18 találat a(z) kettős adóztatást elkerülő egyezmény cimkére
Külföldi jogviszonyban Magyarországon: erre figyeljen, ha távmunkával külföldre dolgozik! Cikk
Eddigi munkám során gyakran találkoztam olyan külföldi magánszemélyekkel, akik hosszabb-rövidebb távon Magyarországon dolgoztak kiküldetésben. 2020-ban azonban nemcsak az egészségügyi helyzet, hanem a távmunkában dolgozók munkavégzési helye is jelentősen megváltozott. Egyre többen dolgoznak távmunkában külföldön és Magyarországon egyaránt. Cikkünkben egy magyar állampolgár adókötelezettségét foglaljuk össze, aki távmunkában végzi tevékenységét Magyarországon digitális távközlési technológia segítségével, egy külföldi munkáltató javára. Feltételezzük, hogy, hogy a külföldi társaságnak a munkavállaló munkavégzésével összefüggésben nem keletkezik telephelye Magyarországon.
Kínából származó jövedelem Kérdés
Osztrák tag tagi kölcsönre járó kamat adózása Kérdés
USA egyezmény felmondása Kérdés
Külföldi állampolgár foglalkoztatása: adó- és járulékfizetési, illetve bejelentési kötelezettségek Cikk
Harmadik országbeli magánszemély alkalmazása távmunkában milyen formában lehetséges, illetve ez milyen adó- és járulékfizetési kötelezettségekkel jár, mikor és milyen bejelentési kötelezettségnek kell eleget tenni? Olvasói kérdésre Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.
Lakóhely jelentősége több EGT-tagállamban fennálló jogviszony esetén – példákkal Cikk
Az utóbbi években gyakrabban találkozunk olyan magánszemélyekkel, akik az EGT-tagállamain belül több jogviszonyban látják el tevékenységüket. Az országhatár környezetében élők esetében nem ritka, hogy a magánszemélyek egy része határon innen és a határon túl is munkaviszonyt létesít. Mások távolabbi országokból részesülnek igazgatósági térítésben. Ezen párhuzamosan végzett tevékenységeknél esetenként bonyolult adózást és járulékfizetést érintő értelmezési kérdések merülnek fel.
Távmunka külföldről: 90 vagy 180 nap után kell a másik államban adót fizetni? Cikk
Az utóbbi években megváltozott a munkavégzés rendje. A magánszemélyek egy része a vészhelyzet alatt és azóta is szeretné munkáját távmunkában végezni, de nem feltétlenül az állandó lakóhelyéről, hanem külföldről. Külföldön történő munkavégzés engedélyezése érdekében egyre több munkavállaló fordul kéréssel a munkáltatójához, mert párja, családtagja külföldön dolgozik, vagy a feltöltődés érdekében más környezetben szeretné a munkáját végezni.
Kettős adóztatást elkerülő egyezmény megszűnése Kérdés
Kamat és osztalék Andorra irányába – forrásadó Kérdés
Új szabályok alapján fizethetnek társasági adót a külföldi cégek Magyarországon Cikk
Társasági adót kell fizetniük bizonyos magyar megrendelőknek nyújtott szolgáltatások után az országban jelen nem lévő külföldi vállalkozásoknak a társaságiadó-szabályozás 2021. január 1-jétől hatályos rendelkezései szerint – derül ki a Deloitte elemzéséből.
Koronavírus: szektorok válhatnak láthatatlanná adózási szempontból Cikk
A járvány megváltoztatta a munka világát, elfogadottá vált a home office, az üzleti folyamatok kevésbé helyhez kötöttek, felgyorsult a virtualizáció folyamata, a telephely fogalma is kérdésessé válhat. A Lakatos, Köves és Tásai Ügyvédi Iroda elemzésében azt vizsgálja, hogy a fent leírtak milyen hatással vannak az adózásra.
Osztalék kifizetése Kérdés
Társasági adó és kettős adóztatást elkerülő egyezmény Kérdés
Külföldi foglalkoztatott után fizetendő tb Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérném szakvéleményét. Magyarországi kifizető foglalkoztat megbízási szerződéssel 3 hónapig külföldi állampolgárt. A magánszemély rendelkezik magyar adóazonosító jellel, taj számmal, de nincs Magyarországon bejelentett állandó lakhelye. A magánszemély nem EGT-állam polgára. A két állam között nincs kettős adóztatást elkerülő egyezmény. A megbízási díj meghaladja a minimálbér 30 százalékát. Milyen járulékkötelezettségek terhelik a kifizetőt és a magánszemélyt?
Igazgatók tiszteletdíja Dubajból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországnak van kettős adóztatást elkerülő egyezménye Dubai-val. Kérdésem a 16-os cikk értelmezésére irányul, amennyiben adott egy Magyarországon élő magánszemély, aki egy dubai cégtől igazgatóként tiszteletdíjat kap a magyar bankszámlájára, akkor azt hol kell leadóznia? Magyarországon terheli-e őt adófizetési kötelezettség, ha igen, akkor csak a 15 százalékos személyi jövedelem adó? Válaszát előre is köszönöm.