412 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyolcórás munkaviszonyban álló anyuka jelenleg gyesen van, később gyeten lesz. Mellette egyszemélyes kft. ügyvezetője, ahol ellátja az ügyvezetői teendőit. Jövedelmet nem vesz ki. A nyolcórás munkaviszonyába nem kíván visszamenni, ameddig gyetre jogosult lesz. Kérdésem: a tagi jogviszonyából eredően kell-e járulékot fizetnie?

Egyszemélyes kft. ügyvezetése és személyes közreműködés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-ben a tulajdonos egyben az ügyvezető is. Máshol nincs semmilyen jogviszonya a tulajdonosnak. Kérném szíves tájékoztatását, lehetőség van-e arra, hogy a tag az ügyvezetést munkaviszonyban lássa el, és ebben az esetben milyen jogviszonyban működhet közre személyesen, milyen járulékterhek mellett? Válaszát előre is köszönöm.

Kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft.-tulajdonos ügyvezető és személyes közreműködésre jogosult (a kft. több éve nem működik, a szükséges bevallásokat viszont beküldi) lehet-e főállású katás egyéni vállalkozó?

Nők 40 éves nyugdíjazás melletti Kérdés

Tisztelt Szakértő! Augusztus 1-jétől a nők 40 éves nyugdíjazásában részesülő nő egy kft. ügyvezetőségét kiegészítő tevékenységű társas vállalkozóként elláthatja-e úgy, hogy díjazásban nem részesül? Akkor itt csak a 7050 forintot kell megfizetnie? Illetve 4 órás munkaviszonyt létesít, itt természetesen, mint nyugdíjas munkavállaló szerepelne. Köszönettel: L. Csilla

Gyermeknevelési támogatás Kérdés

Egyszemélyes kft. ügyvezetője (ő a tulajdonos is) gyermeknevelési támogatásban részesül. A kft.-ben maga után járulékot nem fizet, a tényleges munkát alkalmazott végzi. Ha az ügyvezető terhes, jogosult lesz-e csedre, illetve gyedre? Ha igen, mi lesz a gyed számításának alapja? 2013-tól a cégben ő az ügyvezető, díjazást nem kap.

Lakáscélú hitel tagok részére Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy nyújtható-e adómentes lakáscélú támogatás a következő esetben? A házaspár hitelt vett fel a feleség tulajdonában lévő ingatlan felújítására. A férj munkaviszonyban ügyvezető a kft.-ben, a feleség tulajdonos, a tevékenységben semmilyen jogviszonyban nem vesz részt. Köszönettel: Mlinár Jánosné

Ügyvezető megbízási szerződéssel Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét: egy kft. két tulajdonosa megbízási szerződéssel ügyvezető, nincs mellette 36 órás jogviszonyuk. A megbízási szerződésben foglalt díj havi 220 ezer forint (10 % költséghányadot alkalmaznak), de ez az összeg csak 4 havonta kerül kifizetésre (tehát 4 havonta kapnak 880 ezer forintot). A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben azokra a hónapokra, amelyekben nincs kifizetés, meg kell-e fizetniük társas vállalkozóként a minimum járulékalap után a járulékaikat, vagy mivel a kifizetett összeg több hónapra vonatkozik és az egy hónapra eső összege meghaladja a havi minimum járulékalapot, csak 4 havonta, a kifizetett összeg után van járulékfizetési kötelezettség? Köszönettel: VL

Ügyvezető jogállásának változása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja és ügyvezetője a nyugdíjba menetelét követően kiegészítő társas vállalkozóként folytatta a tevékenységét, és megfizette maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, mint ügyvezető, bért nem vett fel. Idővel munkavállalóként részmunkaidőben még szakmai feladatot is ellátott, és azután is megfizette a szükséges járulékokat. Az 1041-es és 1608-as nyomtatványon mindkét jogviszonyt jelentette. 2016-ban, a törzstőkeemeléssel, a társasági szerződés úgy lett módosítva, hogy az ügyvezető feladatát munkaviszonyban látja el. Tehát tagi jogviszonyban tevékenységet nem végez. Kell-e tovább fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy elég az ügyvezetői részmunkaidős munkaviszonya után megfizetni a szükséges járulékokat? Minek minősül ebben az esetben, ha továbbra is nyugdíjas, és munkaviszonyban látja el az ügyvezetést? Hogyan alakul a 1041-es, illetve a 1608-as nyomtatványon a jelentés? Köszönettel.

