412 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére
1408-as bevallás
Kérdés
Valóban akkor is köteles minden hónapban leadni a 08-as bevallást a kft., ha az ügyvezető tagja máshol van főállásban? Az ügyfélszolgálaton úgy tájékoztattak, hogy ha tag és ügyvezető egyszerre, akkor köteles nullásan is minden hónapban leadni, és nem adhat be NY-t. Csak a nyugdíjas tag ügyvezető nem köteles nullás beadásra. Kérem tájékoztatásukat.
Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének többes jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője tagsági jogviszonya alapján heti 40 órában végzett munka után a garantált bérminimum után megfizette az adót és a járulékokat. A tag az ügyvezetés mellett egy másik cégnél munkaviszonyt létesít heti 40 órában, és ott megfizetik utána a járulékokat. Az ügyvezető tagnak milyen bevallást (és miről) kell benyújtania, ha az ügyvezetésből nem származik jövedelme? Válaszát köszönöm!
Mi számít a nyugdíjalapba?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy egyszemélyes kft. csődbe megy, és a tulajdonos vagy a NAV végelszámolja, felszámolja, a tulajdonos által ügyvezetőként a kft.-nél töltött igazolt időszak beleszámít a nyugdíjalapba, vagy elesik ettől? Mielőbbi válaszát szeretném kérni, ha lehet. Köszönettel!
Szabadságmegváltás kifizetése
Kérdés
Tisztelt Adózóna Szerkesztősége! Kft. ügyvezető igazgatója – aki egyben tulajdonostárs is, és több éve munkaviszonyban is áll a kft.-nél – az évente járó szabadságát csak részben vette ki. Ezért erre az évre összegyűlt 140 nap szabadsága. Kérdésem: Munkaviszony megszűnése esetén szabadságmegváltás címén mind a 140 napot ki kell fizetni részére? Nagyon köszönöm válaszukat.
Külföldi állampolgár járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Hölgyeim, Uraim! Harmadik országbeli (kazah) állampolgár Magyarországon 2012-ben kft.-t alapított kereskedelmi tevékenységre, amelynek ő az egyedüli tagja és ügyvezetője. A társaság székhely céljára ingatlant vásárolt. Családi okok miatt a tevékenység megkezdésére nem került sor, és a tulajdonos 2012 őszén elhagyta Magyarországot. A társaság tagja rendelkezett tartózkodási engedéllyel és lakcím-bejelentővel adó- és TAJ-számmal. A tartózkodási engedély 2012.10.12.-2013.09.21. közötti időszakban volt érvényes. A tag nem kíván visszatérni Magyarországra, és az ingatlan-értékesítést követően a kft.-t végelszámolással meg kívánja szüntetni. Kérdésem, hogy a tagnak kell-e, és ha igen, milyen időszakra kell Magyarországon járulékot fizetnie? Köszönettel: Makovsky Zoltán
Ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-nek két tulajdonosa van, 50-50 százalékos tulajdonrésszel. Az egyik tulajdonos az ügyvezető, csak ő végez munkát (a másik magánszemély csak tulajdonos). Eddig az ügyvezető tagi jogviszonyban, 30-as kóddal volt bejelentve, jövedelme 230 eFt bruttó. Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban, juttatás nélkül végezte. Május 1-jétől a tagi jogviszony jövedelmét le akarja csökkenteni 100eFt-ra. Az ügyvezetést pedig munkaviszonyban végezné, bruttó 130eFt-ért. Megteheti? Vagy másik megoldásként: tagi jogviszonyban marad bruttó 100eFt-ért, ügyvezetést megbízási jogviszonyban végzi nulla forintért, és a kft. alkalmazza munkaviszonyban 130eFt-ért. Mindkét megoldás járható? Köszönöm. Tisztelettel: P.Mária
Részmunkaidő + ügyvezetés
Kérdés
Kedves Szakértő! Több taggal rendelkező kft.-ben tag és ügyvezető is vagyok. A 1041-es bejelentő lapon munkaviszony melletti társas vállalkozóként vagyok bejelentve. A társaságban személyesen nem működök közre, csak az ügyvezetést látom el. Március 31-éig más vállalkozásnál 8 órás munkaviszonyom volt. Április 1-jétől a munkaviszonyom 4 órás lett. Kell-e valamilyen módosítást végezni ezzel kapcsolatban, valamint kell-e járulékot fizetni? Mi lenne a megoldás, hogy mentesüljek a járulékfizetés alól a cégben, vagy a legminimálisabb legyen a teher, mivel nem igazán nyereséges a vállalkozás? Köszönöm válaszukat.
Repülőjegy és képzések elszámolhatósága
Kérdés
Egy jól működő, 25 fő alkalmazottal rendelkező társaság ügyvezető-tulajdonosa létérdekközpontja jelenleg egy harmadik országban van. A napi ügyek intézésével a cégvezető van megbízva, de az ügyvezetői teendőket továbbra is ő látja el (fontos döntések meghozatala, utalványozás stb. interneten keresztül), munkabér ellenében. Éves szinten két alkalommal hazautazik egy-egy hónapra a cég működésének ellenőrzése és irányításának közvetlen ellátása végett. Kérdésem a következő: a hazautazásával kapcsolatos utazási költségek elszámolhatók-e, mint a vállalkozás tevékenységével összefüggő költség? Ugyanakkor külföldön folyamatosan, hitelt érdemlően bizonyítottan, szakmájával és a társaság profiljával összefüggő tanfolyamokon és képzéseken vesz részt, az itt tanultakkal új módszereket vezet be, amellyel növeli a társaság eredményességét. Az ezzel járó költségek, tanfolyam díja és az esetleges repülőjegy (ha más városban vagy esetleg más országban van) elszámolhatók-e a társaságban költségként?
Ügyvezető jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. tagja (tulajdonosa) nyugdíjas, a kft. ügyvezetője (nem tag, nem tulajdonos) a tulajdonos fia, akinek nincs máshol 36 órát meghaladó munkaviszonya. Az ügyvezetést napi 2 órás munkaviszonyban szeretné ellátni. Megteheti-e ezt? A nyugdíjas tag nem ügyvezető, a kft. tevékenységében nem működik közre, fizetnie kell-e a 6 810 forint egészségbiztosítási járulékot? Köszönettel. Timár Valéria
Ügyvezető megbízatása
Kérdés
Egy kft. tulajdonosát szeretnénk megbízási jogviszonnyal ügyvezetőnek. Ebben a kft.-ben csak tulajdonos, egy másik kft.-ben viszont van heti 40 órás munkaviszonya. Lehet-e a megbízási szerződése 0 forintos?
Katás egyéni vállalkozó, egyben ügyvezetőként társas vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Meg szeretném kérdezni, hogy milyen járulékfizetési kötelezettségek vannak a következő helyzetben: egyéni vállalkozó, főállású katás. Mellette saját kft.-ben ügyvezető, nem munkaviszonyban, személyesen közreműködő tagként. Emiatt a Tbj. szerint biztosított társas vállalkozó. Katás egyéni vállalkozóként, a 36. § (6) bekezdés alapján nyilatkozhat-e a a társas vállalkozás felé, hogy ott csak a ténylegesen elért jövedelem után fizet járulékot? A törvény szövege nem említi a katás egyéni vállalkozót külön. A katával megfizeti a járulékokat. A társas vállalkozói ügyvezetői viszonyában feltehetően semmilyen jövedelmet nem fog elérni. Változtat-e valamit a válaszon, ha megbízással ügyvezető (bár akkor kell valami díj), vagy ha személyesen közreműködő tag? Jól gondolom, hogy ez utóbbi esetben nem muszáj díjazást kikötni? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel Kovács Zsófi
Katás bt. beltagja és ügyvezető kft.-ben
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Katás bt. beltagja vagyok, a havi 50 000 forintot fizetem. Határozott időre vállalnám egy kft. ügyvezetői tisztjét, melyben kisebbségi tag vagyok, személyes közreműködésre nem kötelezve. Ezen határozott idejű jogviszonyom után is kötelezett leszek valamilyen formában járulékfizetésre?
Kft. ügyvezető járuléka egyéni vállalkozás mellett
Kérdés
Egy kft. ügyvezetője személyesen is közreműködik, de nem vesz föl jövedelmet. Mellette egyéni vállalkozó, ahol megfizeti a járulékait. A társaságnál van-e valamilyen fizetési kötelezettség utána?
Pórul járhatnak a kft.-k ügyvezetői! Dupla szocho-fizetést követel a NAV
Cikk
Duplán fizetteti meg az adóhatóság a kft.-kel a havi minimális szociális hozzájárulási adót ugyanazon tag után, aki személyesen közreműködik a cégben és egyben az ügyvezetői teendőket is ellátja. Mindez a vonatkozó törvényi rendelkezés szerencsétlen megfogalmazásából adódik.
Nyugdíjas tulajdonos, megbízásos vezető tisztségviselő
Kérdés
A kérdés: hogyan adózunk 2013-ban és 2014-ben? Saját jogú nyugdíjas, aki 50 százalékban tulajdonosa egy kft.-nek, ügyvezetői feladatokat lát el megbízási szerződéssel,a nyugdíjas státusza mellett. (Kiegészítő tevékenységet folytató társasvállalkozó?) A megbízási díj 2013-ban 29 400 Ft/hó. (A minimálbér 30 százaléka). A feladat elvégzése kötetlen időben történik. 2014-ben hasonló díjazást kap majd – valószínűleg. 2013-ban az alábbi adókat és járulékokat vallották ne, és fizették meg havonta: szja 16 %: 4 704 Ft, nyugdíjjárulék 10%: 2 904 Ft, egészségügyi szolgáltatási járulék: 6 660 Ft. Megfelelő ez így, vagy még egyéb befizetések is szükségesek? Ha igen, akkor melyek azok, és ennek következménye, hogy szükséges a 1308-s önellenőrzése havonta? Keletkezik szocho-fizetési kötelezettség is? Segítséget előre is köszönöm.