi pótlék folyósítása is megszűnik? Köszönöm!
Saját fejlesztésű szoftver apportálása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély a saját maga által fejlesztett szoftvert (költsége nem volt csak a saját munkája) apportálja egy új alapítású kft.-be, 3 millió forintért. A magánszemélynek keletkezik adóköteles jövedelme vagy bármilyen egyéb közteherfizetési kötelezettsége az apportálás következményeként? Válaszát előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozó apportja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó készletet szeretne apportálni egy újonnan alakuló kft.-be. Egy részét, mint tőkebetétet a jegyzett tőkébe, más részét pedig tőketartalékba helyezi a társaság. Kérdésem lenne, jól értelmezem-e, hogy az apportálónak nem keletkezik áfafizetési kötelezettsége, és a kft.-be sem kell sem fizetendő, sem levonandó áfaként szerepeltetni? Kérdésem lenne, továbbá, hogy az egyéni vállalkozónak ezt adóalapot képező bevételként kell-e szerepeltetnie? Köszönöm a válaszát!
Közösségi finanszírozás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Közösségi finanszírozás (neten meghírdetett ötlet önkéntes támogatása) útján két személy tőkéhez jutott. Megalapítottak egy kft.-t, hogy az ötletüket megvalósítsák. A kft. könyveiben hogyan kell szerepeltetni a közösségi finanszírozásból befolyt összeget? Ráadásul a befolyt összeg egy része a vállalkozás megkezdése előtt érkezett, a másik része a vállalkozás megalapítását követően.
Ügyvezető munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét az alábbi szituációban. Leendő ügyfeleim cégalapítás előtt állnak. Hárman alapítanának kft.-t 1/3-1/3-1/3 arányban. Elképzeléseik alapján mindhárman ügyvezetők is lennének egyben. Ketten rendelkeznek 36 órát meghaladó munkaviszonnyal, így náluk működhetne az ügyvezetés, megbízási jogviszonnyal, nulla forintért? A 3. tag nem rendelkezik jelenleg munkaviszonnyal. Kérdésem a következő, van-e annak akadálya, hogy a harmadik tag munkaviszonyban legyen ügyvezető (előreláthatólag 200.ezer forint bruttó bérért), míg a másik két tag megbízással, nulla forint megbízási díj fejében ügyvezessen? Mire figyeljünk az alapító okiratnál? Kell azt okiratba foglalni, hogy az ügyvezetést milyen jogviszonyban szeretnék ellátni a tagok? A harmadik ügyvezetőnél (tag is), aki munkaviszonyos lenne, a bérére vonatkozóan a normál járulékalappal kell számolni? Milyen esetekben kell a társas vállalkozókra vonatkozó emelt járulékalapokat alkalmazni? Válaszát előre is köszönöm!
Már működő kisadózó egyéni vállalkozás, kft. alapítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Már működő kisadózó egyéni vállalkozó kft.-t alapított. Mindkét tulajdonos (50-50 százalékos) ügyvezető lett. Az egyik tulajdonos nem végez személyes közreműködést, maradhat-e főállású kisadózó az egyéni vállalkozásában? Válaszát köszönöm. Tisztelettel: V. Mária