Többes jogviszony Kérdés

Van egy kft., ahol a cégvezető tulajdonos, egyben kiegészítő őstermelő is. A kft.-nél munkaviszonyban látná el a feladatát. Teljes munkaidőre kell jelenteni, vagy kevesebbre is lehet, mert egyébként még nincs annyi teendője, hogy kitenné a heti 40 órát?

Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének gyes melletti jogviszonya? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes "XY" Kft. ügyvezetője (vagyis a saját alapítású cége) a gyermek 1,5 éves kora után elkezdett más cégnél "XZ" Kft.-nél munkaviszonyban dolgozni. Jelenleg még mindig gyesen van, azonban a munkaviszonya megszűnik. Úgy gondoljuk, hogy az eddig a saját cégében bejelentett (munkaviszony miatt) biztosítási jogviszonya: társas vállalkozó heti 36 órás munkaviszony mellett már nem fogja megállni a helyét. Kérdésem, hogy ebben az esetben főfoglalkozású társas vállalkozónak minősül-e, vagy a gyes esetleg befolyásolja ezt, és, ha igen, akkor milyen jogviszonnyal kellene a saját cégében a változásbejelentést megtenni? Válaszát köszönöm!

Ügyvezető – álláskeresési járadék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy jogosult-e a kft. ügyvezetője álláskeresési járadékra, aki az ügyvezetői feladatokat megbízás alapján díjazás nélkül látja el? Lehet-e ügyvezető úgy, hogy közben álláskeresési járadékot kap? Köszönöm!

Ügyvezető kft.-tag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdaság vezetője, mint főállású biztosított őstermelő –minimálbér után megfizeti a járulékokat – tagja egy kft.-nek, ahol az ügyvezetői teendőket taggyűlési határozat alapján, díjazás nélkül köteles ellátni az első öt évben, illetve, ha a kft. 5 évnél hamarabb osztalékot fizet, akkor dönteni kell az ügyvezetői dijazásáról is. Szabályos-e az eljárás, illetve kell-e a 1041-es és a 08-as nyomtatványon a kft.-ben bejelenteni, és milyen jogviszonykóddal? Válaszát köszönöm: Törökné Tóth Ilona, könyvelő

Külföldön biztosított magyar ügyvezető Kérdés

Tisztelt Adózóna! Magyarországi kft. magyar állampolgár ügyvezetője 10 éve külföldön él, ottani férje (annak cége) révén van egészségbiztosítása (nincs kint sem munkaviszonya, sem vállalkozása). Kérdésünk az, hogy ha egy magyarországi kft. ügyvezetésére vonatkozó megbízási szerződése "ingyenes jellegű", azaz a feladatát díjmentesen látja el, akkor kell-e Magyarországon járulékot fizetnie, illetve hogyan tudja igazolni a NAV-nak, hogy itthon miért nem fizet egyáltalán járulékot? Köszönettel: Szentesi Péter

Ügyvezető, kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozó kft. tulajdonosa és ügyvezetője, ez alapján vállalkozói jogviszonya van, nem vesz fel megbízási díjat. Emellett egyéni vállalkozó katás jogviszonyban. Én úgy értelmezem a törvényt, hogy a kft.-ben meg kell fizetnie a járulékokat, az egyéni vállalkozásban pedig a 25 ezer forintot. A vállalkozó előző könyvelője azt állítja, hogy csak az 50 ezer forintot kell megfizetni a katás egyéni vállalkozásban, a kft.-ben pedig semmit. Melyikünknek van igaza? Válaszát köszönöm.

Vezető tisztségviselő megbízási díja Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kft. nem tag ügyvezetője havi 6000 forint mértékű megbízási díjat fizetne magának az ügyvezetésért utólag, egy összegben, évente. Rendelkezik máshol biztosítási jogviszonnyal. Kérdéseim: 1. Jól gondolom-e, hogy nem érvényesítheti a 10 százalékos költséghányadot? 2. Szabályos-e évente egyszer fizetni a havi díjat? 3. Ha szabályos, akkor kell-e ebből az egyszeri kifizetésből az összes járulékot vonni, vagy mivel az 365 napra vonatkozik, csak egy részét? Köszönettel: Szentesi Péter

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 December
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink