79 találat a(z) kettős könyvvitel cimkére
Egyesület könyvvezetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Honnan lehet megtudni, hogy az egyesület, amelynek most veszem át a könyvelését, egyszeres vagy kettős könyvvitelt vezet-e? Ugyanis az átvett iratokból úgy látszik, hogy 2013-ban PK-141 jelű beszámolót készített, azaz egyszeres volt. Viszont a 2014. évi könyvelési anyagában főkönyvi kivonatot találtam, amelyből arra következtetek, hogy kettős könyvvitelt vezetett neki az előző könyvelő. Viszont nem készített neki beszámolót, se PK-141-et, se PK-142-őt. Nyilvántartja ezt valamely hatóság? Ha meg akarja változtatni egy egyesület a könyvvezetési módját, akkor be kell jelenteni valahova? Milyen probléma származhat abból, ha én kettősként kezelem és mégis egyszeresként kellene? Köszönöm a választ!
Ezt ne felejtse el, mert jöhet a kényszertörlés! Cikk
A kettős könyvvitelt vezető vállalkozásoknak május 31-éig le kell adniuk mérlegeiket, a mulasztók ellen kényszertörlési eljárást indíthat az adóhatóság, amely tavaly már közel 30 ezer ilyen eljárást kezdeményezett – hívta fel a figyelmet a Bisnode online marketing, kockázatkezelési és üzleti információs megoldások kínáló nemzetközi cégcsoport magyar leányvállalata.
Katás cég végelszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. 2008-2012. között evás volt, majd 2012-ben bejelentkezett a kata hatálya alá. 2015. március 1-jétől egyszerűsített végelszámolásba kezdett. Kell-e neki tevékenységzáró, illetve záró beszámolót készítenie, és letétbe helyeznie? Szerintem csak a kettős könyvvitelt vezető vállalkozásokra vonatkozik a kormányrendelet ezen paragrafusa. Köszönöm válaszát! Üdvözlettel.
Katás bt. könyvvezetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy eddig evás bt. (bevételi nyilvántartással) január 1-jétől katás lett, és a NAV törzsadatokban a könyvvezetés módjához kettős könyvelést írtak. Ezzel most mit kell csinálni? Eddig is bevételi nyilvántartást vezetett, mint evás, a katánál meg nem is lehet mást. Akkor mit tegyek? Előre is köszönöm a választ.
Közhasznúvá válás miatti teendők Kérdés
December elején a sportegyesület megkapta a közhasznú minősítést. Eddig egyszeres könyvvitellel dolgoztunk. Most, hogy hó közben át lett minősítve, mi a teendő? Zárni kell és át kell állni a kettős könyvvitelre, vagy csak a következő év elejétől? Hol találok ehhez segítséget?
Egyszemélyes kft. – Eva Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. lehet-e evás? Ha egy kft. eva alá bejelentkezik, továbbra is a kettős könyvvitelt kell alkalmaznia. Pillanatnyilag 500 ezer forint jegyzett tőkével rendelkezik. Ez hogyan működik eva alatt, az új Ptk. szerint átalakuláskor meg kell emelni 3 millióra; az eva alatt is működik a saját tőke védelme miatti határ?
Online pénztárgép informatikai szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném abban, hogy kettős, illetve egyszeres könyvelésben az online pénztárgép informatikai szolgáltatást hová kell könyvelni, az áfa összegét teljes mértékében vissza lehet igényelni? Köszönöm a választ. Tisztelettel:Kne
Súlyos bírság fenyeget, ha lekési a határidőt! Cikk
Ezúttal a kettős könyvvitelt vezető vállalkozásokat és a társaságiadó-alanyokat érintő fontos határidő közeleg. Előbbieknek számviteli beszámolójukat kell közzétenni június 2-áig, utóbbiaknak a tavalyi társaságiadó-kötelezettségükkel kell elszámolni. Akik nem tarják be a határidőt, akár másfél millió forint bírságot, végső esetben pedig adószámuk törlését kockáztatják – közölte a NAV.
Önkéntes munka elszámolása Kérdés
Közhasznú egyesület könyvelésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A 350/2011. (XII. 30.) kormányrendelet 4. § (5) pontja szabályozza az önkéntes munka értékét, a közérdekű önkéntes tevékenységről szóló törvény szerinti önkéntes munka egy órára jutó értékének számításánál a mindenkori kötelező legkisebb havi munkabér százhatvanad részét kell figyelembe venni. A 2005. évi LXXXVIII. törvény definiálja a közérdekű önkéntes munka fogalmát. Amennyiben egy közhasznú egyesület nem regisztrált fogadó szervezet, de igen sok az önkéntesek által teljesített óra, elszámolhatja-e adományként bevételként és egyben költségként is az általuk teljesített órák értékét? Az egyesület kettős könyvvitelt vezet. Ez tulajdonképpen az egyesület részére történő ellenérték nélkül nyújtott szolgáltatás. Amennyiben igen, az érték meghatározásánál alkalmazhatom a fenti módszert? A költséget hová könyvelem? Személyi jellegű, vagy egyéb költség lehet? Előre is köszönöm a választ.
Mikrogazdálkodói beszámoló evás vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Kérdésem: evás kft., illetve bt. – amely a száviteli törvény hatálya alá tartozik – készíthet-e mikrogazdálkodói beszámolót? Köszönöm Tünde
Evás bt. – számviteli törvény Kérdés
Kedves Szakértő! Evás bt.-ben vagyok vezető. Bevételi nyilvántartást vezetünk, nem tartozunk a számviteli törvény hatálya alá. Most pályázni szeretnénk, s ennek egyik feltétele a mérlegbeszámoló készítése. Szíveskedjenek abban segíteni, mikortól, és milyen feltételekkel választhatjuk a kettős könyvelést, milyen bejelentési, adózási kötelezettségek vannak? Köszönöm részletes válaszukat.
Meg nem fizetett tagdíj időbeli elhatárolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szakmai kamara kettős könyvitelben könyveli bevételeit és kiadásait. Az adott évre esedékes, de meg nem fizetett tagdíjat időbelileg elhatároltuk. Amikor megtervezzük a költségvetést, akkor is a teljes tagdíjbevétellel számolunk, ehhez terveztük meg a költségeket, ráfordításokat is. Ezt a gyakorlatot követtük le a könyvelésben a tagdíj időbeli elhatárolásával. Helyesen jártunk-e el? Válaszát köszönöm. Szné
Számviteli szabályzatok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy egy jelenleg 500 ezer forint törzstőkéjű, kettős könyvvitelt vezető kft.-nek (könyvelőcég) milyen számviteli szabályzatokkal kell rendelkeznie? Továbbá munkaügyi ellenőrzés szempontjából milyen kötelezettségei vannak a kft.-nek? Találok-e valahol egy ellenőrzőlistát, hogy milyen számviteli, adózási és munkügyi/munkajogi kötelezettségei vannak a cégnek, amelyeket egy esetleges ellenőrzés során számon kérhetnek az ellenőrök. Köszönettel: Árvai János
Egyesület adomány elszámolása Kérdés
Kedves Szakértők! Egy most (2014-ben) alakult egyesület, amely nem áfás, s csakis az alapcélja miatt működik, azaz nincs, s nem is lesz gazdasági tevékenysége, kapni fog 200 ezer forint értékű bonbont egy cégtől, amit különböző intézményekben a rászorulóknak kioszt (mert ezért alakult, hogy segítsen nekik) a következő félévben. 1. Hogyan kell ezt nyilvántartani és igazoltatni? Intézményvezetővel darabszámra? Kontírozni? Érinti az áfát, társasági adót, stb.? 2. Van-e minta, amit használhatnánk? 3. Milyen igazolást kell kiadnunk az adományozóinknak, ők mindig megjelölik az értéket és a darabszámot. Erre van minta? 4. Mi történik, ha elveszik pár darab? Akkor azok után kell adót fizetni vagy? 5. Illetve lesz 3 darab kerekes szék is, amit kap az egyesület, amit egy idősek otthonának adunk tovább (ingyen kapunk, ingyen adunk mindent). Hogyan kell ezt kettős könyvvitelben vezetni, könyvelni? Köszönettel: Böbe
Társasház beszámolója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy társasház, mely nem végez adóköteles tevékenységet, nincs adószáma, kettős könyvvitelt vezet. Köteles-e beszámolót készíteni? A 224/2000. kormányrendelet 6. §-a szerint az egyéb szervezetek (társasház) kötelesek beszámolót készíteni. Alkalmazandó ez a rendelet ebben az esetben is? Válaszát köszönöm!